herb Polski
Obrazek
ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak, tel.: 618120250, e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23.06.2017 r.:

 • o godz. 8:30 - klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIc;
 • o godz. 09:30 - klasy IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId;
 • o godz. 11:00 - klasy IV - VI.

SP

Półkolonie letnie 2017

ZHP Hufiec Czerwonak i Szkoła Podstawowa w Czerwonaku serdcznie zapraszają na półkolonie letnie.

Agnieszka Fulczyk,
Tatiana Kędziora

07.06.2017 r.

XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Corrida”

7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku odbył się XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Corrida”. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z „bykami”, pisząc dyktando ortograficzne. Pierwsze miejsce zdobyła Łucja Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, drugie Zofia Kasperowicz ze Szkoły Podstawowej w Bolechowie, a trzecie Klaudia Greszta ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku.
W drugiej części konkursu o zwycięstwo walczyły reprezentacje poszczególnych szkół. Zawodnicy musieli wykazać się nie lada wiedzą, rozwiązując łamigłówki ortograficzne. Wszyscy dobrze się bawili i dzielnie walczyli o miejsca na podium. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Koziegłów, drugie równorzędnie drużyny z Kicina i z Bolechowa, trzecie reprezentacja z Czerwonaka, a czwarte drużyna z Owińsk. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejne potyczki ortograficzne za rok.

Karolina Borowiak

26.05.2017 r.

„English is fun”

Dnia 26.05.2017 roku w szkole w Bolechowie odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun”. Reprezentacja szkoły w Czerwonaku oczywiście podjęła się zadania konkursowego, mierząc się z gramatyką oraz informacjami dotyczącymi kultury Anglii i USA.
Uczeń klasy VI A Bartosz Jankowski zajął wysokie trzecie miejsce.
Gratulujemy sukcesu!

Paweł Rutkowski,
Arkadiusz Gas

25.05.2017 r.

Wielki Finał Enea Mini Ligi Piłki Siatkowej

25 maja, w poznańskiej Arenie, zakończył się pierwszy sezon Enea Mini Ligi Piłki Siatkowej. Pionierski projekt z udziałem uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych sponsorowała firma Enea, a realizował Klub Sportowy Energetyk Poznań. Cykl sześciu turniejów zrobił ogromne wrażenie, tym bardziej, że odbywał się na kilkunastu boiskach. Do tego dochodzi profesjonalne sędziowanie. Nie bez znaczenia były też atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Najlepsze zespoły dwójek, trójek i czwórek wyjadą w czerwcu na siatkarski camp do Kołobrzegu. Naszym zespołom niestety nie udało się osiągnąć najwyższych miejsc, ale jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ tegoroczna, pierwsza klasa sportowa, ma już swoje pierwsze sukcesy na miarę aktualnych umiejętności zdobytych w ciągu tego roku szkolnego. Również ogromnie gratulujemy zespołom "trójek" i "czwórek", które mimo tego, że nie są klasą sportową, również walczyły i wywalczyły wysokie miejsca w cylku spotkań siatkarskich. Chcemy również się pochwalić - nasza reprezentacja zdobyła nagrodę - voucher w wysokości 1000 zł na sprzęt sportowy, jako jedna z trzech najlepiej kibicujących szkół. Wiemy już jak wygląda sportowe kibicowanie, więc teraz będziemy ze zdwojoną siłą ciężko pracować na kolejne sukcesy w przyszłym roku.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

22.05.2017 r.

Finał Powiatu Poznańskiego XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym w Puszczykowie

W poniedziałek 22 maja 2017 r. na stadionie przy Zespole Szkół w Puszczykowie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Szkołę Podstawową im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice: Weronika Iwan, Julia Jakiel, Julia Pędzińska, Adrianna Garniec, Hanna Smól i Wiktoria Grzybowska. Każda dziewczyna startowała w czterech konkurencjach: bieg na 60m, rzut p. palantową, skok w dal oraz bieg na 600m. Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach były przeliczane na punkty. Suma wszystkich punktów dała wynik końcowy. I tak, Szkoła Podstawowa w Czerwonaku uzyskała 843 pkt, co w ogólnej klasyfikacji wystarczyło na 12 miejsce na 18 szkół startujących w tycz zawodach. Dziewczyny walczyły o każdą sekundę, setną sekundy oraz centymetr. Niektóre poprawiły swoje rekordy życiowe co jest ogromnym sukcesem zwłaszcza, że były pierwszy raz na tym obiekcie oraz na zawodach o takiej randze.
Gratulujemy życiówek, godnego reprezentowania barw szkoły oraz waleczności jaką w sobie posiadacie.

Karol Pabisiak

17.05.2017 r.

VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

17 maja odbył się VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Owińskach. Nasza drużyna młodych ratowników, w składzie: Matylda Deckert, Wiktoria Konieczna, Zofia Majsnerska, Kamil Sommerfeld, utrzymała zeszłoroczne wysokie II miejsce. W konkursie brały udział cztery szkoły z Gminy Czerwonak. Gratulujemy zaangażowania i osiągniętego wyniku.

Beata Janas

16.05.2017 r.

Dzień Zdrowia

We wtorek, 16 maja, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach tematycznych, w ramach obchodów „Dnia Zdrowia”. W tym dniu cel był jeden: propagowanie zdrowego stylu życia. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły różnych gości:
- panią psycholog, która w pogadance „Jak radzić sobie ze stresem?” wyjaśniła czym jest stres i jak z nim walczyć,
- panią kosmetolog, która przybliżyła uczniom zasady dbania o skórę , włosy i paznokcie,
- ratownika medycznego i strażaka, który przypomniał zasady bezpieczeństwa oraz postępowania w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dotyczących substancji bezpiecznych i niebezpiecznych dla zdrowia.
Wyżej wymienione zajęcia zamknęły cykl spotkań profilaktycznych pt. „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się nie zepsujesz”, zaplanowanych na rok 2016/2017.
Nie zabrakło również zajęć sportowych, podczas których uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów lub uczestniczyli w zajęciach taneczno-fitnessowych, rozwijając kondycję fizyczną.

Agnieszka Fulczyk,
Elzbieta Musielska

11.05.2017 r.

II Gminny Konkurs Języka Polskiego

11 maja 2017r. odbył się w Szkole Podstawowej w Czerwonaku II Gminny Konkurs Języka Polskiego – konkurs pięknego czytania utworów prozatorskich Łukasza Wierzbickiego.
Gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Bolechowa, Kicina i Koziegłów. Uczest-nicy prezentowali wybrane przez siebie fragmenty książek Łukasza Wierzbickiego. Dzięki nim również zgromadzona publiczność wyruszyła w piękną podróż po Afryce i Chinach. Poznała historię niedźwiadka Tadka, inspirowaną losami niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom Armii gen. Władysława Andersa. Komisja konkursowa, której prze-wodniczył aktor, reżyser p.Bogdan Żyłkowski, nagrodziła trzy uczennice: Martynę Frącko-wiak ze Szkoły Podstawowej w Bolechowie, Gabrielę Piwosz ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku oraz Hannę Matuszewską ze Szkoły Podstawowej w Kicinie. Pozostałym uczestnikom przyznała wyróżnienia. Konkurs zakończył krótki koncert, który przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonaku pod kierunkiem p.Marleny Wobszal.
Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tym małym literackim święcie. Zechcieli razem z nami przenieść się w świat książek, rozumiejąc, iż dzięki niemu nie tylko możemy znaleźć się w dowolnych miejscach i czasach, poznawać różne niezwykłe historie, lecz także pełniej uczestniczyć w otaczającej nas rzeczywistości.

Organizatorki konkursu
Romana Orłowska, Jadwiga Frankiewicz, Anita Marlewska

9.05.2017 r.

Konkurs Matematyczno - Sportowy "Rambit"

9 maja 2017 r. w Bolechowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczno – Sportowy "Rambit 2017". Drużyna Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w składzie: Jan Piwosz, Weronika Tepper, Mateusz Bąbelek, Kamil Prusakiewicz, Bartosz Marlewski, Konrad korta, Piotr Wojtkowiak, Kacper Rożnowski dzielnie walczyła do ostatniej kropli potu. „Matematycy” rozwiązywali zadania o najwyższym poziomie trudności, natomiast „sportowcy” prezentowali umiejętności ruchowe oraz sprawność fizyczną. W wyrównanej walce uczniowie zdobyli III miejsce. Z nieukrywaną radością i satysfakcją z całego serca gratuluję.

Agnieszka Fulczyk

28.04.2017 r.

Dzień Logicznego Myślenia
Dzień Ziemi

W piątek, 28 kwietnia, uczniowie naszej Szkoły brali udział w matematycznym biegu z mapą, w ramach obchodów „Dnia Logicznego Myślenia”. Zespół klasowy z wychowawcą na czele, miał zadanie znaleźć dany punkt kontrolny, mając do dyspozycji mapę z wyznaczoną trasą biegu i rozwiązać zadanie. Na każdym z siedmiu punktów kontrolnych czekało na uczniów zadanie matematyczne sprawdzające wiedzę i umiejętności wykorzystania matematyki w praktyce. Wśród pojęć znalazły się: zagadki , skojarzenia matematyczne, grafy działaniowe, obliczanie wagi i wysokości, zakupy, zadanie na dodawanie i odejmowanie liczb rzeczywistych oraz niezwyciężone ułamki. Celem tego przedsięwzięcia było połączenie sportu i rekreacji z matematyką, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz integracja klasowa.
Matematyka to nie tylko siedzenie w ławkach szkolnych. Wcale nie jest nudna, może być przyjemna i co najważniejsze, jest nieodzowna w życiu codziennym :-)
Podczas obchodów "Dnia Ziemi" uczniowie klasy 6c w przedstawieniu pt. "Ziemia, nasza planeta" promowali ochronę środowiska oraz zachęcali do życia w zgodzie z naturą. Akcja "Sprzątanie Świata" miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy środowiska naturalnego. Uczestnikami akcji byli uczniowie klas IV-VI, którzy wraz z nauczycielami zbierali różne rodzaje odpadów. Uczniowie w dobrych humorach wykonali zadanie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki .

Agnieszka Fulczyk,
Elżbieta Musielska

25.04.2017 r.

Gminny Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Dnia 25.04.17 uczniowie klasy VB wzięli udział w I Gminnym Turnieju dotyczącym wiedzy krajów anglojęzycznych – Stany Zjednoczone. Do konkursu przystąpiło 5 innych szkół z gminy.
Zwycięskie pierwsze miejsce przypadło reprezentacji naszej szkoły: Gai Pinnej, Jędrzejowi Pągowskiemu, Igorowi Pietrasowi, Julii Konik.
Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Paweł Rutkowski,
Arkadiusz Gas

21.04.2017 r.

Konkurs Matematyczny "Myślę, liczę, tworzę"

Dnia 21.04. drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Kimel,Oskar Klemm oraz Marek Machiński brała udział w szóstej edycji matematycznego konkursu "Myślę,liczę,tworzę" w Szkole Podstawowej w Owińskach. Rywalizując z drużynami z pozostałych szkół w gminie zajęliśmy drugie miejsce, ulegając jedynie reprezentantom szkoły w Kicinie. W rywalizacji indywidualnej bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Marek Machiński.
Gartulujemy!

