Szkolne Andrzejki

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są źródłem szacunku dla obrzędów ludowych.

W czwartek 28 listopada 2019r. w stołówce szkolnej w budynku przy ul. Rolnej odbyła się Dyskoteka Andrzejkowa połączona z wróżbami.  Uczniowie kl. IV-VIII bawili się doskonale przy dźwiękach muzyki znanych przebojów. Ola i Wiktoria z SU przygotowały zabawy z krzesełkami, gazetami i balonami, były tańce, śpiewy i huczna zabawa. Całą imprezę uświetniła nam fantastyczna muzyka, którą przygotowali członkowie samorządu uczniowskiego.

Uczniowie klas IV-VI przygotowali stoiska z wróżbami, każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, pech czy może jakaś inna niespodzianka.

Zabawa trwała od 17.00 do 19.00. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Uczniowie klas starszych przygotowali swoje stoiska z wróżbami dzień później, czyli w piątek 29.11.2019r, podczas przerw każdy mógł skorzystać z porad wróżek, wróżbitów, cyganek i jasnowidzów.

Podczas Andrzejek nie mogło zabraknąć oczywiście pączków, które ufundowała Rada Rodziców.  Wszyscy z apetytem zajadali pączusie i oblizywali palce od lukru. Miejmy nadzieję, że były to pączki w wersji fit.

 

Ewa Skweres

Opiekun SU