Wizyta studyjna w Szkole Podstawowej w Cisewie

Dnia 9 maja br. odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli dyrekcji oraz grona pedagogicznego naszej szkoły w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, koło Turku.

Szkoła w Cisewie, to mała, wiejska placówka licząca w sumie 160 uczniów, a klasy liczą nie więcej niż 16 osób. Naszą uwagę przykuły pięknie wyposażone sale lekcyjne, każda posiada monitor interaktywny. Co ciekawe, w szkole tej pracuje się bez dzwonków! Uczniowie w ogóle nie mają z tym problemu. Spokojnie, w zorganizowany sposób punktualnie docierają na każdą lekcję ?. Spotkaniu towarzyszyła wymiana doświadczeń między szkołami, szczególnie w zakresie pracy dydaktycznej. Byliśmy obserwatorami fragmentów zajęć edukacji wczesnoszkolnej. Duże wrażenie wywarły na nas umiejętności algorytmiczne drugoklasistów, którzy pracowali z klockami programowalnymi. Mieliśmy również okazję do rozmowy
z uczniami klasy IV, którzy koniecznie chcieli dowiedzieć się od nas, jak pracuje się w naszej szkole z ocenianiem kształtującym.

Wizyta w Cisewie była dla nas cennym doświadczeniem. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że otwartość i współpraca z innymi placówkami może być świetną inspiracją do naszych dalszych działań.Uczniowie klasy IV oraz nauczyciele w sali lekcyjnej podczas wspólnej rozmowy
Uczniowie klasy II w sali lekcyjnej podczas zajęć z programowania z nauczycielem oraz gośćmi obserwującymi zajęcia

Uczniowie klasy II w sali lekcyjnej podczas zajęć edukacji z programowania, obok – nauczyciele obserwujący zajęcia Uczniowie klasy IV oraz nauczyciele w sali lekcyjnej podczas wspólnej rozmowy

Skip to content