Daria Ziółkowska,
Agnieszka Fulczyk

12.04.2017 r.

Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym

Na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Koziegłowach, w środę 12 kwietnia 2017 r., odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Do czwórboju zalicza się: skok w dal, bieg na 60 m, rzut piłką palantową oraz bieg średni 600m-800m. Prowadzona była następująca klasyfikacja: męska, żeńska, najlepsza drużyna żeńska, najlepsza drużyna męska oraz najlepsza szkoła. W szranki stanęły cztery szkoły wystawiając po 12 zawodników (6 dziewczyn, 6 chłopaków). Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali: Julia Jakiel, Weronika Iwan, Hanna Smól, Julia Pędzińska, Patrycja, Krajnik, Wiktoria Grzybowska, Adam Zaborowski, Krzysztof Meyer, Jakub Słowiakowski, Igor Rzepka, Daniel Popiak oraz Mikołaj Stachowiak. Reprezentanci uzyskali następujące wyniki: II m-ce - Weronika Iwan, III m-ce - Hanna Smól, I m-ce - drużyna żeńska, III m-ce - drużyna męska, , II m-ce - Szkła Podstawowa z Czerwonaka.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy walecznej postawy oraz uzyskanych wyników.

Karol Pabisiak

11-12.04.2017 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej

Za nami kolejne dwa dni zmagań siatkarskich!
We wtorek (11.04) i śr. (12.04) odbyły sie kolejne turnieje w Hali "Arena" w Poznaniu. Pierwszego dnia zagrały "dwójki", które poraz kolejny miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności siatkarskich. Nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki godnie reprezentowali naszą Szkołę. Tym razem nasza grupa "złota" dziewcząt (Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak, Pola Kaszta) zajęła 36 miejsce na 42 zespoły. Z grupy "srebrnej" 12 miejsce zajęły dziewczęta w składzie: Konstancja Jelińska, Zuzanna Jakiel, Wiktoria Paszkiewicz i na 13 miejscu uplasowały się: Laura Bukowska, Zofia Smuszkiewicz, Alicja Mazurkiewicz. W tej grupie było 28 zespołów. Grupy "srebrne" chłopców zajęły kolejno 11 miejsce (Konrad Korta, Wiktor Grzybowski) i 16 miejsce (Jan Piwosz, Bartłomiej Nowak, Adam Lewandowicz). W grupie chłopców było 18 zespołów.
Zaczynającym "przygodę z siatkówką" życzymy dalszej ambitnej i wytrwałej pracy na treningach i gratulujemy zdobytych wyników.
Drugiego dnia nasi zawodnicy rozegrali swoje szczególne mecze, bo w obecności najwierniejszego kibica. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Małgorzata Marciniak! Bardzo dziękujemy :)
Klasy piąte rywalizowały w "trójkach". I tak zespół dziewcząt w składzie: Zuzanna Dondaj,Gaia Pinna,Martyna Giera,Natalia Musiałkiewicz, Maria Janicka, zajął 16 miejsce na 18 zespołów. Zespół chłopców (Jędrzej Pągowski,Igor Pietras,Kamil Popiołkiewicz, Michał Czerniawski) zajął 12 miejsce na 16 drużyn.
Klasy szóste - "czwórki" dziewcząt i chłopców utrzymały wynik z poprzednich gier i zajęły 2 miejsca. W grupie dziewcząt grało 11 zespołów, a w grupie chłopców 5 zespołów. Oto reprezentacja "czwórek": Zofia Majsnerska (KS Energetyk Poznań), Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Matylda Deckert, Julia Kimel, Joanna Walkowiak oraz Bartosz Siodła, Kamil Sommerfed, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia na wspólnej sportowej zabawie w Wielkim Finale Enea Liga Mni Piłki Siatkowej, który odbędzie się 25 maja!!!

Ze sportowy pozdrowieniem,
Beata Janas

10.04.2017 r.

Gminne Indywidualne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych pt."Na przełaj - po zdrowie"

W poniedziałek,10 kwietnia 2017 r., na terenie miejscowości Owińska, nieopodal kąpieliska "Tropicana", odbyły się Gminne Indywidualne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. Trasy w zależności od kategorii wiekowej miały charakter crossowy z licznymi podbiegami, zbiegami oraz zmiennym podłożem. Na starcie stanęli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z gminy. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali: Stanislav Debelko, Valenty Debelko, Gaia Pinna, Alicja Szemraj, Igor Pietras, Julia Jakiel, Julia Sosnowska, Konrad Korta, Marta Olejniczak, Julia Pędzińska, Joanna Walkowiak, Mateusz Magnuszewski, Magdalena Fiksa, Kacper Antkowiak. Najwyżej z uczniów naszej szkoły znalazła się Julia Jakiel, która po walecznym biegu wywalczyła III m-ce. Pozostali reprezentanci uzyskiwali liczne IV, V oraz dalsze miejsca.
Wszystkim gratulujemy walecznej postawy, przełamywania sportowych słabości oraz uzyskanych wyników.

Karol Pabisiak

07.04.2017 r.

Mistrzostwa Gminy Czerwonak o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bolechowie-Osiedle

W Owińskach, w piątek 07 kwietnia 2017 r. na boisku trawiastym klubu sportowego „Błękitni Owińska” odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bolechowie-Osiedle. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Czerwonak. Warunki pogodowe nie sprzyjały zawodnikom, gdyż cały czas padało i wiał chłodny wiatr. Szkoła Podstawowa z Czerwonak zajęła dwukrotnie III miejsce, a reprezentowali ją uczniowie: Partycja Dobrochowska, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Julia Pędzińska, Dominika Mazurek, Adrianna Garniec, Patrycja Krajnik, Hanna Smól, Sebastian Zakęs, Mikołaj Stachowiak, Kamil Konefal, Nikodem Łagoda, Jakub Lewandowski, Bartosz Siodła, Mikołaj Rennert, Mateusz Łyskawiński i Kacper Korta.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników oraz sportowej postawy na boisku.

Karol Pabisiak

30.03.2017 r.

"Wiosenne Przebudzenie"

W czwartek, 30 marca odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie".
Konkurs przebiegał w oparciu o dwie kategorie wiekowe:
- klasy I - III,
- klasy IV - VI.
Wzięło w nim udział 48 uczniów. Komisja oceniała interpretację utworów, wybór tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami konkursu zostali: Igor Palacz, Julia Wawrzynkiewicz, Sonia Lisiak, Alicja Stencel, Julia Kimel i Bartosz Siodła. Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury "Sokół". Julia Wawrzynkiewicz, uczennica klasy II d zajęła III miejsce natomiast Igor Palacz, uczeń klasy I b zdobył nominację do udziału w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie". Gratulujemy !

Jadwiga Frankiewicz,
Romana Orłowska,
Dominika Piniecka

23.03.2017 r.

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka do Dyrektorów, Nauczycieli i Opiekunów Dzieci

Treść listu ...

10.03.2017 r.

Pangea

Dnia 10 marca 2017 r. odbył się Konkurs Matematyczny "Pangea"". Celem konkursu było rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów i upowszechnianie nawyku logicznego myślenia.
Dwunastu uczniów naszej szkoły rozwiązywało test składający się z 15 pytań o różnym stopniu trudności. Marek Machiński, Weronika Tepper oraz Antoni Turowicz awansowali do konkursowego finału, który odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie.
Gratulujemy.

Daria Ziółkowska

Wykrzyknik

08.03.2017 r.

KOMUNIKAT

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czerwonaku informują, że w dniu 21 marca 2017 r. o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czerwonaku odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VI oraz dla rodziców uczniów klas I i II gimnazjum. Celem spotkania jest przedstawienie zmian związanych z reformą oświaty. W spotkaniu wezmą udział Wójt Gminy Czerwonak pan Jacek Sommerfeld oraz Dyrektor SAPO pani Emilia Korzep.
Serdecznie zapraszamy.

Porządek spotkania

01.03.2017 r.

Półfinał Powiatu Poznańskiego w Mini-koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych w Suchym Lesie

W środę, 01 marca 2017 r., odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych w Suchym Lesie. Gminę Czerwonak reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Drużyna w składzie: Nikola Czubała, Hanna Smól, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Dominika Mazurek, Matylda Deckert, Patrycja Dobrochowska, Zuzanna Dondaj, Zofia Majsnerska, Patrycja Krajnik zajęła III miejsce. Całemu zespołowi dziękujemy za godne, waleczne, oparte na zasadach „fair play” reprezentowanie gminy.

Karol Pabisiak

Wykrzyknik

01.03.2017 r.

KOMUNIKAT

Zebranie informacyjne – Otwarte drzwi – dla rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczać będą do oddziału przedszkolnego przy szkole oraz rozpoczynających naukę w klasie pierwszej odbędzie się 14 marca 2017 r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku przy ul. Rolnej 8.

Zasady i terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Czerwonak na rok szkolny 2017/2018.

22.02.2017 r.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Rokietnicy

22 lutego odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Nasza reprezentacja po wszystkich wygranych meczach w Gminie Czerwonak, zajęła na Mistrzostwach Powiatu I miejsce w swojej grupie i awansowała do ćwierćfinału (awansowało 8 zespołów), gdzie ostatecznie uplasowała się na wysokim V miejscu w Powiecie Poznańskim. W Mistrzostwach Powiatu brało udział 16 szkół podstawowych.

Oto reprezentacja zespołu:
1. Patrycja Dobrochowska
2. Wiktoria Konieczna
3. Zofia Majsnerska
4. Matylda Deckert
5. Julia Pędzińska
6. Joanna Walkowiak
7. Julia Kimel
8. Julia Sosnowska
9. Laura Bukowska

Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

17.02.2017 r.

Gminny Turniej Piłki Siatkowej w Kicinie

17 lutego odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Kicinie. Na turniej przybyły 4 zespoły z Gminy Czerwonak (SP Koziegłowy, SP Kicin, SP Bolechowo , SP Czerwonak). Zespół dziewcząt i chłopców zajął I miejsce i tym samym awansował do Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego.

Oto nasze "złote" zespoły:
1. Julia Kimel
2.Matylda Deckert
3. Patrycja Dobrochowska
4. Zofia Majsnerska
5. Wiktoria Konieczna
6. Laura Bukowska
7. Julia Sosnowska
8. Julia Pędzińska
9. Joanna Walkowiak

1. Kamil Sommerfeld
2. Bartosz Siodła
3. Mikołaj Stachowiak
4. Kacper Korta
5. Konrad Korta
6. Mikołaj Pomorski
7. Kacper Antkowiak
8. Bartosz Rus
9. Mateusz Łyskawiński

Gratulujemy awansu i powodzenia w dalszych rozgrywkach!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

16.02.2017 r.

Międzygminny Konkurs Matematyczny

W czwartek, 16 lutego, uczniowie klas piątych i szóstych rywalizowali o wejście do finału w kolejnej edycji Międzygminnego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Suchym Lesie.
Największą liczbę punktów uzyskali Bartosz Machiński oraz Julia Konik z klasy 5b. Wszystkim uczniom biorącym udział w Konkursie serdecznie gratulujemy chęci, odwagi i zapału.

