Dzień Edukacji Narodowej wyszedł śpiewająco!

Dzień Nauczyciela to jedno z najważniejszych świąt w szkolnym kalendarzu. W tym dniu, cała społeczność uczniowska spotkała się w sali gimnastycznej w budynku szkoły przy ul. Rolnej, aby wspólnie świętować.

W części artystycznej, uczniowie, pod kierunkiem pani Marleny Wobszal, pani Darii Holak i pani Ewy Skweres, śpiewem, wierszem i humorem wyrazili swoje podziękowanie oraz uznanie dla trudnej pracy pedagogów.

Na dzień dobry nauczyciele zostali zaproszeni do wzięcia udziału w teleturnieju „Dwoje z dziesięciu”, podczas którego zmagali się z pytaniami przygotowanymi przez Samorząd Uczniowski: Czy mydło można otrzymać ze smalcu? Jaki procent wszystkich uczniów naszej szkoły stanowią dziewczęta? Co oznacza w sms-ie skrót „Spk”? Rywalizacja była zacięta, wygrała para: pani Katarzyna Nowaczyk-Motyl i pan Michał Szymaś, w nagrodę otrzymali uśmiechniętego melona i ananasa.

W dalszej części uroczystości młodsi uczniowie odegrali dwie humorystyczne scenki z życia szkoły, po których przyszedł czas na życzenia. Przedstawiciele poszczególnych klas przekazali swoim wychowawcom bukiet przemiłych słów i podziękowań, a Samorząd Uczniowski złożył życzenia Dyrekcji i wszystkim pracownikom szkoły. Były też kwiaty i prezenty, na ręce Pani Dyrektor oraz Wicedyrektorów wręczono kalendarze na rok szkolny 2019/2020 ze zdjęciami pracowników szkoły. 

Kolejnym punktem uroczystości była muzyczna niespodzianka, najpierw pięciu śmiałków zaprezentowało się solo, a potem rozśpiewała się już cała szkoła.

Na zakończenie pani Dyrektor Magdalena Zielenkiewicz złożyła życzenia nauczycielom, podsumowała uroczystość, po czym wszyscy w radosnym nastroju udali się do domów.

 

 

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać”.           

M. Twain

Zmień rozmiar
Kontrast