Projekt krajoznawczy

W ostatnim tygodniu roku szkolnego realizowaliśmy w naszej szkole projekt krajoznawczy „Poznajemy naszą miejscowość.” Klasy I, II i III przez trzy dni wykonywały przygotowane dla nich zadania. Pierwszego dnia uczniowie poznawali legendy związane z Czerwonakiem i naszą gminą oraz wykonywali przestrzenną pracę plastyczną (art box) na ich temat. Efekty tych prac można podziwiać na wystawie w holu szkoły przy ul. Rolnej. Drugiego dnia dzieci spacerowały ulicami Czerwonaka, określoną trasą, a po powrocie rozrysowały mapę trasy, którą przemierzyły. Trzeciego dnia uczniowie rozwiązywali quiz o Czerwonaku i przygotowywali choreografie do piosenki turystyczno – wakacyjnej. Klasy IV, V, VI i VII w ramach projektu uczestniczyły w grze terenowej. Uczniowie przeszli wyznaczonymi trasami odnajdując zadania do wykonania ukryte w kodach QR.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy mimo upału wzięli udział w naszym projekcie. Tuż po wakacjach podsumujemy nasze działania i podzielimy się z Wami efektami naszej wspólnej pracy.

Organizatorzy projektu – Joanna Bosacka i Anna Gudzio

Zdjęcie uczniów klasy IV b w różnych pozach na drabinkach Wystawa prac plastycznych, wykonanych z kartonów przez uczniów klas I-III, na temat przeczytanej legendy.

Zmień rozmiar
Kontrast