Dzień Ziemi w klasach starszych

Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi mający na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Szereg atrakcyjnych działań zaproponowała z tej okazji swoim uczniom Szkoła Podstawowa imienia Józefa Wybickiego w Czerwonaku, która otrzymała wsparcie finansowe w ramach grantu „Razem możemy więcej”, realizowanego przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z siedzibą w Poznaniu.

W piątek 21 kwietnia zajęcia w szkole odbywały się w formie warsztatów. Uczniowie nie tylko jak co roku sprzątali najbliższą okolicę, tworzyli również filmiki proekologiczne, zdrowe kanapki i sałatki owocowe, wykonywali eko- biżuterię, domki dla pszczół, mieli również okazję spotkać się z pszczelarzem i poznać życie jego pracowitych zwierząt. Szkoła zakupiła również kokony pszczoły murarki. Jest to gatunek, który ze względu na swoje łagodne usposobienie może przebywać blisko człowieka.

Do placówki przybyli również Wolontariusze GAZ-SYSTEM S.A., którzy wraz z nauczycielami pomogli najstarszym uczniom stworzyć kącik relaksacyjny pod chmurką. Dzięki sprzyjającej pogodzie, w kilka godzin na trawniku przy szkole powstały kanapy i stoły wykonane z drewnianych palet pomalowanych przez uczniów. Promienie słoneczne obudziły pszczoły murarki i uczniowie mogli obserwować jak kilka z nich budzi się do życia i odlatuje. Pszczoły będą miały dużo pracy, ponieważ uczniowie nasadzili wiele krzewów, pięknie kwitnących bylin oraz ziół, zakupiony został również dla nich domek. Szkolny kącik relaksu pod chmurką, pachnący kwiatami i wiosną, niewątpliwie umili uczniom przerwy, a może nawet lekcje.

To nie koniec działań, jakie przygotowała Szkoła dla uczniów w ramach współpracy z GAZ-SYSTEM S.A. W najbliższych tygodniach odbędzie się również konkurs przyrodniczy oraz festyn dla najmłodszych dzieci, a także wietrzenie szaf czyli Eko-wymianka niepotrzebnych ubrań. Tegoroczne działania realizowane w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku wyjątkowo zatroszczyły się o dobro naszej Ziemi.

 

Skip to content