Agnieszka Fulczyk
Daria Ziółkowska

16.02.2017 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej "Dwójek"

Kolejne święto siatkówki w ARENIE!

W dniu 16 lutego w poznańskiej Arenie odbył się piąty Turniej z cyklu Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej. W Turnieju wzięło udział blisko 500 dzieci z klas 4 w kategorii dwójek dziewcząt i chłopców. Rozegrano w sumie 304 spotkania na 16 boiskach wyłaniając zwycięzców grup całodniowych spotkań. W turnieju wzięło udział 30 szkół z miasta Poznania i aglomeracji miejskiej miasta. Sędziami zawodów byli sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Turniej cieszył się zainteresowaniem TVP 3 oraz Radia Merkury. Kolejna siatkarska impreza pokazała zainteresowanie siatkówką w naszej szkole i chęć uprawiania jej przez młodych adeptów tej dyscypliny.
Z kolejnym turniejem nabywamy nowych doświadczeń i przede wszystkim dobrze się bawimy :).
Na turnieju walczyliśmy o miejsca w grupie (6 szkół w każdej grupie), natomiast na kolejnym spotkaniu zostaną wyłonieni zwycięscy i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsca.
Oto wyniki spotkania:
Gr."złota" dziewcząt - VI m-ce (J. Sosnowska, M. Stachowiak, P.Kaszta)
Gr. "srebrna" dziewcząt - I m-ce (K. Jelińska, W. Paszkiewicz, Z. Jakiel) i II m-ce (L. Bukowska, Z. Smuszkiewicz, A. Mazurkiewicz)
Gr. "srebrna" chłopców - III m-ce (K. Korta, K. Rożnowski) i V m-ce (J. Piwosz, A. Lewandowicz, W. Grzybowski)
Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy najwyższych miejsc na kolejnym spotkaniu!

Następny szósty Turniej odbędzie się 24 lutego, w którym rywalizować będą uczniowie z klas piątych i szóstych dziewcząt i chłopców w kategorii trójek i czwórek siatkarskich.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

Ferie zimowe 2017

Zapraszamy serdecznie na zajęcia organizowane przez Szkołę Podstawową w Czerwonaku!

Plan szczegółowy:

I tydzień:

- turniej gier planszowych,
- SCRAPBOOKING krok po kroku - "Mini Albumy" - warsztaty plastyczno- artystyczne,
- "Czekoladowe Czary Mary" cz. I - tworzenie czekoladowego jadalnego obrazka,
- zajęcia sportowe,
- zajęcia taneczne,
- warsztaty odlewów gipsowych cz. I,
- zajęcia filmowe,
- "Go 4 robot"- budowanie robotów,
- SURVIVALOWE zajęcia w terenie - "Leśna Republika" cz. I
- PAINTBALL na wesoło - "Do Celu",
- wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu - warsztaty artystyczne - "Muzealny zwierzyniec", "Portrety",
- wycieczka do TRAPERSKIEJ OSADY - zajęcia z CANICROSSU oraz kurs mushera, ognisko z kiełbaskami,
- wyjazd do kina.

II tydzień:

- turniej gier planszowych,
- warsztaty stolarskie - "Wióry lecą" - tworzenie i zdobienie ramek do zdjęć,
- zajęcia taneczne,
- warsztaty odlewów gipsowych cz .II,
- zajęcia filmowe,
- "Go 4 robot" - budowanie robotów,
- SURVIVALOWE zajęcia w terenie - "Leśna Republika" cz. II,
- PAINTBALL na wesoło - "Do Celu",
- wycieczka do Muzeum w Szreniawie - "Czerwone korale, knefle i orpanty" - ludowa sztuka tworzenia biżuterii,
- PLANETARIUM - mobilne, cyfrowe -zajęcia w kopule imitującej sklepienie niebieskie;spotkanie z profesjonalnym astronomem,
- "Czekoladowe Czary Mary" cz. II - odlewanie jadalnych czekoladowych figurek,
- zajęcia sportowe,
- zajęcia filmowe,
- wyjazd do kina.

Zajęcia w godzinach: 9.00-14.00.
Cena: 175zł/tydzień.
Ilość miejsc jest ograniczona.

Agnieszka Fulczyk
Tatiana Kędziora

17.01.2017 r.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców

We wtorek 17 stycznia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Koszykówce. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Koziegłowach. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Czerwonak. Najlepszą drużyną dziewczęcą w składzie: Julia Jakiel, Weronika Iwan, Dominika Mazurek, Patrycja Krajnik, Hanna Smól, Zofia Majsnerska i Matylda Deckert, okazała się Szkoła Podstawowa z Czerwonaka. Natomiast skład zwycięskiej drużyny chłopców pochodził z Kicina. V miejsce przypadło drużynie z Czerwonaka reprezentowanej przez Mikołaja Pomorskiego, Sebastiana Zakęsa, Igora Rzepkę, Kamila Konefała, Nikodema Łagodę, Kamila Sommerfelda, Bartosza Siodła oraz Adama Zaborowskiego.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy walecznej postawy, zaangażowania oraz gry „fair play”.

Karol Pabisiak

16.01.2017 r.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego "Matematyka - Lubię to"

W listopadzie w naszej szkole odbyły się eliminacje do finału Konkursu Matematyczno- Plastycznego "Matematyka - Lubię to", organizawanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. W konkursie udział wzięli:
z klas I-III: Stanisław Kłosowski 2b, Kacper Kominek 2c, Gabriela Kawicka 2c i Wiktoria Wolna 3c,
z klas IV-VI: Konrad Zawada 4b, Julia Kubiak 4b, Natalia Musiałkiewicz 5b, Alicja Szemraj 5b, Martyna Jankowska 6a.

Do finału, którego wyniki ogłoszono 16 stycznia 2017 r.,zakwalifikowały się prace Martyny Jankowskiej z klasy 6b oraz Stanisława Kłosowskiego z klasy 2b.

Wszytskim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości, kreatywności oraz umiejętności manualnych.

Agnieszka Fulczyk
Anna Konieczna

16.01.2017 r.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Czytaj ...

Rok 2017
Flaga Powstania Listopadowego

98. Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 1918 - 27 grudnia 2016

www.27grudnia.pl

20.12.2016 r.

„Puchar 5 milionów”

Już po raz drugi we wtorek (20.12.16 r.) uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku mieli zaszczyt uczestniczyć w imprezie świątecznej o charakterze sportowym w hali sportowo-widowiskowej Arena w Poznaniu. Głównym organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poznaniu. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowało 36 uczniów („0-III” – 18, „IV-VI” – 18) z każdej grupy wiekowej. Na starcie zawodów stanęło sześć szkół. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych w wyścigach rzędów. Oprócz zadań sportowych najmłodsi mogli korzystać z różnych atrakcji na terenie Areny. Były to: zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, konkurs kolęd. Gościem specjalnym był Święty Mikołaj , który dopingował dzieciom w zadaniach oraz wręczył nagrody wszystkim szkołom. Oprócz nagród indywidualnych uczniowie wywalczyli sprzęt sportowy dla szkoły w postaci: piłek, zestawu rakietek do tenisa ziemnego i badmintona, ringo, gier planszowych.
Szkoła Podstawowa w Czerwonaku dziękuje swoim podopiecznym za wspaniałe i waleczne reprezentowanie jej na arenie międzyszkolnej.

Karol Pabisiak

14.12.2016 r.

Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych

W środę (14.12.2016 r.) w Szkole Podstawowej w Kicinie odbyły się Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych. W turnieju wzięły udział cztery szkoły. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali następujący uczniowie: Matylda Deckert, Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Zofia Majsnerska, Joanna Walkowiak, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Dominika Mazurek, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Bartosz Siodła, Kamil Sommerfeld, Mateusz Łyskawiński, Bartosz Rus, Sebastian Zakęs, Nikodem Łagoda, Adam Zaborowski. Turniej chłopców wygrała szkoła z Kicina, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Czerwonaka. Natomiast w turnieju dziewcząt pierwsze miejsce zajęła również szkoła z Kicina, a uczennice z Czerwonaka - czwarte miejsce.

Karol Pabisiak

11-12.12. 2016 r.

Kolejne turnieje z cyklu - " Enea Liga Mini Piłki Siatkowej"

Kolejny Turniej za nami !
W niedzielę (11.11) w hali Arena odbył się III Turniej z cyklu - " Enea Liga Mini Piłki Siatkowej" w ramach "Enea Akademii Sportu". To kolejne spotkanie "dwójek" siatarskich. W zawodach wystartowało ponad 140 zespołów dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywane były na 16 boiskach. Do wyłonienia zwycięzców rozegrano 576 spotkań. W zawodach wystąpiło 30 Szkół Podstawowych. Dla dzieci podczas Turnieju, przewidziano niespodzianki Mikołajkowe, które rozdawał sam Mikołaj , a były to słodkości oraz bidony sportowe. Na twarzach dzieci gościł uśmiech, a to dowód super pozytywnych emocji ,które towarzyszyły podczas sportowej rywalizacji najmłodszych adeptów siatkówki. Największe emocje okazywali licznie zgromadzeni rodzice, którzy dopingowali swoim pociechom. Wszystkie mecze sędziowali zawodowi sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, który wspólnie z Energetykiem realizuje ten największy w Polsce projekt mini-siatkówki. Kolejne zawody w kategorii klas czwartych Szkół Podstawowych czyli „dwójek” siatkarskich zaplanowano na 16 lutego przyszłego roku.
Dzień później (12.12) odbyło się kolejne spotkanie klas piątych i szóstych, czyli "trójek" i "czwórek" siatkarskich, gdzie rozegrano 324 spotkania na 9 boiskach. W zawodach wystąpiło 30 Szkół Podstawowych. Podczas tego Turnieju organizatorzy również przewidzieli niespodzianki, które rozdawał sam Św. Mikołaj. Kolejne zawody w kategorii "trójek" i "czwórek" odbędą się w poznańskiej Arenie 24 lutego przyszłego roku.

A oto klasyfikacja końcowa, z której jesteśmy ogromnie dumni:

Dziewczyny "dwójki":
grupa "złota" - 35 miejsce na 42 zespoły (Martyna Stachowiak, Julia Sosnowska, Pola Kaszta),
grupa "srebrna" - 4 miejsce na 42 zespoły (Laura Bukowska, Zofia Smuszkiewicz, Alicja Mazurkiewicz),
grupa "srebrna" - 7 miejsce na 42 zespoły (Konstancja Jelińska, Wiktoria Paszkiewicz, Zuzanna Jakiel).
Chłopcy "dwójki":
grupa "srebrna" - 15 miejsce na 18 zespołów (Kacper Rożnowski, Wiktor Grzybowski),
grupa "srebrna" - 16 miejsce na 18 zespołów (Jan Piwosz, Adam Lewandowicz, Bartłomiej Nowak).

