logo baner Wybicki

 
 
Edukacja

Sport

 
Szkoła Podstawowa
im. Józefa Wybickiego
w Czerwonaku

62-004 Czerwonak
ul. Rolna 8
tel. 061 8120 250
e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl

29.09.2011r.
Lekcja w lesie
W dniu 29 września uczniowie z klas III b i  III c pod opieką wychowawców  Danuty Olech i
Krystyny Matyjasik spędzili czas na Dziewiczej Górze. Jesienny las to piękne i tajemnicze miejsce. Dzieci obserwowały przyrodę, zbierały kolorowe liście, żołędzie, aby z nich w szkole zrobić różne prace. Towarzyszył nam pan leśniczy, który pokazywał różne gatunki drzew i krzewów. Dzieci poznały warstwową budowę lasu. Za pomocą szkieł powiększających  oglądały liście i szyszki. Po lekcji przyrody piekliśmy kiełbaski przy ognisku.  Był też czas na grę w piłkę. Na zakończenie zajęć uczniowie pracowali w grupach, aby sprawdzić swoje wiadomości i umiejętności przyrodnicze. Po miło spędzonym czasie w otoczeniu przyrody wszyscy pełni wrażeń  wrócili do domu.
DO
14.09.2011r., 21.09.2011r.
Spotkanie z Policjantami
W dniach 14 i 21 września 2011r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej spotkali się z policjantami z komisariatu w Czerwonaku. Po pogadance jaka odbyła się w sali gimnastycznej na temat bezpieczeństwa w domu i na ulicy pod opieką policjantów i nauczycieli dzieci w grupach udały się na zajęcia praktyczne. Uczniowie ćwiczyli na ulicach Czerwonaka poznane zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przechodzili przez jezdnię, rozpoznawali znaki drogowe a na zakończenie spotkania mieli okazję obejrzeć wyposażenie radiowozu policyjnego. Na pamiątkę tego spotkania zrobiliśmy grupowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że efektem tego spotkania będzie zwiększenie bezpieczeństwa dzieci poruszających się po drogach.
16.09.2011r.
Sprzątanie Świata - 2011 ---> zdjęcia

    Jak co roku nasza szkoła brała udział w akcji „Sprzątanie świata”. Spotkaliśmy się o godz. 8.00 w szkole, skąd zaopatrzeni w rękawice, worki i mapki okolicy ruszyliśmy uprzątnąć wyznaczony teren. Po godzinnym, intensywnym sprzątaniu na skraju lasu/polany każda klasa, podzielona na grupy, wykonywała poszczególne zadania z „Notatnika Przyrodnika” dotyczące tegorocznego hasła: „Lasy to życie – chrońmy je.” Były to między innymi warstwy lasu, funkcje lasu, krzyżówki dotyczące segregacji odpadów czy szkicowanie terenu i na jego podstawie wykonywanie makiet.

EM
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012 w Szkole Podstawowej
im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku  odbędzie się dnia 1 września 2011r.
 • o godzinie     900    dla klas  0-II
 • o godzinie   1030   dla klas  III-VI
Msza  św.  zostanie  odprawiona  w  piątek  02.09.2011r. o  godz.  1030
w czasie godzin lekcyjnych (o szczegółach poinformują wychowawcy klas).

Kiermasz starych podręczników -
Kiermasz nowych podręczników - 20.06.2011r., godz. 1100 - 1700
Zbiórka obuwia zakończona
    Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, rodzicom, rodzinom, przyjaciołom szkoły, znajomym
i nieznajomym za "górę obuwia" dla dzieci z Kamerunu.
Buty przekazaliśmy Fundacji Dziecięcych Serc. Pieniądze otrzymane ze zbiórki zostaną przekazane na konto Rady Rodziców i wspomogą cel naszych tegorocznych działań - powstanie placu zabaw dla najmłodszych.

