Imię, które chcemy pamiętać!

22.10.2019 r. w budynku przy ulicy Szkolnej odbył się „Info – wtorek”. Jego termin zbiegł się z Dniem Papieskim, dlatego przypomnieliśmy postać Jana Pawła II, który był patronem Gimnazjum. Chociaż  nie ma już tej placówki, to jest wiele powodów, dla których warto, a nawet trzeba, pamiętać o Janie Pawle II. W czasie spotkania odczytany został wiersz Pani Rozalii Zielińskiej – lokalnej poetki, a zarazem pracownicy naszej szkoły, który był swego rodzaju poetycką biografią Karola Wojtyły.

Poza tym opiekunka SU – Pani Ewa Skweres przedstawiła nową akcję samorządu – zbieranie zakrętek. Możemy w ten sposób pomóc choremu 14 – latkowi. Wystarczy pamiętać, żeby wrzucić plastikowe zakrętki w odpowiednie miejsce na terenie szkoły.

Pani Małgorzata Skrzypczak – nasza bibliotekarka, jak zwykle rozdawała nagrody i podziękowania. Zostały one przyznane zwycięzcom turnieju „1 z 10.”i nauczycielom, którzy czytali uczniom w czasie długich przerw w bibliotece szkolnej wybrane przez siebie książki. Podziękowania otrzymali także wszyscy uczniowie, którzy zaangażowali się w zbiórkę środków dla naszego adopcyjnego konia – Ułana i ośrodka „Tara”. Pani Skrzypczak przypomniała również o akcjach organizowanych przez szkolną bibliotekę w związku ze świętem . Październik jest przecież miesiącem biblioteki!

 Chciałabym, żeby każdy miesiąc był świętem biblioteki, a uczniowie najlepszymi czytelnikami!

Małgorzata Tomczak

Zmień rozmiar
Kontrast