Dziewczyny "trójki":
grupa "srebrna" - 10 miejsce na 18 zespołów (Zuzanna Dondaj, Martyna Giera,Natalia Musiałkiewicz, Maria Janicka).
Chłopcy "trójki":
grupa "srebrna" - 14 miejsce na 16 zespołów (Jędrzej Pągowski, Igor Pietras, Kamil Popiołkiewicz, Kacper Antkowiak, Michał Czerniawski).

Dziewczyny "czwórki": grupa "srebrna" - 2 miejsce na 12 zespołów (Zofia Majsnerska, Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Matylda Deckert, Julia Kimel, Joanna Walkowiak),
Chłopcy "czwórki" grupa Srebrna" - 2 miejce na 5 zespołów (Bartosz Siodła, Kamil Sommerfed, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs, Kacper Bartkowiak).

Wszystkim gratulujemy !!!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas
Karol Pabisiak

6.12.2016 r.

Mikołajki

Dzisiejsze Mikołajki pozostaną szczególnie zapamiętane przez uczniów klasy sportowej. W dniu tak szczególnym, zwłaszcza dla dzieci, zaszczycił nas swoją obecnością Wójt Gminy Czerwonak - Jacek Sommerfeld, który przekazał uczniom stroje sportowe. Mamy nadzieję, że młodzi sportowcy będą godnie reprezentować naszą szkołę podczas zawodów sportowych.

Beata Janas

5.12.2016 r.

Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
5 grudnia obchodziliśmy również w naszej szkole Dzień Tolerancji. Stał się on okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. W holu szkoły wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne symbole i hasła nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję rozmawiać między sobą na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz indywidualnie zastanowić się nad własną postawą w tym zakresie uczestnicząc w debacie oksfordzkiej. Uczniowie uczestniczyli także w warsztacie sprawnościowym „Nie widzę przeszkody” oraz manualnym „Zostań Aniołem”, na którym tworzyli kartki świąteczne dla dzieci z oddziału onkologicznego.
Gośćmi szczególnymi w tym dniu byli uczniowie i wychowawcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, którzy w sposób szczegółowy przybliżyli uczniom życie codzienne i naukę człowieka niepełnosprawnego.
Dzień Tolerancji nawiązywał do programu profilaktycznego szkoły oraz programów wychowawczych klas.

Agnieszka Fulczyk
Elżbieta Musielska
Tatiana Kędziora

2.12.2016 r.

Dni Języków Obcych

Na przełomie listopada i grudnia w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku odbyły się Dni Języków Obcych. Uczniowie klas IV-VI przygotowali prezentacje na temat poszczególnych krajów, m.in. USA , Wielkiej Brytanii i Niemiec. Dowiedzieliśmy się, jakie miejsca na świecie warto zwiedzić, poznaliśmy kulturę, kuchnię i obyczaje naszych sąsiadów. Mieliśmy też okazję podziwiać niemiecki taniec wykonany przez uczennice klasy VI. Duże emocje wzbudziła konkurencja „Cześć w 15 językach świata”, jednakże największą popularnością cieszyła się zabawa „Jaka to melodia”, podczas której uczniowie, rywalizując w grupach, odgadywali utwory znanych zagranicznych piosenek. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Były to niezwykle pouczające dni, pełne humoru i dobrej zabawy.

Arkadiusz Gas
Paweł Rutkowski

2.12.2016 r.

VII Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN

W piątek (02.12.) na basenie w Koziegłowach odbyły się "VII Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN". Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z gminy Czerwonak. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali: Jakub Zaborowski, Adrian Augustyniak, Oliwier Augustyniak, Jakub Walkowiak, Adam Meyer, Kalina Bakurow, Aleksandra Jakubowska, Julia Pietrzyńska, Hubert Zieliński, Stanisław Dobrogowski, Adam Lewandowicz, Martyna Stachowiak, Konrad Zawada, Zuzanna Dondaj, Martyna Giera, Igor Pietras, Bartosz Siodła, Mikołaj Stachowiak, Krzysztof Meyer, Joanna Walkowiak oraz Karolina Świętek. Wielu reprezentantów stanęło na podium w swoich koronnych konkurencjach, a sztafeta 4X25m w składzie: Zuzanna Dondaj, Bartosz Siodła, Joanna Walkowiak, Krzysztof Meyer wywalczyła II miejsce. W zawodach pływackich Szkoła Podstawowa z Czerwonaka zajęła II miejsce.

Karol Pabisiak

25.11.2016 r.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas lekcji zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty książek o znanych misiach. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bohaterach z bajek, a następnie, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, wykonali postać wymarzonego misia. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Mój pluszowy Miś”. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, wszystkich zachwyciły oryginalne prace małych artystów.

Karolina Borowiak

logo

18.11.2016 r.

„Szkoła Małego Inżyniera”

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła Małego Inżyniera”.
W terminie od 16 listopada do 20 grudnia można oddać jeden głos dziennie na naszą szkołę z każdego komputera lub innego urządzenia mającego dostęp do Internetu.

Jak głosować?

Link do głosowania: kliknij

Każdy głos się liczy!

Razem możemy więcej, dlatego liczymy Drodzy Rodzice na Waszą pomoc.

Marta Kapuścińska

18.11.2016 r.

Podstawowe informacje dotyczące reformy systemu oświaty - Dobra Szkoła

Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło internetowy serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji www.reformaedukacji.men.gov.pl.

Można w nim znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, harmonogram prac nad wdrażaniem reformy, akty prawne, szczegółowe dane kontaktowe do poszczególnych departamentów w ministerstwie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.

Szkoła po zmianie - plakat

Mapa drogowa reformy edukacji

Broszura informacyjna

math

16.11.2016 r.

Konkurs matematyczno-plastyczny „MATEMATYKA-LUBIĘ TO!”

Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3, 4-6 w szkolnym etapie konkursu MATEMATYKA-LUBIĘ TO!.

Zadanie do wykonania: praca plastyczna.
Temat: MATEMATYKA-LUBIĘ TO!.
Format pracy: A4 lub A3.
Technika: dowolna.
Dodatkowe warunki: tytuł pracy, opcjonalnie krótki opis.
Termin oddawania prac: 25 listopada 2016.
Koordynatorzy: Agnieszka Fulczyk, Anna Konieczna.

Prace zostaną ocenione pod względem zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i stosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych. Najlepsze prace zostaną zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.

Przecież matematyka da się lubić :-)

Agnieszka Fulczyk
Anna Konieczna

enea

15.11.2016 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej

Nie opadły jeszcze emocje po inauguracyjnym turnieju siatkarskich "dwójek" w ramach "ENEA Ligi Mini Piłki Siatkowej", a już za nami kolejne rozgrywki w Hali Arena. We wtorek (15.11), na turnieju przygotowanym przez KS Energetyk i WZPS, pod siatką zagrało 68 zespołów "trójek" i 36 zespołów "czwórek". Kolejne pół tysiąca siatkarek i siatkarzy walczyło o punkty w sponsorowanym przez firmę ENEA projekcie, który ma zbudować profesjonalną siatkówkę w Poznaniu.

Naszą szkołę tym razem godnie reprezentowali uczniowie klas V i VI w składzie:
• Zespół „trójek”:
- Zuzanna Dondaj, Martyna Giera, Gaia Pinna, Natalia Musiałkiewicz,
- Kamil Popiołkiewicz, Igor Pietras, Jędrzej Pągowski, Kacper Antkowiak, Mateusz Magnuszewski.

• Zespół „czwórek”:
- Zofia Majsnerska (zawodniczka KS Energetyk), Julia Kimel, Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Matylda Deckert, Joanna Walkowiak,
- Kamil Sommerfeld, Bartosz Siodła, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs, Kacper Bartkowiak.

Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.
Pragniemy również złożyć szczególne gratulacje zespołowi żeńskiemu „dwójek” w składzie: Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak i Pola Kaszta, które wyszły z grupy, zajmując III miejsce i awansowały do grupy „złotej”, która będzie walczyła o najwyższe miejsca w turnieju. Pozostałe zespoły będą walczyły dalej w grupie "srebrnej".

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas
Karol Pabisiak

foto

15.11.2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „W obiektywie”

Od 25 września 2015 r. do 10 czerwca 2016 r. uczniowie klas 1-6 brali udział w konkursie fotograficznym „ W obiektywie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Czerwonaku. Celem konkursu było przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na otaczających ich ludzi, zdarzenia, przyrodę, rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych a także doskonalenie umiejętności fotograficznych. Uczniowie w ramach konkursu zgłaszali jedną pracę w miesiącu w postaci odbitki kolorowej lub czarno-białej w rozmiarze 10x15 lub fotografii zapisanej w formacie JPEG i przesłanej w terminie do koordynatora.
Laureatką konkursu została Julia Kimel z klasy 6a.
Osoby wyróżnione: Dominika Mazurek, Jan Kimel, Sonia Lisiak , Gabriela Piwosz, Matylda Deckert, Zofia Majsnerska .
Laureatka konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkie zgłoszone prace są wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w budynku oraz na stronie internetowej Szkoły.

Agnieszka Fulczyk
Anna Konieczna

11 listopada 2016 r.
enea lps

07.11.2016 r.

I Turniej Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej

W poniedziałek wystartowaliśmy z I Turniejem Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej.
150 zespołów siatkarskich "dwójek" na 16 boiskach rozegrało pierwsze profesjonalne zawody siatkarskie. Mnóstwo emocji, wspaniała atmosfera, to atrybuty tej imprezy :).
Naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowali uczniowie klasy sportowej w składzie:
1.Laura Bukowska
Zofia Smuszkiewicz
Alicja Mazurkiewicz

2.Julia Sosnowska
Martyna Stachowiak
Pola Kaszta

3. Konstancja Jelińska
Wiktoria Paszkiewicz
Zuzanna Jakiel

4. Konrad Korta
Kacper Rożnowski
Paweł Giera

5. Jan Piwosz
Adam Lewandowicz
Bartłomiej Nowak

Pierwszy turniej był turniejem rozstawieniowym do dalszych etapów. Kolejne gry odbędą się w dwóch grupach: grupa "złota" (awansują po 3 zespoły ze swojej grupy) i grupa "srebrna" (pozostałe zespoły, które nie awansowały do grupy "złotej"). Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

teatr

4.11.2016 r.

Nagroda za monodram!

4.11.2016r. w Kleczewie na 18. Wielkopolskim Konkursie na Monodram dla dzieci ze szkół podstawowych " Młodzi Koryfeusze" Weronika Iwan (uczennica kl.6c) otrzymała nagrodę za monodram pt. "Dziura w moście". Scenariusz monodramu powstał w oparciu o wiersz Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem. Weronika przekonująco przedstawiła historię dziury w Klepkowicach. Bawiąc się kartonami, pokazała świat dorosłych trochę z przymrużeniem oka. Rozbawiła publiczność, która oklaskami nagrodziła jej zabawę w teatr.
Gratulujemy!