Dyrekcja szkoły
28.05.2011
"DRAGONY 2011"
W sobotę poraz trzeci w historii na torze regatowym Malta odbyła się jedna z największych w Polsce imprez sportowych na wodzie dla młodzieży szkolnej - Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach "Dragony 2011". Wystartowało 20 osad. W kategorii szkół podstawowych wygrali nasi wioślarze.Dzieci startowały na łódkach 10-osobowych, dodatkowo - oprócz wiosłujących - był sternik oraz bębniarz nadający poprzez uderzenie w znajdujących się na przodzie łodzi  bęben rytm wiosłowania. Dzieci oprócz wyścigów na łodziach mogły spróbować swoich sił na ergometrach kajakowych i kajakach turystycznych.
Nasza osada startowała w składzie:
Julia Pieńczak (Vb), Daniel Markiewicz (Va), Alan Cywiński (VIc), Patryk Skitek (VIc),
Michał Wojciechowski (VIc),
Artur Małecki (VIa), Hubert Pruchniewski (VIa),
Marcin Trudziński (VIa), Patryk Hoffman (VIb), Michał Bykowski (VIb), Patryk Ratajczak (VIb).
GRATULUJEMY !
05.05.2011r.
"W sportowym świecie osób niepełnosprawnych" 
Gościliśmy dwukrotnego mistrza świata w pchnięciu kulą na wózku inwalidzkim p. Karola Kozunia. Spotkanie to było ukoronowaniem cyklu zajęć wychowania fizycznego "W sportowym świecie niepełnosprawnych". Pan Karol Kozuń jest zawodnikiem kadry narodowej przy Polskim Komitecie Paraolimpijskim. Zdobył wiele medali na zawodach krajowych i międzynarodowych. Opowiedział nam, jak nieszczęśliwy wypadek zmienił jego życie, jak sport nadał życiu nowy sens.
Na lekcjach wychowania fizycznego uczniowie próbowali poznać ograniczenia, z jakimi zmagają się osoby niepełnosprawne uprawiające sport.
14.04.2011r.
Zbiórka obuwia
W dniach 14.04.2011r. - 27.05.2011r. organizujemy zbiórkę obuwia dla dzieci z Kamerunu.
Zbieramy buty używane, nawet bardzo zniszczone, może być pojedynczy but, przetarty, rozklejony.
22.03.2011r.
Konkurs recytatorski "Wiosenne przebudzenie" ---> zdjęcia
Konkurs recytatorski „Wiosenne przebudzenie” już za nami. Wzięło w nim udział 37 uczniów klas I-VI. Konkurs przebiegał w oparciu o podział na dwie kategorie wiekowe:grupa młodsza-uczniowie klas I-III, grupa starsza- uczniowie klas IV-VI. Oceniana była interpretacja, poprawność techniczna, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Laureatami konkursu zostali:

 • Martyna Stola - Ic
 • Marianna Minksztym - Ic
 • Agnieszka Przybylska - IIIa
 • Jan Minksztym - kl.IVa
 • Jadwiga Minksztym - kl.IVa
 • Jagoda Nowaczyk - kl.VIb
Natomiast wyróżnienia otrzymali: Julia Urbaniak, Natalia Słowińska, Kasia Speichert,
Magda Przybylska, Julia Pieńczak i Patryk Meyer
.

Laureaci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych do XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego organizowanych przez G.D.K. „Sokół”. Do finału konkursu powiatowego zakwalifikowały się
Jadwiga Minksztym i Marianna Minksztym
.
  JF
26.03.2011r.
Dzień wiosny ---> zdjęcia
Dnia 26.03.2011 r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny – Dzień Wagarowicza. W tym dniu uczniowie przejęli obowiązki nauczycieli – otrzymali symboliczne klucze do szkoły od Pani dyrektor.
Odbyły się zajęcia z wychowawcą i turniej klas w sali gimnastycznej. Uczniowie brali udział w konkurencjach:
W klasach:
1. Przygotowanie strojów wiosennych.
2. Najciekawsza Marzanna-Wagarowiczówna.
3. Hodowla rzeżuchy.
4. Zdrowa potrawa.
5. Plakat „Bezpieczne formy spędzania czasu wolnego”.
W sali gimnastycznej:
1. Wiedza na wesoło.
2. Higiena.
3. Pierwsza pomoc.
4. Zdrowie.
5. Literowanie.
6. Śpiewanie.
Konkurencje zwyciężyła klasa VIa, otrzymując tytuł „Superklasy 2011” i nagrodę – niespodziankę.
EM

14.03.2011r.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku  zaprasza Rodziców dzieci z rocznika 2004 i 2005 na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 26. marca 2011r. o godzinie 1300  w budynku szkolnym przy ul. Rolnej 8.

