Zakończenie roku szkolnego – podziękowania oraz życzenia

Szanowni PaństwoDrodzy Uczniowie! Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy! 

Pozwólcie Państwo, że w pierwszej kolejności zwrócę się do naszych Uczniów, bo to przecież oni są  bohaterami nadchodzących chwil.  

Aż trudno uwierzyć, że nadszedł już czas zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Nie widzieliśmy się bardzo długo, pewnie wyrośliście niesamowicie w czasie, kiedy pracowaliśmy zdalnie. Był to dla nas wszystkich rok wyjątkowo trudny, ale też wzbogacił nas w nowe doświadczenia. Wy musieliście bardziej się usamodzielnić i nauczyć organizować oraz planować swoją pracę –  i to akurat plus tej całej sytuacji. Z drugiej jednak strony jesteśmy świadomi, że brak bezpośredniego kontaktu z nauczycielami, bezpośredniego uczestnictwa w zajęciach, brak kontaktu z zespołem klasowym – to aspekty, które okazały się niezwykle trudne zresztą nie tylko dla Was. Dla nas również – Waszych nauczycieli i wychowawców.  My także zostaliśmy postawieni przed zadaniem, którego dotychczas w polskiej edukacji nikt jeszcze nie doświadczył. W ekspresowym tempie musieliśmy nauczyć się pracować z Wami na odległość. Ale cóż, wspólnie udało nam się pokonać pojawiające się trudności, również technologicznebo tych było najwięcej.  

Dziękujemy za Wasz aktywny udział w lekcjach online i (w większości 😊 ) systematyczne odsyłanie zadań swoim nauczycielom. Dziękujemy, że odpowiadaliście, niektórzy z Was nawet z ogromnym zaangażowaniem, na proponowane w zespole Świetlica i  Biblioteka konkursy, quizy,  gry i zabawy. A także za Waszą aktywność na zespole Cooking club oraz #siedźnachaciemałolacie.  Cieszymy się, że chociaż w ten sposób mogliśmy uatrakcyjnić Wam czas kwarantanny i potem luzowania obostrzeń.  

Gratulujemy Wam wyników uzyskanych na świadectwie zakończenia roku szkolnego, zdobytych nagród oraz wyróżnień. Jutro będziecie mogli osobiście odebrać je z rąk Waszych Wychowawców.  

Szczególne  gratulacje kierujemy do naszych tegorocznych Absolwentów! Niezwykle dzielnie przeszliście przez zawirowania związane z przesunięciem na czerwiec terminu egzaminu ósmoklasisty. Teraz już ze spokojem możecie oczekiwać na wyniki egzaminu. Pewnie dokonaliście już wyboru szkoły ponadpodstawowej – trzymamy kciuki za Wasze decyzje i życzymy powodzenia!  

Niniejszym pragnę również ogłosić,  że w tym roku szkolnym tytuł PRYMUSA SZKOŁY uzyskał Wasz kolega z klasy 8b ……. Marek Machiński. Marek został wyróżniony przez Radę Pedagogiczną przede wszystkim dzięki sukcesom, które odniósł w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych uzyskując tytuł potrójnego Laureata Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, Chemicznego i Fizycznego. Dodam, że jako jedyny uczeń w Wielkopolsce. Serdecznie gratulujemy Markowi i życzymy dalszych sukcesów! 

Szanowni Rodzice!  

Przede wszystkim chciałam zaznaczyć, że to właśnie Państwu należą się szczególne podziękowania za trud włożony w przygotowanie Waszych dzieci do podjęcia nauki zdalnejwspieranie i pomaganie im w pokonywaniu trudnościDziękujemy Państwu za współdziałanie i podjęcie trudu wdrożenia naszych dzieci do pracy z aplikacją Teams. Zarówno Państwa jak i nasze kompetencje w zakresie obsługi tej platformy wzrastały w niewiarygodnym tempie. Jesteśmy wdzięczni, że tych niecodziennych okolicznościach nauki zdalnej, byliście Państwo przy i dla swoich dzieci, wpieraliście ich emocjonalnie i dbaliście o komfort pracy zdalnej. Dzięki temu wspólnymi siłami dobrnęliśmy do zakończenia roku szkolnego.  

Szanowni Nauczyciele i Wychowawcy! 

Za nami niezwykle trudny czas. Przejście na system zdalnego nauczania był dla nas ogromnym wyzwaniem. Musieliście Państwo praktycznie z dnia na dzień przeorganizować swój warsztat pracy i dostosować się do nowego  trybu pracy. Dziękujemy za Waszą otwartość, zaangażowanie i poświęcenie. Dziękujemy, że otoczyliście pomocą i wsparciem praktycznie każdego ucznia. Niejednokrotnie w późnych  godzinach wieczornych odpowiadaliście jeszcze na maile uczniowskie, poprawialiście i odsyłaliście zadania, niezłomnie podejmowaliście trud dotarcia do swoich wychowanków. A wiem doskonale, że nie zawsze było to łatwe. Jednocześnie jestem przekonana, że wzbogaceni o nowe doświadczenia, jakie przyniosło ze sobą czasowe ograniczenie zajęć w szkole, będziemy inaczej patrzeć w przyszłośćNatomiast nowe narzędzia, metody pracy i zdobyte umiejętności oraz kompetencje pozostaną z nami na dłużej i z powodzeniem będą wykorzystywane w procesie nauczania i uczenia się. 

Na nachodzące WAKACJE życzymy Wam drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice przede wszystkim udanego wypoczynku, wspaniałej pogody i chwili zapomnienia od trosk dnia codziennego. Drodzy Uczniowie pamiętajcie jednak, by w tym czasie przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo – zarówno swoje jak i innych.  

DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!!! 

Z poważaniem w imieniu dyrekcji szkoły 

Magdalena Zielenkiewicz