Wizyta studyjna uczniów i nauczycieli w SP nr 3 w Swarzędzu

25 marca br. dyrekcja naszej szkoły wraz z nauczycielami i grupą uczniów z Samorządu Uczniowskiego udała się z rewizytą do Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Swarzędzu. Współpraca między naszymi szkołami nawiązana została w listopadzie 2023 r.  Wówczas  to Pani dyrektor Dorota Świerczyńska oraz nauczyciele i uczniowie ze swarzędzkiej podstawówki odwiedzili naszą szkołę.

                Podczas spotkania w Swarzędzu nauczyciele mieli okazję uczestniczyć w dwóch lekcjach matematyki, lekcji języka angielskiego oraz informatyki. Bardzo cieszymy się z tego faktu, ponieważ poznaliśmy kolejne nowatorskie metody pracy z uczniami. Najbardziej zaciekawiła nas „Metoda myślącej klasy” Petera Liljedahla, która może w rewolucyjny sposób zmienić klasową rzeczywistość i przede wszystkim pobudzić aktywność i kreatywność uczniów, szczególnie na lekcjach matematyki. Będziemy sprawdzać i próbować tej metody w pracy z naszymi uczniami.

                My dorośli rozmawialiśmy sporo o edukacji,  motywowaniu uczniów do pracy  i wymienialiśmy się dobrymi praktykami, a uczniowie rozpisywali w tym czasie wspólne działania. A co zaplanowali? Już wkrótce odbędzie się wymiana uczniów między naszymi szkołami – w wybranym dniu grupa uczniów z naszej szkoły spędzi jeden dzień w ławkach z uczniami ze Swarzędza i odwrotnie. Młodzież zamierza przyjrzeć się lekcjom i podejrzeć pracę szkoły. Ponadto zamierzają wkrótce zorganizować wspólną akcję charytatywną na rzecz schroniska w Skałowie oraz przygotować zawody sportowe. Z niecierpliwością czekamy na realizację uczniowskich inicjatyw. Brawo!

Magdalena Zielenkiewicz

Uczniowie oraz nauczyciele w sali konfrencyjnej podczas dyskusji Uczniowie oraz nauczyciele w sali konfrencyjnej podczas prezentacji Uczniowie oraz nauczyciele w sali konfrencyjnej podczas prezentacji Uczniowie oraz nauczyciele w sali konfrencyjnej podczas prezentacji

Zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty
wydawane będą w dniu
3.07.2024 r. (środa) od godziny 9:00
w budynku przy ul. Szkolnej

Skip to content