Zielona Szkoła Podstawowa w Czerwonaku

 

Dnia 16 i 17 września br. rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do realizacji projektu: Zielona Szkoła Podstawowa w Czerwonaku. Projekt otrzymał dofinansowanie w konkursie mikrodotacji Wielkopolska Wiara.

W ramach zaplanowanych prac na terenie przyległym do boiska koszykówki przy ul. Rolnej 8 zasadziliśmy drzewa i krzewy, które w przyszłości zapewnią uczniom trochę cienia, zbudowaliśmy dwie sporej wielkości drewniane skrzynie z ziołami oraz ozdobnymi kwiatami, a wszystkie nasadzenia uzupełniliśmy korą.

Kolejny etap prac przewiduje malowanie muralu o tematyce ekologicznej oraz osadzenie ławek i stolików do wypoczynku dla naszych uczniów.

W imieniu Dyrekcji szkoły bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom i Nauczycielom za pomoc i zaangażowanie w prace ogrodnicze. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem aktywności dzieci oraz współpracy z Rodzicami. Stworzyliśmy razem zgraną ekipę ?. Choć pracy było sporo, był to dla nas niezwykle mile spędzony czas.

Dziękujemy, że byliście z nami!!!

Projekt współfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego – w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich #NOWEFIO na lata 2021–2030.

Magdalena Zielenkiewicz

Skip to content