Konkurs o tytuł Najlepszego Przyrodnika w szkole.

W czwartek 11 maja 2023 r. uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym o tytuł Najlepszego Przyrodnika w szkole. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań przyrodniczych, kształtowanie umiejętności twórczego myślenia, rozwiązywania problemów.

Do konkursu przystąpiło 9 trzyosobowych drużyn: pięć drużyn z klas 7 i cztery drużyny z klas 8.

Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami, które obejmowały materiał z przedmiotów przyrodniczych: chemii, biologii, geografii, fizyki i przyrody, pojawiły się również pytania z ekologii i ochrony środowiska oraz ekstra pytania bonusowe.

W pierwszym etapie uczniowie zmierzyli się z dwudziestoma zadaniami testowymi.

W drugim etapie uczniowie odpowiadali ustnie na pytania. W tym etapie znalazły się również zadania praktyczne.

Komisja szkolna w składzie : Ewa Skweres, Elżbieta Musielska, Urszula Jakubowicz, Iwona Hutek oraz wolontariuszka GAZ-SYSTEM S.A pani Anita Banaszak nadzorowała prawidłowy przebieg konkursu. Rywalizacja była zacięta, ale bardzo wyrównana, wszyscy walczyli do samego końca. By ostatecznie wyłonić zwycięzców wśród drużyn klas 7 konieczna była dogrywka.

Tytuł Najlepszego Przyrodnika w szkole uzyskali:

Wśród uczniów klas 7 – Hubert Pietras, Tomasz Smuszkiewicz, Ksawery Adamski

Wśród uczniów klas 8 – Julia Kubicka, Franciszek Turowicz i Franciszek Milanowski

Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, które ufundowała firma GAZ-SYSTEM S.A.

Pierwsza edycja konkursu dostarczyła wszystkim uczestnikom rozrywki umysłowej oraz wiele satysfakcji z osiągnięć. Gratulujemy!

 

Ewa Skweres

6 – trójka uczniów stoi przy stole, na którym znajdują się plastikowe i szklane naczynia laboratoryjne wraz z odczynnikami chemicznymi, dziewczyna we fioletowej bluzie trzyma kartkę z zadaniem. 5- trzy grupy uczniów siedzą w sali szkolnej, w której są ławki, krzesła, na ścianie wiszą portrety naukowców, uczniowie rozmawiają, rozwiązują test. 4 – uczniowie stoją na szkolnym korytarzu, dziewczyna i chłopcy pozują do zdjęcia, trzymają dyplomy i nagrody za zwycięstwo w konkursie, obok nich dwie panie, jedna w szarej bluzce, druga w pomarańczowej. W tle inni uczniowie. 3 – uczestnicy konkursu, chłopcy i dziewczynki siedzą w ławkach, Pani w szarej bluzce stoi tyłem coś tłumaczy, z przodu koszyczki wiklinowe z białymi i żółtymi karteczkami – zadaniami. 2 – na ławce leży kartka z zadaniami, widać ręce i dłonie uczniów, którzy rozwiązują test, dwie dłonie trzymają długopisy, na jednej dłoni pomarańczowa bransoletka, widać też zielony rękaw jakiejś osoby.

Skip to content