Razem na święta

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku przystąpili do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „ Razem na Święta”.

Ze względu na ograniczenia związane z  epidemią koronawirusa akcja ta, koordynowana przez Szkolny Klub Wolontariatu (przy wsparciu ze strony nauczycieli ) miała inny niż zazwyczaj charakter.

 Nasza szkolna społeczność dołożyła wszelkich starań, aby pomóc Marcelowi, który zmaga się z ciężką chorobą.  Aby pomóc koledze, większość uczniów zrezygnowała  w tym roku ze wzajemnego obdarowywania się świątecznymi upominkami.  Zebrane w ten sposób środki  w wysokości 7435zł zostały przekazanie  rodzinie Marcela . Nie była to jedyna pomoc jaką zaoferowali choremu koledze uczniowie naszej szkoły.  Przygotowali oni także kartki z życzeniami, które zostały mu przekazane w formie prezentacji multimedialnej.

Młodzież pomyślała także o osobach starszych. Wirtualne kartki bożonarodzeniowe  przesłano  seniorom z zaprzyjaźnionego ze Szkolnym Klubem Wolontariatu Klubu Seniora w gminie Czerwonak.  Kartki świąteczne otrzymali również podopieczni Hospicjum Palium oraz  emerytowani pracownicy szkoły. 

Pozdrawiam,

Ania

Zmień rozmiar
Kontrast