Zawody na ergometrach wioślarskich

W czwartek, 24 października, prawie setka dziewcząt i chłopców rywalizowała na ergometrze w hali Akwen w Czerwonaku.

Po rozegraniu szkolnych eliminacji, dziewczęta i chłopcy z trzech szkół podstawowych z: Kicina, Owińsk i Czerwonaka, stanęli do gminnego finału w Akwenie. Najpierw do rywalizacji przystąpiły dziewczyny, wśród których najlepsza okazała się Laura Bukowska z SP Czerwonak, która dystans 250 metrów pokonała w czasie 55,8 sek. Za nią finiszowały: Pola Kaszta z SP Czerwonak – 56,5, Milena Krzewina z SP Kicin – 56,8, Weronika Wojtyniak z SP Owińska – 56,9, Zuzanna Neumann z SP Czerwonak – 57,1 oraz Zuzanna Dondaj z SP Czerwonak – 57,1. Czasy jakie osiągnęły dziewczyny pokazały jak wyrównana była stawka w tej rywalizacji.

Równie interesująco przebiegała walka wśród chłopaków. Tutaj najszybszy okazał się Wiktor Jarocki z SP Czerwonak, który zwyciężył z czasem 46,9 sek. Kolejne miejsca zajęli: Kacper Bilicki z SP Owińska – 48,4, Paweł Zieliński z SP Czerwonak – 48,5, Adam Górzny z SP Czerwonak – 50,5, Mateusz Łytka z SP Owińska – 51,7 oraz Kuba Mielcarek z SP Kicin – 53,1. Trójce najlepszych medale, upominki i zaproszenia na wielki finał wręczyli Marcin Wojtkowiak – wójt gminy Czerwonak oraz Marek Kurek – wiceprezes Wielkopolskiego Związku Towarzystw Wioślarskich.

Nagrodą dla najlepszej szkoły podczas tegorocznej rywalizacji będzie ergometr wioślarski. Zwycięzcy eliminacji gminnych wystąpią w wielkim finale zawodów we wtorek 26 listopada w poznańskim hotelu Sheraton.