Powiatowy Konkurs Recytatorski “Wiosenne Przebudzenie”

Marzec to bardzo ciekawy miesiąc. Mówi się: “W marcu jak w garncu”. Rzeczywiście, przeplata się słońce, deszcz, wiatr, pogoda i niepogoda. 21 marca witamy wiosnę, nic więc dziwnego, że konkurs recytatorski, który odbywa się w marcu, nosi nazwę “Wiosenne Przebudzenie”.

W naszej szkole nastąpiło wielkie przebudzenie, bowiem dwie uczestniczki Gminnego Konkursu Recytatorskiego zakwalifikowały się do etapu powiatowego.

Amelia Jankowska z klasy V i Hanna Jóźwiak z klasy VII reprezentowały naszą Gminę,

a zarazem Szkołę, w etapie powiatowym. Znalazły się wśród najlepszych powiatowych recytatorów.

22 marca 2024 roku razem z panią Ewą Chmurą wyruszyły do Murowanej Gośliny, aby stanąć w recytatorskie szranki. Amelia, jako przedstawicielka średniej grupy wiekowej, zaprezentowała tekst poetycki, natomiast Hania, należąca do najstarszej grupy wiekowej, miała popisać się recytacją wiersza i tekstu prozatorskiego.

Konkurencja była duża. Tym milej jest obwieścić, że Amelia Jankowska zdobyła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.

Gratulujemy Amelii i cieszymy się z występu Hani.

Jesteśmy dumni, że są wśród nas osoby mające “ucho do poezji” i na dodatek potrafią to pokazać.

Tak trzymać, młodzi recytatorzy!

Ewa Chmura

Małgorzata Tomczak

wręczenie dyplomu uczennicy. dyplom  uczennicy  uczennica recytuje wiersz.

Skip to content