Lidia Bronowicka-Trybuś

afr

4.11.2016 r.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 4 listopada w Szkole Podstawowej w Czerwonaku (w ramach cyklicznych działań systemowych promujących i wspierających rozwój dzieci CZYTAMY LEPIEJ! ) odbyło się spotkanie z autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych panią Agnieszką Frączek. Autorka z wykształcenia jest germanistką, wykładowcą językoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, z zamiłowania poetką. Wielką przyjemność sprawia jej zabawa językiem - zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Wydała m.in. "Siano w głowie", "Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki", "Banialuki do zabawy i nauki", "Byk jak byk, rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach", "Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychanie". Bardzo lubi też koty i psy, które często są bohaterami jej książek.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II, III i IV. Pani Frączek jest osobą bardzo otwartą, szybko nawiązała kontakt z dziećmi. Z wielką ekspresją przeczytała kilka swoich wierszy. Opowiedziała, skąd czerpie pomysły na pisanie książek. Razem z dziećmi tropiła błędy językowe, jakie zdarza się nam popełniać na co dzień. Wykorzystała kilka ciekawych przykładów. Dzieci na pewno zapamiętają , że ubieramy choinkę, a nie spodnie, bo spodnie wkładamy, że kupujemy 10 deka cukierków, a nie 10 deko.
Autorka opowiedziała również, jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora i rolę ilustracji w książce.
Podczas spotkania nie zabrakło też pytań od małych czytelników, na które chętnie odpowiadała. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Na zakończenie dzieci mogły kupić książki, do których Agnieszka Frączek wpisywała dedykacje i autografy.
Cykl spotkań z pisarzami będzie kontynuowany w przyszłym roku.

J. Frankiewicz
A. Marlewska

rec

27.10.2016 r.

Konkurs Recytatorski " Jesienna zaduma"

W dniu 27 października 44 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych do Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów "Jesienna zaduma".
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I - III i IV - VI. Komisja oceniała dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.
W grupie dzieci młodszych nagrodzeni zostali:
Igor Palacz - klasa I b
Antoni Wobszal - klasa II c
Julia Wawrzynkiewicz - klasa II d.
W kategorii klas IV - VI zwyciężyli:
Pola Kaszta -klasa IV a
Natalia Winkel - klasa IV a
Bartosz Siodła - klasa VI a.
Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Jesienna zaduma", odbywającego się w GOK "Sokół". Igor Palacz i Bartosz Siodła w swoich kategoriach zajęli III miejsce. Gratulujemy!

J. Frankiewicz
R. Orłowska
L. Bronowicka-Trybuś

Gminny KPA

26.10.2016 r.

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

26 października w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Do konkursu za wyjątkiem szkoły w Czerwonaku przystąpiły szkoły z Koziegłów i Owińsk. Celem konkursu była popularyzacja piosenki w języku angielskim w klasach 4-6. Każdy uczestnik mógł wybrać dowolny repertuar w języku angielskim i zaprezentować go publiczności. Laureatami konkursu zostali:
1. Joanna Jeżewicz z Owińsk
2. Emilia Łukaszkiewicz z Koziegłów
3. Alicja Szemraj z Czerwonaka
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe występy sceniczne.

Paweł Rutkowski
Arkadiusz Gas

pieczony ziemniak

22.10.2016 r.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W październiku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Czerwonaku tradycyjnie już obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza zorganizowana została nad Wartą w przystani Akwen Marina. Dzieci piekły kiełbaski i ziemniaki oraz brały udział w licznych zabawach i konkurencjach. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

wychowawcy klas 3

turniej

25.10.2016 r.

„Enea Liga Mini Piłki Siatkowej”

Nasza szkoła weźmie udział w projekcie „Enea Liga Mini Piłki Siatkowej”.
Otwarty cykl rozgrywek prowadzonych na terenie aglomeracji Miasta Poznania pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Uczestnicy to reprezentacje szkół podstawowych objętych programem ENEA Akademia Sportu oraz innych placówek zainteresowanych udziałem w samych zawodach. Liga obejmuje turnieje w kategorii mini siatkówki „dwójek” (kl.IV), „trójek” (kl.V) i „czwórek” (kl.VI), rozgrywane w okresie od listopada do maja.
Organizatorem rozgrywek jest KS „Energetyk” Poznań.
Celem imprezy sportowej jest popularyzacja siatkówki wśród dzieci szkół podstawowych, wskazania na prozdrowotne, edukacyjne i wychowawcze wartości, jakimi jest sport, wymiana doświadczeń szkoleniowych.
W tym roku pierwszy raz będzie reprezentować naszą szkołę, nowo utworzona klasa sportowa. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas
Karol Pabisiak

turniej pn

21.10.2016 r.

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

21 października w Szkole Podstawowej w Koziegłowach odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w którym wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Czerwonak.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w składzie: Julia Jakiel, Weronika Iwan, Hanna Smól, Dominika Mazurek, Karolina Pawlik, Magdalena Fiksa, Patrycja Dobrochowska, Joanna Walkowiak oraz Jakub Figan, Kamil Konefał, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs, Kacper Korta, Jakub Lewandowski, Michał Czerniawski, Kamil Popiełkiewicz, Mateusz Łyskawiński. zajęła odpowiednio IV miejsce w turnieju dziewcząt i V miejsce w turnieju chłopców.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników, zaangażowania, dobrej postawy oraz walki o każdą piłkę na boisku.

Karol Pabisiak
Beata Janas

W drodze do maratonu

08.10.2016 r.

„W drodze do maratonu”

W sobotę 08.10.2016 r. nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyły się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. W różnych kategoriach wiekowych i na wielu dystansach startowało 1500 uczestników. Wśród nich byli zgłoszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w liczbie 36. Prawie wszyscy stanęli na starcie swoich biegów. Pogoda nie sprzyjała. Było chłodno i wiał nieprzyjemny wiatr. Szkoła Podstawowa z Czerwonaka w klasyfikacji drużynowej zajęła 5 miejsce z dorobkiem punktowym 32.

Lista zawodników SP Czerwonak, którzy wystartowali w zawodach pt. „W drodze do maratonu”:
Kamil Gębczyński (6b), Kacper Rożnowski (4a), Konrad Korta (4a),
Julia Sosnowska (4a), Wiktoria Paszkiewicz (4a), Alicja Mazurkiewicz (4a),
Zuzanna Jakiel (4a), Adam Lewandowicz(4a), Martyna Stachowiak (4a),
Zofia Smuszkiewicz (4a), Hubert Zieliński (3c), Mateusz Urbanek (3c),
Aleksandra Jakubowska (3c), Wiktoria Wolna (3c), Hanna Szulczyńska (3c),
Gabriela Zdrojewska (3c), Patrycja Połczyńska (4a), Kacper Korta (6a),
Zofia Majsnerska (6a), Martyna Jankowska (6a), Marta Połczyńska (6a),
Antoni Pustkowiak (4b), Bartosz Marlewski (4b), Marta Olekszy (4b),
Alicja Stencel (4b), Hubert Kierstan (5a), Marek Machiński (5b),
Alicja Szemraj (5b), Gaia Pinna (5b), Zuzanna Korta (3a),
Julia Konik (5b), Bartłomiej Przybył (5a).

Beata Janas
Karol Pabisiak

kch

03.10.2016 r.

Koncert charytatywny

W październiku klasy pierwsze zostały zaproszone na koncert charytatywny przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Pretekstem do zorganizowania takiego spotkania był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dzieci prezentowały swoje umiejętności, zachwyciły grą na gitarze, skrzypcach i pianinie. Było to inspirujące i pełne wrażeń spotkanie, dzięki któremu pierwszaki mogły wspomóc dzieci z rodzin potrzebujących.

Karolina Borowiak

dzien chlopca

30.09.2016 r.

Dzień Chłopca

W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Chłopca wybrali się na Dziewiczą Górę. Był to dzień pełen wesołej zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też słodkich upominków przygotowanych przez rodziców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne plenerowe szaleństwa.

Karolina Borowiak

pasowanie

24.09.2016 r.

Pasowanie na ucznia

24 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Uroczystość miała nietypowy charakter. Uczniowie i rodzice zostali poddani próbie. Wyznaczoną trasą musieli dojść na Akwen Marinę w Czerwonaku. Uczestnicy wyprawy poszukiwali harcerzy, którzy przygotowali dla nich zadania sprawnościowe. Nie zabrakło też pytań ze znajomości zasad ruchu drogowego. Wszyscy spisali się na medal i w świetnych humorach dotarli na miejsce zbiórki. Podczas oficjalnej części uroczystości pani Dyrektor pasowała na ucznia wszystkich pierwszoklasistów. Ślubowanie złożyli też rodzice uczniów. Podsumowaniem imprezy było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zajadanie słodkości przygotowanych przez rodziców.

Karolina Borowiak

Gminne Biegi Przełajowe

20.09.2016 r.

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dwie drużyny naszej szkoły, dziewcząt i chłopców, brały udział w biegach przełajowych w Koziegłowach. Obydwie drużyny zajęły drugie miejsce. Starowały cztery szkoły podstawowe Gminy Czerwonak.

Skład zespołu dziewcząt: Martyna Giera, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Zuzanna Jakiel, Julia Pędzińska, Hanna Smól, Julia Sosnowska, Joanna Walkowiak.

Skład zespołu chłopców: Kacper Korta, Nikodem Łagoda, Hubert Marciniak, Krzysztof Meyer, Mikołaj Pomorski, Daniel Popiak, Bartosz Siodła, Sebastian Zakęs.

Klasyfikacja drużynowa chłopców i dziewcząt:
1. SP Koziegłowy
2. SP Czerwonak
3. SP Owińska
4. SP Bolechowo

Karol Pabisiak

16.09.2016 r.

Akcja "Sprzątanie Świata"

Dnia 16 września z okazji akcji Sprzątania Świata klasa VIc wystawiła przedstawienie „Zmartwienia leśnych krasnali”. Następnie w klasach uczniowie przygotowywali plakaty pt: „Drugie życie odpadów – co powstaje z odzyskanego: szkła, plastiku, papieru”.

Elżbieta Musielska
Arkadiusz Gas

07.09.2016 r.

BUDŻET OBYWATELSKI 2017

Głosujemy na projekt nr 4 - walczymy o miejsca integracji dla Czerwonaka!!!
W zeszłym roku udało się zdobyć pieniądze na inwestycje w Czerwonaku. Jeszcze jesienią na Zdrojach powstanie wspaniały plac zabaw, a Park Źródlesie zostanie odświeżony i wyposażony w nowe ławeczki.
W tym roku walczymy o kontynuację projektu, czyli o siłownię zewnętrzną, dużą wiatę integracyjną, miejsce postojowe, nasadzenia roślin i dodatkowe urządzenia zabawowe. Projekt zakłada też zagospodarowanie zielonego zakątka przy maszcie w Szkole Podstawowej w Czerwonaku oraz budowę altany integracyjno-lekcyjnej na terenie Gimnazjum. Chcemy mieć poczucie, że Czerwonak pięknieje, że mieszkańcy mają się gdzie spotykać, a dzieci znajdą bezpieczne miejsce zabaw.

Głosowanie trwa do 14 września. Prosimy zatem o głosy na projekt nr 4 „My też chcemy się bawić”.
http://czerwonak.pl/budzetobywatelski/pl/karta_do_glosowania.html

Anita Banaszak – była przewodnicząca Rad Rodziców przy SP i Gimnazjum w Czerwonaku,
Małgorzata Marciniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonaku,
Karina Szatkowska – Dyrektor Gimnazjum w Czerwonaku.

