Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

5 grudnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętamy o wolontariuszach i dziękujemy im za ich pracę. Pracę, którą wykonują za darmo, bezinteresownie, z potrzeby serca.

Podczas szkolnych obchodów Dnia Wolontariatu, 3 grudnia mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole przedstawicieli organizacji reprezentujących różne formy wolontariatu.
Nasze zaproszenie przyjęli: Drużyna Szpiku, Motyli wolontariat Hospicjum Palium, Stowarzyszenie Wspierania Rodziny „Niebieski Koralik”, Fundacja Stworzenia Pana Smolenia, Schronisko w Skałowie, Stowarzyszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START”, Pomagamy Sportowo, Zupa na Głównym oraz Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerwonaku.

Podczas spotkań z uczniami goście opowiadali o swojej pracy, pokazywali komu i w jaki sposób pomagają oraz zachęcali dzieci i młodzież do angażowania się w pomoc innym. Pokazywali, jak każdy z nas w prosty sposób może uczynić świat lepszym. Po spotkaniach uczniowie wykonywali plakaty, na których przedstawiali różne formy wolontariatu i dzieli się informacjami zdobytymi podczas warsztatów z kolegami w klasach.

Światowy Dzień Wolontariusza stanowi okazję do zwrócenia uwagi na szczególną rolę wolontariatu.
Z tej okazji życzymy również Wszystkim Wolontariuszom, aby radość tych, którym pomagacie, mobilizowała Was do dalszej pracy. A każdy dobry uczynek, słowo, uśmiech, którym się dzielicie, zawsze do Was wracało.
Dziękujemy za Wasze otwarte serca!

Zmień rozmiar
Kontrast