Rajd Familiny

Relacja z Rajdu Familijnego 

Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Pracownicy i Rada Rodziców Szkoły  Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, kolejny już raz zorganizowali Rajd Familijny. Impreza odbyła się 4 czerwca 2022r. Warto tu wspomnieć że udało się go zorganizować po kilku letniej przerwie. Jego celem było integrowanie rodzin i społeczności lokalnej oraz propagowanie zdrowego, bezpiecznego stylu życia. Otwarcia Rajdu dokonała Pani Dyrektor Magdalena Zielenkiewicz, która życzyła wszystkim obecnym dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Pierwszą częścią sobotnich zmagań były podchody w których uczniowie musieli wykazać się umiejętnością czytania mapy, jak również znajomością zasad pierwszej pomocy czy zaprezentować swoją sprawnością fizyczną.

Trasy, jakimi podążali uczniowie były różne i tak klasy 1-3  po przejściu zaplanowanej dla nich trasy połączonej z rozwiązywaniem zadań ukrytych w kodach QR, zakończyły swoje zmagania na boisku szkolnym przy ulicy Rolnej, gdzie czekali już na nich policjanci i strażacy, którzy demonstrowali swój sprzęt oraz odpowiadali na wszystkie nurtujące dzieci pytania. W tak zwanym międzyczasie nasi uczniowie mogli uzupełnić spalone w trakcie podchodów kalorie, przygotowanymi dla nich hot-dog’ami oraz pyszną watą cukrową. Rodzice odpoczywali w tym czasie w kawiarence przy cieście i kawie. Przy stoisku z fantami każdy los wygrywał. Loterię zorganizowała Rada Rodziców. Kolejną atrakcją tego dnia był występ magika – sztukmistrza Bartłomieja. Po twarzach dzieci jak i rodziców widać było że występ przypadł widzom do gustu.

Starsi uczniowie również byli świadkami pokazu magii, który odbył się na terenie Piknikowi w Czerwonaku gdzie kończyła się trasa ich podchodów. Swój wóz bojowy oraz jego zawartość starszakom pokazali także czerwonaccy strażacy. Dla uczniów klas 4-8 przygotowany był poczęstunek w postaci kiełbasek z grilla, lodów oraz napojów. Rodzice oraz nauczyciele mogli napić się kawy, herbaty oraz skosztować słodkości. Na zakończenie Rajdu Pani Dyrektor ogłosiła wyniki podchodów, które wygrała klasa 6b i w nagrodę otrzymała dzień wolny od szkoły, w którym uda się do kina. Wszystkim uczestnikom rajdu serdecznie dziękujemy za aktywne uczestnictwo.

Organizatorzy rajdu

Zmień rozmiar
Kontrast