Dzień życzliwości

W piątek 22 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Uczniowie i nauczyciele rozpoczynali każdą lekcję w tym dniu od wzajemnych życzliwych pozdrowień, spontaniczne wypowiedzi wprowadzały miłą atmosferę do pracy.

Na szkolnym korytarzu, w budynku przy ul. Szkolnej, wyrosło Drzewko Życzliwości z liśćmi wykonanymi przez uczniów poszczególnych klas, na jednym liściu było imię i nazwisko najbardziej życzliwej osoby w klasie, a na drugim liściu kilka życzliwych słów lub pozdrowień.

Szczęśliwy numerek miał każdy uczeń, który w tym dniu posiadał przypinkę z elementami czegoś, co kojarzy się z życzliwością: uśmiech, miłe pozdrowienie, emotka.

Na drugiej godzinie lekcyjnej odbyło się losowanie numerków, na przerwach uczniowie szukali osoby do pary, która miała ten sam numer (1+1, 2+2…). Odnaleziona para zgłaszała się podczas przerwy do świetlicy, tam mogła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w szkolnej fotobudce, a w nagrodę otrzymała coś słodkiego.

Z pomocą pani Anny Koniecznej, uczniowie klas IV-V przygotowali dla każdego ucznia pakiet 10 sztuk emotek z uśmiechniętą buźką. W jakim celu? Każdy uczeń, który uznał, że jego kolega/ koleżanka jest, albo zachowuje się, jak osoba życzliwa przyklejał Mu/Jej uśmiechniętą buźkę do ubrania. Był to widoczny znak zachęcający do życzliwości w tym i kolejnych dniach.

Nauczyciele również wykazali się życzliwością i albo nie pytali wcale, albo oceniali ze szczególną w tym dniu ŻYCZLIWOŚCIĄ

Przedstawiciele Rady Rodziców przekazali wszystkim dzieciom żółte, roześmiane lizaki, które wywołały jeszcze większe uśmiechy na ich buziach. Zrobiło się naprawdę słodko!

 „Życzliwe słowa mogą być krótkie i łatwe do wymówienia,

 ale ich echa są naprawdę nieskończone”.

 

Ewa Skweres

Opiekun SU