Rok szkolny 2016/2017

01.09.2016 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się 01.09.2016r. Pani Dyrektor Małgorzata Marciniak serdecznie powitała wszystkich uczniów naszej podstawówki, a w szczególności uczniów klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. To ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach. Pojawiły się wspomnienienia o łąkach, lasach, górach i innych wakacyjnych miejscach... To już za nami – teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. I jak w tym wierszu …

Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży...
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!

A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy...
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.

A już jutro pierwszy dzwonek na lekcję...

Agnieszka Fulczyk

Rok szkolny 2016/2017

22.08.2016 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 1 września 2016r.:

 • o godz. 9:00 - klasy "O", Ia, Ib, IIa, IIb;
 • o godz. 10:00 - klasy IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId;
 • o godz. 9:00 - klasy IV - VI.

SP

wykaz podrecznikow

21.06.2016 r.

Podręczniki w roku szkolnym 2016/17

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I, II, III, IV i V otrzymają podręczniki (z wyjątkiem religiii) i ćwiczenia bezpłatnie. Podręczniki zostaną uczniom wypożyczne. Będą musieli je zwróciić w czerwcu 2017r. Ćwiczenia nie podlegają zwrotowi. Podręcznik do religii wszyscy uczniowie muszą zakupić we własnym zakresie. Uczniowie klas VI kupują wszystkie podręczniki we własnym zakresie.

Wykaz podręczników dla klas VI oraz wykaz podręczników do religii dla klas I - VI

SP

Patron szkoły
obraz Wybickiego
Lekcje
 1. 0800 - 0845
 2. 0855 - 0940
 3. 0950 - 1035
 4. 1050 - 1135
 5. 1150 - 1235
 6. 1255 - 1340
 7. 1350 - 1435
 8. 1440 - 1525
 9. 1530 - 1615
 10. 1620 - 1705
Instytucje

Gmina Czerwonak

Kuratorium Oświaty
w Poznaniu

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna w Poznaniu

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Archiwum

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

herb Polski
Obrazek
ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak, tel.: 618120250, e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 23.06.2017 r.:

 • o godz. 8:30 - klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIc;
 • o godz. 09:30 - klasy IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId;
 • o godz. 11:00 - klasy IV - VI.

SP

Półkolonie letnie 2017

ZHP Hufiec Czerwonak i Szkoła Podstawowa w Czerwonaku serdcznie zapraszają na półkolonie letnie.

Agnieszka Fulczyk,
Tatiana Kędziora

07.06.2017 r.

XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Corrida”

7 czerwca w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku odbył się XXIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Corrida”. W pierwszej części uczniowie zmierzyli się z „bykami”, pisząc dyktando ortograficzne. Pierwsze miejsce zdobyła Łucja Nowicka ze Szkoły Podstawowej w Koziegłowach, drugie Zofia Kasperowicz ze Szkoły Podstawowej w Bolechowie, a trzecie Klaudia Greszta ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku.
W drugiej części konkursu o zwycięstwo walczyły reprezentacje poszczególnych szkół. Zawodnicy musieli wykazać się nie lada wiedzą, rozwiązując łamigłówki ortograficzne. Wszyscy dobrze się bawili i dzielnie walczyli o miejsca na podium. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Koziegłów, drugie równorzędnie drużyny z Kicina i z Bolechowa, trzecie reprezentacja z Czerwonaka, a czwarte drużyna z Owińsk. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy na kolejne potyczki ortograficzne za rok.

Karolina Borowiak

26.05.2017 r.

„English is fun”

Dnia 26.05.2017 roku w szkole w Bolechowie odbył się IX Gminny Konkurs Języka Angielskiego „English is fun”. Reprezentacja szkoły w Czerwonaku oczywiście podjęła się zadania konkursowego, mierząc się z gramatyką oraz informacjami dotyczącymi kultury Anglii i USA.
Uczeń klasy VI A Bartosz Jankowski zajął wysokie trzecie miejsce.
Gratulujemy sukcesu!

Paweł Rutkowski,
Arkadiusz Gas

25.05.2017 r.

Wielki Finał Enea Mini Ligi Piłki Siatkowej

25 maja, w poznańskiej Arenie, zakończył się pierwszy sezon Enea Mini Ligi Piłki Siatkowej. Pionierski projekt z udziałem uczniów klas IV-VI ze szkół podstawowych sponsorowała firma Enea, a realizował Klub Sportowy Energetyk Poznań. Cykl sześciu turniejów zrobił ogromne wrażenie, tym bardziej, że odbywał się na kilkunastu boiskach. Do tego dochodzi profesjonalne sędziowanie. Nie bez znaczenia były też atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Najlepsze zespoły dwójek, trójek i czwórek wyjadą w czerwcu na siatkarski camp do Kołobrzegu. Naszym zespołom niestety nie udało się osiągnąć najwyższych miejsc, ale jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ tegoroczna, pierwsza klasa sportowa, ma już swoje pierwsze sukcesy na miarę aktualnych umiejętności zdobytych w ciągu tego roku szkolnego. Również ogromnie gratulujemy zespołom "trójek" i "czwórek", które mimo tego, że nie są klasą sportową, również walczyły i wywalczyły wysokie miejsca w cylku spotkań siatkarskich. Chcemy również się pochwalić - nasza reprezentacja zdobyła nagrodę - voucher w wysokości 1000 zł na sprzęt sportowy, jako jedna z trzech najlepiej kibicujących szkół. Wiemy już jak wygląda sportowe kibicowanie, więc teraz będziemy ze zdwojoną siłą ciężko pracować na kolejne sukcesy w przyszłym roku.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

22.05.2017 r.

Finał Powiatu Poznańskiego XVIII Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym w Puszczykowie

W poniedziałek 22 maja 2017 r. na stadionie przy Zespole Szkół w Puszczykowie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Czwórboju Lekkoatletycznym. Szkołę Podstawową im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice: Weronika Iwan, Julia Jakiel, Julia Pędzińska, Adrianna Garniec, Hanna Smól i Wiktoria Grzybowska. Każda dziewczyna startowała w czterech konkurencjach: bieg na 60m, rzut p. palantową, skok w dal oraz bieg na 600m. Wyniki uzyskane w poszczególnych konkurencjach były przeliczane na punkty. Suma wszystkich punktów dała wynik końcowy. I tak, Szkoła Podstawowa w Czerwonaku uzyskała 843 pkt, co w ogólnej klasyfikacji wystarczyło na 12 miejsce na 18 szkół startujących w tycz zawodach. Dziewczyny walczyły o każdą sekundę, setną sekundy oraz centymetr. Niektóre poprawiły swoje rekordy życiowe co jest ogromnym sukcesem zwłaszcza, że były pierwszy raz na tym obiekcie oraz na zawodach o takiej randze.
Gratulujemy życiówek, godnego reprezentowania barw szkoły oraz waleczności jaką w sobie posiadacie.

Karol Pabisiak

17.05.2017 r.

VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

17 maja odbył się VII Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej w Owińskach. Nasza drużyna młodych ratowników, w składzie: Matylda Deckert, Wiktoria Konieczna, Zofia Majsnerska, Kamil Sommerfeld, utrzymała zeszłoroczne wysokie II miejsce. W konkursie brały udział cztery szkoły z Gminy Czerwonak. Gratulujemy zaangażowania i osiągniętego wyniku.

Beata Janas

16.05.2017 r.

Dzień Zdrowia

We wtorek, 16 maja, uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach tematycznych, w ramach obchodów „Dnia Zdrowia”. W tym dniu cel był jeden: propagowanie zdrowego stylu życia. Z tej okazji zaprosiliśmy do szkoły różnych gości:
- panią psycholog, która w pogadance „Jak radzić sobie ze stresem?” wyjaśniła czym jest stres i jak z nim walczyć,
- panią kosmetolog, która przybliżyła uczniom zasady dbania o skórę , włosy i paznokcie,
- ratownika medycznego i strażaka, który przypomniał zasady bezpieczeństwa oraz postępowania w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.
Uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dotyczących substancji bezpiecznych i niebezpiecznych dla zdrowia.
Wyżej wymienione zajęcia zamknęły cykl spotkań profilaktycznych pt. „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się nie zepsujesz”, zaplanowanych na rok 2016/2017.
Nie zabrakło również zajęć sportowych, podczas których uczniowie rywalizowali w wyścigach rzędów lub uczestniczyli w zajęciach taneczno-fitnessowych, rozwijając kondycję fizyczną.

Agnieszka Fulczyk,
Elzbieta Musielska

11.05.2017 r.

II Gminny Konkurs Języka Polskiego

11 maja 2017r. odbył się w Szkole Podstawowej w Czerwonaku II Gminny Konkurs Języka Polskiego – konkurs pięknego czytania utworów prozatorskich Łukasza Wierzbickiego.
Gościliśmy uczniów szkół podstawowych z Bolechowa, Kicina i Koziegłów. Uczest-nicy prezentowali wybrane przez siebie fragmenty książek Łukasza Wierzbickiego. Dzięki nim również zgromadzona publiczność wyruszyła w piękną podróż po Afryce i Chinach. Poznała historię niedźwiadka Tadka, inspirowaną losami niedźwiedzia Wojtka, który towarzyszył polskim żołnierzom Armii gen. Władysława Andersa. Komisja konkursowa, której prze-wodniczył aktor, reżyser p.Bogdan Żyłkowski, nagrodziła trzy uczennice: Martynę Frącko-wiak ze Szkoły Podstawowej w Bolechowie, Gabrielę Piwosz ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku oraz Hannę Matuszewską ze Szkoły Podstawowej w Kicinie. Pozostałym uczestnikom przyznała wyróżnienia. Konkurs zakończył krótki koncert, który przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Czerwonaku pod kierunkiem p.Marleny Wobszal.
Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam w tym małym literackim święcie. Zechcieli razem z nami przenieść się w świat książek, rozumiejąc, iż dzięki niemu nie tylko możemy znaleźć się w dowolnych miejscach i czasach, poznawać różne niezwykłe historie, lecz także pełniej uczestniczyć w otaczającej nas rzeczywistości.

Organizatorki konkursu
Romana Orłowska, Jadwiga Frankiewicz, Anita Marlewska

9.05.2017 r.

Konkurs Matematyczno - Sportowy "Rambit"

9 maja 2017 r. w Bolechowie odbył się Gminny Konkurs Matematyczno – Sportowy "Rambit 2017". Drużyna Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w składzie: Jan Piwosz, Weronika Tepper, Mateusz Bąbelek, Kamil Prusakiewicz, Bartosz Marlewski, Konrad korta, Piotr Wojtkowiak, Kacper Rożnowski dzielnie walczyła do ostatniej kropli potu. „Matematycy” rozwiązywali zadania o najwyższym poziomie trudności, natomiast „sportowcy” prezentowali umiejętności ruchowe oraz sprawność fizyczną. W wyrównanej walce uczniowie zdobyli III miejsce. Z nieukrywaną radością i satysfakcją z całego serca gratuluję.

