„Różowa skrzyneczka” – w naszej szkole

Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole pojawiły się trzy „Różowe skrzyneczki” wypełnione środkami higienicznymi dla dziewcząt. Dwie ze skrzyneczek znajdują się w budynku przy ul. Szkolnej, jedna przy ul. Rolnej. Zostały zakupione z inicjatywy i funduszy SU.
„Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej. Według badania zrealizowanego w lutym 2020 roku dla Kulczyk Foundation blisko 500 000 osób w Polsce nie stać na zakup środków higienicznych,
21% uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10% w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu.
Obecnie „Różowe skrzyneczki” są już w 3000 miejscach w kraju, w tym w ośrodkach pomocy społecznej, kinach i muzeach. W szkołach jest ich najwięcej.
Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.
Opiekę nad skrzyneczkami przejęły uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Skrzyneczki działają zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunom SU lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.

Skip to content