I Krok Wioślarski na terenie Powiatu Poznańskiego

26.11.2019 w Poznańskim Hotelu SHERATON odbył się finał powiatu poznańskiego na ergometrach wioślarskich. Do ścisłego finału awansowali zwycięzcy eliminacji gminnych. W tym roku odbyło się 5 takich eliminacji. Podczas gminnego etapu w Czerwonaku do finału awansowali Laura Bukowska klasa 7a (1 miejsce), Pola Kaszta klasa 7a (2 miejsce),  Wiktor Jarocki klasa 7b
(1 miejsce) i Paweł Zieliński klasa 8b (3 miejsce). Dodatkowo każda szkoła startująca w rozgrywkach zdobywała punkty, a zwycięzcy mogli wygrać Ergometr Wioślarski o wartości 5500zł. Po etapie gminnym szkoła w Czerwonaku była na pierwszym miejscu i miała wielkie szanse zwyciężyć w całych rozgrywkach. Trzeba było tylko zdobyć odpowiednią ilość punktów podczas finałów. Tak więc w klasyfikacji końcowej za sprawą zdobytych punktów w eliminacjach gminnych oraz finałowych SP Czerwonak zwyciężył zdobywając 550pkt. Stało się to za sprawą Poli Kaszty, która zdobyła 3 miejsce wygrywając o 0,1 sek. z zawodniczką z Mosiny, zdobyła 50pkt, natomiast w konkurencji chłopców bezkonkurencyjny okazał się Wiktor Jarocki, który zwyciężył o ponad 5 sek. nad kolejnym zawodnikiem i zdobył 150pkt. Warto również dodać, że eliminacje gminne były rozgrywane na dystansie 250m, a finał na dwukrotnie większym tj. 500m.