Półkolonie w szkole

Podczas ferii zimowych już tradycyjnie w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, mimo obecnej sytuacji pandemicznej, odbyły się półkolonie zorganizowane w wymaganym reżymie sanitarnym. W półkoloniach uczestniczyło 19 uczniów z klas I – IV naszej szkoły.

W tym roku dzieci zostały wprowadzone w świat filmu. Uczestniczyły bowiem w warsztatach filmowych, podczas których wspólnie przygotowały scenariusze krótkich filmów z podziałem na role. Dowiedziały się również, jak używać sprzętu filmowego i jakie na planie filmowym mogą występować zawody. Efektem końcowym było wspólne nagranie kilku filmików, które zostały umieszczone na stronie internetowej szkoły. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Największą frajdę zapewniły dzieciom zajęcia w terenie na świeżym powietrzu, tym razem w wyjątkowo udanej zimowej scenerii. Dzieci lepiły bałwana, a w ramach zwiadu terenowego poszukały odpowiedniej i bezpiecznej górki, by  zjeżdżać na sankach. Po aktywnych zajęciach w terenie był czas na gry planszowe i zajęcia manualno – plastyczne. Nie zabrakło ciepłej herbaty z sokiem malinowym.

  W ramach „Dnia zdrowia” i drugiego śniadania dzieci samodzielnie przygotowały pyszne, kolorowe, pożywne i przede wszystkim zdrowe kanapki oraz sałatki.

 W ostatnim dniu półkolonii dzieci spotkały się przy ognisku z kiełbaskami. Wszyscy uczestnicy otrzymali na zakończenie ferii , dzięki hojności Gminy Czerwonak oraz Rady Rodziców, atrakcyjne upominki.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w program i aktywne uczestniczenie w zajęciach. 

 

Anita Marlewska

Tatiana Kędziora

Zmień rozmiar
Kontrast