Agnieszka Fulczyk

28.04.2017 r.

Dzień Logicznego Myślenia
Dzień Ziemi

W piątek, 28 kwietnia, uczniowie naszej Szkoły brali udział w matematycznym biegu z mapą, w ramach obchodów „Dnia Logicznego Myślenia”. Zespół klasowy z wychowawcą na czele, miał zadanie znaleźć dany punkt kontrolny, mając do dyspozycji mapę z wyznaczoną trasą biegu i rozwiązać zadanie. Na każdym z siedmiu punktów kontrolnych czekało na uczniów zadanie matematyczne sprawdzające wiedzę i umiejętności wykorzystania matematyki w praktyce. Wśród pojęć znalazły się: zagadki , skojarzenia matematyczne, grafy działaniowe, obliczanie wagi i wysokości, zakupy, zadanie na dodawanie i odejmowanie liczb rzeczywistych oraz niezwyciężone ułamki. Celem tego przedsięwzięcia było połączenie sportu i rekreacji z matematyką, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz integracja klasowa.
Matematyka to nie tylko siedzenie w ławkach szkolnych. Wcale nie jest nudna, może być przyjemna i co najważniejsze, jest nieodzowna w życiu codziennym :-)
Podczas obchodów "Dnia Ziemi" uczniowie klasy 6c w przedstawieniu pt. "Ziemia, nasza planeta" promowali ochronę środowiska oraz zachęcali do życia w zgodzie z naturą. Akcja "Sprzątanie Świata" miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy środowiska naturalnego. Uczestnikami akcji byli uczniowie klas IV-VI, którzy wraz z nauczycielami zbierali różne rodzaje odpadów. Uczniowie w dobrych humorach wykonali zadanie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki .

Agnieszka Fulczyk,
Elżbieta Musielska

25.04.2017 r.

Gminny Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Dnia 25.04.17 uczniowie klasy VB wzięli udział w I Gminnym Turnieju dotyczącym wiedzy krajów anglojęzycznych – Stany Zjednoczone. Do konkursu przystąpiło 5 innych szkół z gminy.
Zwycięskie pierwsze miejsce przypadło reprezentacji naszej szkoły: Gai Pinnej, Jędrzejowi Pągowskiemu, Igorowi Pietrasowi, Julii Konik.
Serdecznie gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

Paweł Rutkowski,
Arkadiusz Gas

21.04.2017 r.

Konkurs Matematyczny "Myślę, liczę, tworzę"

Dnia 21.04. drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Kimel,Oskar Klemm oraz Marek Machiński brała udział w szóstej edycji matematycznego konkursu "Myślę,liczę,tworzę" w Szkole Podstawowej w Owińskach. Rywalizując z drużynami z pozostałych szkół w gminie zajęliśmy drugie miejsce, ulegając jedynie reprezentantom szkoły w Kicinie. W rywalizacji indywidualnej bezkonkurencyjnym zwycięzcą został Marek Machiński.
Gartulujemy!

Daria Ziółkowska,
Agnieszka Fulczyk

12.04.2017 r.

Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym

Na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej w Koziegłowach, w środę 12 kwietnia 2017 r., odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym.
Do czwórboju zalicza się: skok w dal, bieg na 60 m, rzut piłką palantową oraz bieg średni 600m-800m. Prowadzona była następująca klasyfikacja: męska, żeńska, najlepsza drużyna żeńska, najlepsza drużyna męska oraz najlepsza szkoła. W szranki stanęły cztery szkoły wystawiając po 12 zawodników (6 dziewczyn, 6 chłopaków). Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali: Julia Jakiel, Weronika Iwan, Hanna Smól, Julia Pędzińska, Patrycja, Krajnik, Wiktoria Grzybowska, Adam Zaborowski, Krzysztof Meyer, Jakub Słowiakowski, Igor Rzepka, Daniel Popiak oraz Mikołaj Stachowiak. Reprezentanci uzyskali następujące wyniki: II m-ce - Weronika Iwan, III m-ce - Hanna Smól, I m-ce - drużyna żeńska, III m-ce - drużyna męska, , II m-ce - Szkła Podstawowa z Czerwonaka.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy walecznej postawy oraz uzyskanych wyników.

Karol Pabisiak

11-12.04.2017 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej

Za nami kolejne dwa dni zmagań siatkarskich!
We wtorek (11.04) i śr. (12.04) odbyły sie kolejne turnieje w Hali "Arena" w Poznaniu. Pierwszego dnia zagrały "dwójki", które poraz kolejny miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności siatkarskich. Nasi najmłodsi zawodnicy i zawodniczki godnie reprezentowali naszą Szkołę. Tym razem nasza grupa "złota" dziewcząt (Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak, Pola Kaszta) zajęła 36 miejsce na 42 zespoły. Z grupy "srebrnej" 12 miejsce zajęły dziewczęta w składzie: Konstancja Jelińska, Zuzanna Jakiel, Wiktoria Paszkiewicz i na 13 miejscu uplasowały się: Laura Bukowska, Zofia Smuszkiewicz, Alicja Mazurkiewicz. W tej grupie było 28 zespołów. Grupy "srebrne" chłopców zajęły kolejno 11 miejsce (Konrad Korta, Wiktor Grzybowski) i 16 miejsce (Jan Piwosz, Bartłomiej Nowak, Adam Lewandowicz). W grupie chłopców było 18 zespołów.
Zaczynającym "przygodę z siatkówką" życzymy dalszej ambitnej i wytrwałej pracy na treningach i gratulujemy zdobytych wyników.
Drugiego dnia nasi zawodnicy rozegrali swoje szczególne mecze, bo w obecności najwierniejszego kibica. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Dyrektor Małgorzata Marciniak! Bardzo dziękujemy :)
Klasy piąte rywalizowały w "trójkach". I tak zespół dziewcząt w składzie: Zuzanna Dondaj,Gaia Pinna,Martyna Giera,Natalia Musiałkiewicz, Maria Janicka, zajął 16 miejsce na 18 zespołów. Zespół chłopców (Jędrzej Pągowski,Igor Pietras,Kamil Popiołkiewicz, Michał Czerniawski) zajął 12 miejsce na 16 drużyn.
Klasy szóste - "czwórki" dziewcząt i chłopców utrzymały wynik z poprzednich gier i zajęły 2 miejsca. W grupie dziewcząt grało 11 zespołów, a w grupie chłopców 5 zespołów. Oto reprezentacja "czwórek": Zofia Majsnerska (KS Energetyk Poznań), Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Matylda Deckert, Julia Kimel, Joanna Walkowiak oraz Bartosz Siodła, Kamil Sommerfed, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i do zobaczenia na wspólnej sportowej zabawie w Wielkim Finale Enea Liga Mni Piłki Siatkowej, który odbędzie się 25 maja!!!

Ze sportowy pozdrowieniem,
Beata Janas

10.04.2017 r.

Gminne Indywidualne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych pt."Na przełaj - po zdrowie"

W poniedziałek,10 kwietnia 2017 r., na terenie miejscowości Owińska, nieopodal kąpieliska "Tropicana", odbyły się Gminne Indywidualne Mistrzostwa w Biegach Przełajowych. Trasy w zależności od kategorii wiekowej miały charakter crossowy z licznymi podbiegami, zbiegami oraz zmiennym podłożem. Na starcie stanęli reprezentanci wszystkich szkół podstawowych z gminy. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali: Stanislav Debelko, Valenty Debelko, Gaia Pinna, Alicja Szemraj, Igor Pietras, Julia Jakiel, Julia Sosnowska, Konrad Korta, Marta Olejniczak, Julia Pędzińska, Joanna Walkowiak, Mateusz Magnuszewski, Magdalena Fiksa, Kacper Antkowiak. Najwyżej z uczniów naszej szkoły znalazła się Julia Jakiel, która po walecznym biegu wywalczyła III m-ce. Pozostali reprezentanci uzyskiwali liczne IV, V oraz dalsze miejsca.
Wszystkim gratulujemy walecznej postawy, przełamywania sportowych słabości oraz uzyskanych wyników.

Karol Pabisiak

07.04.2017 r.

Mistrzostwa Gminy Czerwonak o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bolechowie-Osiedle

W Owińskach, w piątek 07 kwietnia 2017 r. na boisku trawiastym klubu sportowego „Błękitni Owińska” odbył się turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Bolechowie-Osiedle. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z gminy Czerwonak. Warunki pogodowe nie sprzyjały zawodnikom, gdyż cały czas padało i wiał chłodny wiatr. Szkoła Podstawowa z Czerwonak zajęła dwukrotnie III miejsce, a reprezentowali ją uczniowie: Partycja Dobrochowska, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Julia Pędzińska, Dominika Mazurek, Adrianna Garniec, Patrycja Krajnik, Hanna Smól, Sebastian Zakęs, Mikołaj Stachowiak, Kamil Konefal, Nikodem Łagoda, Jakub Lewandowski, Bartosz Siodła, Mikołaj Rennert, Mateusz Łyskawiński i Kacper Korta.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy wyników oraz sportowej postawy na boisku.

Karol Pabisiak

30.03.2017 r.

"Wiosenne Przebudzenie"

W czwartek, 30 marca odbyły się eliminacje szkolne do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie".
Konkurs przebiegał w oparciu o dwie kategorie wiekowe:
- klasy I - III,
- klasy IV - VI.
Wzięło w nim udział 48 uczniów. Komisja oceniała interpretację utworów, wybór tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Laureatami konkursu zostali: Igor Palacz, Julia Wawrzynkiewicz, Sonia Lisiak, Alicja Stencel, Julia Kimel i Bartosz Siodła. Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury "Sokół". Julia Wawrzynkiewicz, uczennica klasy II d zajęła III miejsce natomiast Igor Palacz, uczeń klasy I b zdobył nominację do udziału w finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne przebudzenie". Gratulujemy !

Jadwiga Frankiewicz,
Romana Orłowska,
Dominika Piniecka

23.03.2017 r.

List Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka do Dyrektorów, Nauczycieli i Opiekunów Dzieci

Treść listu ...

10.03.2017 r.

Pangea

Dnia 10 marca 2017 r. odbył się Konkurs Matematyczny "Pangea"". Celem konkursu było rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów i upowszechnianie nawyku logicznego myślenia.
Dwunastu uczniów naszej szkoły rozwiązywało test składający się z 15 pytań o różnym stopniu trudności. Marek Machiński, Weronika Tepper oraz Antoni Turowicz awansowali do konkursowego finału, który odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie.
Gratulujemy.

Daria Ziółkowska

Wykrzyknik

08.03.2017 r.

KOMUNIKAT

Dyrektorzy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Czerwonaku informują, że w dniu 21 marca 2017 r. o godz. 18:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Czerwonaku odbędzie się spotkanie dla rodziców uczniów klas VI oraz dla rodziców uczniów klas I i II gimnazjum. Celem spotkania jest przedstawienie zmian związanych z reformą oświaty. W spotkaniu wezmą udział Wójt Gminy Czerwonak pan Jacek Sommerfeld oraz Dyrektor SAPO pani Emilia Korzep.
Serdecznie zapraszamy.