Dyrektor szkoły
Małgorzata Marciniak

Zapisy do szkoły ------>

W dniu 5. kwietnia 2011r. (wtorek) zapisy do szkoły rozpoczną się o godzinie 1200,
z powodu odbywającego się w tym dniu ogólnopolskiego sprawdzianu klas szóstych.
02-03.03.2011r.
Obchody rocznicy śmierci Józefa Wybickiego 
    2 i 3 marca br. uczciliśmy 189 rocznicę śmierci naszego patrona - Józefa Wybickiego. Myśl przewodnia "Kiedy myślę ojczyzna ..." przyświecała nam pierwszego dnia podczas wizyty w Teatrze Animacji, gdy oglądaliśmy  "Poznańskie koziołki" i zastanawialiśmy się, czym jest dla nas nasza mała ojczyzna oraz 3 marca, gdy uroczystym apelem i warsztatami dydaktyczno-plastycznymi podsumowaliśmy rozważania, czym jest dla nas Polska - nasza ojczyzna.
    Podczas apelu najlepszym uczniom w obecności ich rodziców wręczono stypendia naukowe i sportowe. Jeszcze raz gratulujemy.
26.11.2010r.
Konkurs wiedzy o Kubusiu Puchatku
---> zdjęcia
    Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia uczniowie klas drugich wzięli udział w „Konkursie wiedzy o Kubusiu Puchatku”. Składał się on z dwóch etapów - klasowego i szkolnego. Zadania konkursowe polegały m.in. na udzieleniu odpowiedzi na pytania sprawdzające znajomość lektury, rozwiązywaniu zagadek dotyczących Kubusia i jego przyjaciół, układaniu puzzli, opisywaniu bohaterów wybranymi przymiotnikami, dmuchaniu baloników, rozwiązywaniu krzyżówki, rozpoznawaniu postaci na podstawie rekwizytów. Uczniowie wykazali się doskonałą znajomością lektury, bardzo dużą aktywnością, umiejętnością uważnego słuchania i wykonywania zadań oraz współdziałania w grupie. Konkursowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych pt. „Kubuś Puchatek i jego przyjaciele” oraz pluszowe zwierzątka - bohaterowie naszej książki.
10.11.2010r.
Obchody
 Święta Niepodległości w szkole ---> zdjęcia

    W dniach 9 - 10 listopada 2010 roku w naszej szkole odbył się cykl zajęć warsztatowych w ramach obchodów Święta Niepodległości. Tematyka zajęć związana była  głównie z historią oraz postaciami, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości, a także wykraczała nieco poza ten zakres nawiązując do takich wydarzeń jak: rozbiory, powstania narodowe, II wojna światowa oraz upadek komunizmu.
    We wtorek 9 listopada od godz. 8.55 do 13.30 uczniowie na lekcjach wykonywali zadania związane z tematyką obchodów:

 • szukali znaczeń wyrazów: wolność, niepodległość,
 • wykonywali rozetki,
 • sporządzali notatki na temat okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości,
 • poznawali historię postaci związanych z odzyskaniem niepodległości,
 • dyskutowali o ważności tego święta.
    W środę 10 listopada od godz. 8.55 do 10.35 uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w warsztatach kierowanych przez wychowawcę. W ramach warsztatów uczniowie podzieleni na grupy wykonywali poszczególne zadania:
 • wykonywali portret konkretnej postaci historycznej,
 • przygotowywali informacje o konkretnej postaci historycznej na wcześniej przygotowanych tekturowych popiersiach,
 • wyszukiwali słówek historycznych z trudnościami ortograficznymi,
 • przygotowywali zagadki historyczne „z kim kojarzysz...?”.

Wykonane prace prezentowane były na terenie szkoły.

O godz. 11.00 odbył się uroczysty apel, kończący obchody święta niepodległości, w którym udział wzięli uczniowie klas I-VI wraz z wychowawcami.
    Harmonogram zajęć został opracowany przez zespół nauczycieli w składzie: Romana Orłowska, Lidia Bronowicka-Trybuś, Jadwiga Frankiewicz, Marzena Nowak, Dawid Sworowski.
DS
29.10.2010r.
Szkolne eliminacje konkursu recytatorskiego "Jesienna Zaduma"
---> zdjęcia
    Październik to odpowiedni czas na jesienne spotkania poetyckie. Takim wydarzeniem w naszej szkole jest konkurs recytatorski „Jesienna zaduma”, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.
    W tym roku uczestniczyło w nim 59 uczniów. Laureatami konkursu zostali: Agnieszka Przybylska z kl.IIIa, Jadwiga Minksztym i Jan Minksztym z kl. IVa oraz Magdalena Przybylska z kl. Vb. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Natomiast wyróżnienia zdobyli: Marianna Minksztym, Wiktoria Bednarek, Martyna Stola, Natalia Cichoń,Julia Urbaniak, Filip Markiewicz, Julia Janku, Natalia Słowińska
i Joanna Nowakowska. Uczestnicy konkursu wykazali się bardzo dobrą znajomością tekstów poetyckich oraz ich prawidłową interpretacją. Gratulujemy!
JF
14.10.2010r.
Dzień Edukacji Narodowej - festiwal nauki
---> zdjęcia
11.10.2010r.
Pasowanie na ucznia 
---> zdjęcia 
    Inaczej niż zwykle odbyło się pasowanie na ucznia klas pierwszych. Nie tylko dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami, ale również ich rodzice.
    Uczniowie wraz z rodzicami odwiedzili różne miejsca w naszej miejscowości (poczta, policja, hala sportowa, straż pożarna, stacja PKP, dom kultury) i tam czekały na nich różne zadania, często zabawne. Wszyscy się świetnie bawili! Potem dzieci i rodzice udali się nad Wartę, gdzie odbyło się uroczyste pasownie. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a rodzice medale.
    Przy słodkim poczęstunku, przygotowanym przez rodziców, dzielono się wrażeniami.
MN
07.10.2010r.
Indywidualne Biegi Przełajowe w Owińskach
---> zdjęcia
30.09.2010r.
Drużynowe Biegi Przełajowe w Owińskach 

