Mikołajki

Święty Mikołaj odwiedza dzieci na całym świecie. W piątek, 6 grudnia zagościł również w Szkole Podstawowej w Czerwonaku. Za sprawą Rady Rodziców pojawił się tu wraz ze swoimi pomocnikami i dużym workiem prezentów. Zaglądał do klas, rozdawał uczniom prezenty, rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne i żeby dobrze się uczyły.

Tego dnia znakomita większość uczniów odpowiedziała na propozycję Samorządu Uczniowskiego i również postanowiła poczuć się jak Mikołaj zakładając czerwone czapki czy inne atrybuty świąteczne. Korytarze szkolne pełne były małych i większych Mikołajów co niewątpliwie przypomniało nam, że Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż.
Namawiamy wszystkich uczniów, aby naśladowali Świętego Mikołaja nie tylko strojem, ale też w działaniu na rzecz innych!

W budynku przy ul. Rolnej przeprowadzony został konkurs na najlepsze przebranie świąteczne – szukaliśmy najciekawszej kreacji, która odda ten niezwykły klimat zbliżających się świąt.

Podczas przerwy po 3 lekcji odbyły się wstępne eliminacje, które przeprowadzili członkowie SU. Podczas kolejnej przerwy wszyscy chętni uczniowie oddawali swoje głosy na najlepszy strój.

 Nagrody za najlepszy strój świąteczny otrzymali:

Za zajęcie I miejsca Klaudia Greszta

Za zajęcie II Martyna Wiraszka z klasy 8b

Za zajęcie III miejsca Marta Olejniczak z klasy 7c

Oczekiwane cały rok Mikołajki minęły w bardzo miłej atmosferze i przyniosły naszym uczniom wiele radości. Teraz już wszyscy z niecierpliwością czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

 

Ewa Skweres

Marlena Wobszal

Zmień rozmiar
Kontrast