Wigilia szkolna

Ostatni dzień szkolny przed świętami Bożego Narodzenia to tradycyjnie czas życzeń, łamania się opłatkiem oraz dawamia sobie prezentów.Tego dnia uczniowie klas 6-8 spotkali się na hali sportowej, aby wspólnie obejrzeć jasełka przygotowane przez uczniów szkolnego kółka teatralnego pod kierunkiem pani Małgorzaty Tomczak. Po obejrzeniu przedstawienia wysłuchaliśmy przygotowany przez uczniów koncert kolęd. Pani dyrektor Magdalena Zielenkiewicz złożyła wszystkim obecnym życzenia: świątecznego ciepła, radości i miłości.

Na zakończenie uroczystego spotkania nie zapomnieliśmy też o powstańcach wielkopolskich. Uczniowie Mateusz Magnuszewski oraz Marcin Klichowicz przybliżyli uczniom historię powstania wielkopolskiego, które wybuchło 27 grudnia 1918 roku.

Po wspólnym spotkaniu na hali sportowej uczniowie wraz z wychowawcami i zaproszonymi przez nich nauczycielami, udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie zasiedli do wcześniej przygotowanej przez nich wigilii,złożyli sobie bożonarodzeniowe życzenia, zaśpiewali kolędy oraz wymienili się prezentami.