Jak co roku uczniowie naszej szkoły brali udział w biegach przełajowych organizowanych przez Szkołę Podstawową w Owińskach. Startowały trzy drużyny reprezentujące klasy IV, V i VI. Sportowa rywalizacja była bardzo emocjonująca. W ostatecznej klasyfikacji, w poszczególnych kategoriach zajęliśmy następujące miejsca: klasy szóste - II miejsce, klasy piąte - III miejsce, klasy czwarte - IV miejsce.
26.09.2010r.
"Bieg z klasą"
---> zdjęcia

    Bieg organizowany był przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej PARTNER, a honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny. BIEG z KLASĄ to impreza organizowana z myślą zarówno o dzieciach, młodzieży jak i dorosłych. Startować w nim mogły całe rodziny, a także "reprezentacje" szkół.   Ideą przyświecającą była popularyzacja biegania, jako najprostszej formy ruchu wśród młodzieży i dorosłych, a także zachęcenie uczniów i całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Trasa biegu zorganizowana była wokół Jeziora Maltańskiego na 2 dystansach – 5, 5 km lub 10, 5 km do wyboru. Zawodnicy mogli zdecydować podczas biegu, czy przebiec trasę krótszą czy też kontynuować bieg podczas drugiego okrążenia jeziora. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Dodatkowo wśród zawodników biegu losowane były atrakcyjne nagrody.
    Nasza reprezentacja liczyła 22 uczniów z kl. V i kl. VI. Była to jedna z najliczniejszych reprezentacji szkół.
Oto nasi zycięzcy:
 • Markiewicz Filip
 • Donder Alan
 • Meyer Patryk
 • Gadaliński Filip
 • Roszak Maria
 • Kołodziej Urszula
 • Pieńczak Julia
 • Markiewicz Daniel
 • Bosacka Monika
 • Załuski Maciej
 • Wagner Jarosław
 • Małecki Artur
 • Lewandowicz Jan
 • Trybuś Wojciech
 • Banaszak Matylda
 • Kwarta Martyna
 • Pawlak Bartosz
 • Owczarzak Natalia
 • Margielewska Julia
 • Urbaniak Magdalena
 • Bachorska Paulina
 • Jakubowicz Zuzanna
GRATULUJEMY
BJ
22.09.2010r.
Sprzątanie Świata - żegnamy lato, witamy jesień
---> zdjęcia

    Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 22.09.2010r. Jednym z jej punktów było sprzątanie odpadów znalezionych na tym obszarze oraz poznanie ścieżki edukacyjnej na szlaku na Dziewiczą Górę. 

    Uczniowie klas I-III i IV-VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcję o godz. 9.00. Każdej klasie został przydzielony inny teren miejscowości Czerwonak. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Czerwonak. 

    Akcja przebiegała sprawnie i już o godzinie 10.00 każda klasa zgodnie  z trasą zaznaczoną na mapce podążała ścieżką edukacyjną na Dziewiczą Górę, gdzie wykonywała zadania przyrodnicze. Budziło to wśród uczniów zdrową rywalizację w słusznej sprawie, a także uczyło odpowiedzialności i samodzielnego działania. Na koniec odbyły się zabawy sportowe między klasami na Dziewiczej Górze. 

    Uczniowie zakończyli „Sprzątanie Świata” około godziny 12.30 z poczuciem dobrze wykonanej pracy, bardzo potrzebnej środowisku. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o przyrodę i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

EM

01.09.2010r.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011
---> zdjęcia


Rada Rodziców

Uczniowski Klub Sportowy

P ł y w a l n i a
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu