Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych

28.02.2020 r. odbyła się w naszej szkole gra edukacyjna związana z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych przypadającego 1 marca.

O 16.30 w budynku przy ulicy Szkolnej zebrali się uczestnicy gry i zaproszeni goście.
Po uroczystym rozpoczęciu przez Pana dyrektora Sławomira Panfila, przeszliśmy pod Dąb Pamięci, aby postawić symboliczny znicz wszystkim Żołnierzom Niezłomnym.

Następnie uczestnicy przystąpili do szlachetnej rywalizacji. W grze wzięło udział dziewięć drużyn. Patrole  były różnorodnie złożone. W zależności od tego, jakie kryterium podziału przyjmiemy można powiedzieć, że uczestnikami byli: rodzice i dzieci, uczniowie i nauczyciele, uczniowie naszej szkoły i uczniowie innych szkół z Gminy. Wszystkich jednak łączył temat gry, chęć współpracy w drużynie i szlachetna rywalizacja. Grę uświetnił  występ Natalii Cichoń – absolwentki Gimnazjum, która zaśpiewała kilka utworów z płyty „Panny Wyklęte”.

Bardzo cieszy fakt, że organizatorzy mogli liczyć na pomoc ze strony nauczycieli,  harcerzy, absolwentów i uczniów naszej szkoły.

Gra edukacyjna nie wymagała specjalistycznej wiedzy dotyczącej Żołnierzy Wyklętych. Nie na tym polegała idea gry. Celem było  uczczenie pamięci tych, którzy przez wiele lat byli zapomniani lub marginalizowani. Mamy nadzieję, że hasło: ŻOŁNIERZE WYKLĘCI – NIEZŁOMNI będzie w  pamięci uczniów SP Czerwonak i mieszkańców naszej Gminy.