Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka wspólnie z UNICEF

Szkoła Podstawowa w Czerwonaku dołączyła do światowych obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska. W tym roku przypada wyjątkowa – 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. 20 listopada to szczególna data, która powinna zwracać naszą uwagę na dzieci i ich prawa. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Chronią one dzieci, ale i wspierają je w prawidłowym rozwoju.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Nasza szkoła zorganizowała w ramach tego dnia lekcje wychowawcze na temat praw dzieci. Uczniowie podczas zajęć zapoznawali się z treścią Konwencji praw dziecka. Wykonali również prace plastyczne, na których przedstawili prawa dzieci. Prace można oglądać w holach obu budynków szkolnych. Wielu uczniów przyszło tego dnia ubranych na niebiesko. To kolor, który towarzyszy dzieciom we wszelkich działaniach tego dnia.

 

Autor zdjęć: Barbara Wicher