Wizyta weterynarza w naszej szkole

W poniedziałek, 2 marca br. naszą szkołę odwiedziły panie z kliniki weterynaryjnej  dr n. wet. Tomasza Luty. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas IV. Panie w ciekawy sposób opowiedziały o zawodzie, w którym pracują oraz jakimi narzędziami posługuje się weterynarz w swojej pracy. Uczniowie poznali różne ciekawostki na temat zwierząt, które tak samo jak człowiek chorują, cierpią i potrzebują z naszej strony opieki i troski. Wiele emocji wywołały wśród uczestników przyprowadzone przez panie zwierzęta: królik i kot. Pani weterynarz przypomniała również o konieczności szczepienia zwierząt i o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontakcie z nimi. Wyjaśniła, w jaki sposób należy dbać o swojego pupila, by cieszył się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.
Naszym uczniom  bardzo podobało się to spotkanie. Wielu z nich chętnie zadawało pytania na tematy związane ze zwierzakami.


                        

Zmień rozmiar
Kontrast