Porządek spotkania

01.03.2017 r.

Półfinał Powiatu Poznańskiego w Mini-koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych w Suchym Lesie

W środę, 01 marca 2017 r., odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w Koszykówce Dziewcząt Szkół Podstawowych w Suchym Lesie. Gminę Czerwonak reprezentowała Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Drużyna w składzie: Nikola Czubała, Hanna Smól, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Dominika Mazurek, Matylda Deckert, Patrycja Dobrochowska, Zuzanna Dondaj, Zofia Majsnerska, Patrycja Krajnik zajęła III miejsce. Całemu zespołowi dziękujemy za godne, waleczne, oparte na zasadach „fair play” reprezentowanie gminy.

Karol Pabisiak

Wykrzyknik

01.03.2017 r.

KOMUNIKAT

Zebranie informacyjne – Otwarte drzwi – dla rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2017/2018 uczęszczać będą do oddziału przedszkolnego przy szkole oraz rozpoczynających naukę w klasie pierwszej odbędzie się 14 marca 2017 r. o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku przy ul. Rolnej 8.

Zasady i terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Czerwonak na rok szkolny 2017/2018.

22.02.2017 r.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w Rokietnicy

22 lutego odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Nasza reprezentacja po wszystkich wygranych meczach w Gminie Czerwonak, zajęła na Mistrzostwach Powiatu I miejsce w swojej grupie i awansowała do ćwierćfinału (awansowało 8 zespołów), gdzie ostatecznie uplasowała się na wysokim V miejscu w Powiecie Poznańskim. W Mistrzostwach Powiatu brało udział 16 szkół podstawowych.

Oto reprezentacja zespołu:
1. Patrycja Dobrochowska
2. Wiktoria Konieczna
3. Zofia Majsnerska
4. Matylda Deckert
5. Julia Pędzińska
6. Joanna Walkowiak
7. Julia Kimel
8. Julia Sosnowska
9. Laura Bukowska

Gratulujemy osiągniętego wyniku!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

17.02.2017 r.

Gminny Turniej Piłki Siatkowej w Kicinie

17 lutego odbył się Gminny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców w Kicinie. Na turniej przybyły 4 zespoły z Gminy Czerwonak (SP Koziegłowy, SP Kicin, SP Bolechowo , SP Czerwonak). Zespół dziewcząt i chłopców zajął I miejsce i tym samym awansował do Mistrzostw Szkół Podstawowych Powiatu Poznańskiego.

Oto nasze "złote" zespoły:
1. Julia Kimel
2.Matylda Deckert
3. Patrycja Dobrochowska
4. Zofia Majsnerska
5. Wiktoria Konieczna
6. Laura Bukowska
7. Julia Sosnowska
8. Julia Pędzińska
9. Joanna Walkowiak

1. Kamil Sommerfeld
2. Bartosz Siodła
3. Mikołaj Stachowiak
4. Kacper Korta
5. Konrad Korta
6. Mikołaj Pomorski
7. Kacper Antkowiak
8. Bartosz Rus
9. Mateusz Łyskawiński

Gratulujemy awansu i powodzenia w dalszych rozgrywkach!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

16.02.2017 r.

Międzygminny Konkurs Matematyczny

W czwartek, 16 lutego, uczniowie klas piątych i szóstych rywalizowali o wejście do finału w kolejnej edycji Międzygminnego Konkursu Matematycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Suchym Lesie.
Największą liczbę punktów uzyskali Bartosz Machiński oraz Julia Konik z klasy 5b. Wszystkim uczniom biorącym udział w Konkursie serdecznie gratulujemy chęci, odwagi i zapału.

Agnieszka Fulczyk
Daria Ziółkowska

16.02.2017 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej "Dwójek"

Kolejne święto siatkówki w ARENIE!

W dniu 16 lutego w poznańskiej Arenie odbył się piąty Turniej z cyklu Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej. W Turnieju wzięło udział blisko 500 dzieci z klas 4 w kategorii dwójek dziewcząt i chłopców. Rozegrano w sumie 304 spotkania na 16 boiskach wyłaniając zwycięzców grup całodniowych spotkań. W turnieju wzięło udział 30 szkół z miasta Poznania i aglomeracji miejskiej miasta. Sędziami zawodów byli sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Turniej cieszył się zainteresowaniem TVP 3 oraz Radia Merkury. Kolejna siatkarska impreza pokazała zainteresowanie siatkówką w naszej szkole i chęć uprawiania jej przez młodych adeptów tej dyscypliny.
Z kolejnym turniejem nabywamy nowych doświadczeń i przede wszystkim dobrze się bawimy :).
Na turnieju walczyliśmy o miejsca w grupie (6 szkół w każdej grupie), natomiast na kolejnym spotkaniu zostaną wyłonieni zwycięscy i będziemy walczyć o jak najwyższe miejsca.
Oto wyniki spotkania:
Gr."złota" dziewcząt - VI m-ce (J. Sosnowska, M. Stachowiak, P.Kaszta)
Gr. "srebrna" dziewcząt - I m-ce (K. Jelińska, W. Paszkiewicz, Z. Jakiel) i II m-ce (L. Bukowska, Z. Smuszkiewicz, A. Mazurkiewicz)
Gr. "srebrna" chłopców - III m-ce (K. Korta, K. Rożnowski) i V m-ce (J. Piwosz, A. Lewandowicz, W. Grzybowski)
Gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy najwyższych miejsc na kolejnym spotkaniu!

Następny szósty Turniej odbędzie się 24 lutego, w którym rywalizować będą uczniowie z klas piątych i szóstych dziewcząt i chłopców w kategorii trójek i czwórek siatkarskich.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

Ferie zimowe 2017

Zapraszamy serdecznie na zajęcia organizowane przez Szkołę Podstawową w Czerwonaku!

Plan szczegółowy:

I tydzień:

- turniej gier planszowych,
- SCRAPBOOKING krok po kroku - "Mini Albumy" - warsztaty plastyczno- artystyczne,
- "Czekoladowe Czary Mary" cz. I - tworzenie czekoladowego jadalnego obrazka,
- zajęcia sportowe,
- zajęcia taneczne,
- warsztaty odlewów gipsowych cz. I,
- zajęcia filmowe,
- "Go 4 robot"- budowanie robotów,
- SURVIVALOWE zajęcia w terenie - "Leśna Republika" cz. I
- PAINTBALL na wesoło - "Do Celu",
- wycieczka do Muzeum Narodowego w Poznaniu - warsztaty artystyczne - "Muzealny zwierzyniec", "Portrety",
- wycieczka do TRAPERSKIEJ OSADY - zajęcia z CANICROSSU oraz kurs mushera, ognisko z kiełbaskami,
- wyjazd do kina.

II tydzień:

- turniej gier planszowych,
- warsztaty stolarskie - "Wióry lecą" - tworzenie i zdobienie ramek do zdjęć,
- zajęcia taneczne,
- warsztaty odlewów gipsowych cz .II,
- zajęcia filmowe,
- "Go 4 robot" - budowanie robotów,
- SURVIVALOWE zajęcia w terenie - "Leśna Republika" cz. II,
- PAINTBALL na wesoło - "Do Celu",
- wycieczka do Muzeum w Szreniawie - "Czerwone korale, knefle i orpanty" - ludowa sztuka tworzenia biżuterii,
- PLANETARIUM - mobilne, cyfrowe -zajęcia w kopule imitującej sklepienie niebieskie;spotkanie z profesjonalnym astronomem,
- "Czekoladowe Czary Mary" cz. II - odlewanie jadalnych czekoladowych figurek,
- zajęcia sportowe,
- zajęcia filmowe,
- wyjazd do kina.

Zajęcia w godzinach: 9.00-14.00.
Cena: 175zł/tydzień.
Ilość miejsc jest ograniczona.

Agnieszka Fulczyk
Tatiana Kędziora

17.01.2017 r.

Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców

We wtorek 17 stycznia 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Koszykówce. Zawody odbyły się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Koziegłowach. W turnieju wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Czerwonak. Najlepszą drużyną dziewczęcą w składzie: Julia Jakiel, Weronika Iwan, Dominika Mazurek, Patrycja Krajnik, Hanna Smól, Zofia Majsnerska i Matylda Deckert, okazała się Szkoła Podstawowa z Czerwonaka. Natomiast skład zwycięskiej drużyny chłopców pochodził z Kicina. V miejsce przypadło drużynie z Czerwonaka reprezentowanej przez Mikołaja Pomorskiego, Sebastiana Zakęsa, Igora Rzepkę, Kamila Konefała, Nikodema Łagodę, Kamila Sommerfelda, Bartosza Siodła oraz Adama Zaborowskiego.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy walecznej postawy, zaangażowania oraz gry „fair play”.

Karol Pabisiak

16.01.2017 r.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Plastycznego "Matematyka - Lubię to"

W listopadzie w naszej szkole odbyły się eliminacje do finału Konkursu Matematyczno- Plastycznego "Matematyka - Lubię to", organizawanego przez Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. W konkursie udział wzięli:
z klas I-III: Stanisław Kłosowski 2b, Kacper Kominek 2c, Gabriela Kawicka 2c i Wiktoria Wolna 3c,
z klas IV-VI: Konrad Zawada 4b, Julia Kubiak 4b, Natalia Musiałkiewicz 5b, Alicja Szemraj 5b, Martyna Jankowska 6a.

Do finału, którego wyniki ogłoszono 16 stycznia 2017 r.,zakwalifikowały się prace Martyny Jankowskiej z klasy 6b oraz Stanisława Kłosowskiego z klasy 2b.

Wszytskim uczestnikom serdecznie gratulujemy pomysłowości, kreatywności oraz umiejętności manualnych.

Agnieszka Fulczyk
Anna Konieczna

16.01.2017 r.

List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

Czytaj ...

Rok 2017
Flaga Powstania Listopadowego

98. Rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia 1918 - 27 grudnia 2016

www.27grudnia.pl

20.12.2016 r.

„Puchar 5 milionów”

Już po raz drugi we wtorek (20.12.16 r.) uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku mieli zaszczyt uczestniczyć w imprezie świątecznej o charakterze sportowym w hali sportowo-widowiskowej Arena w Poznaniu. Głównym organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Poznaniu. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowało 36 uczniów („0-III” – 18, „IV-VI” – 18) z każdej grupy wiekowej. Na starcie zawodów stanęło sześć szkół. Dzieci rywalizowały w trzech grupach wiekowych w wyścigach rzędów. Oprócz zadań sportowych najmłodsi mogli korzystać z różnych atrakcji na terenie Areny. Były to: zjeżdżalnie dmuchane, trampoliny, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, konkurs kolęd. Gościem specjalnym był Święty Mikołaj , który dopingował dzieciom w zadaniach oraz wręczył nagrody wszystkim szkołom. Oprócz nagród indywidualnych uczniowie wywalczyli sprzęt sportowy dla szkoły w postaci: piłek, zestawu rakietek do tenisa ziemnego i badmintona, ringo, gier planszowych.
Szkoła Podstawowa w Czerwonaku dziękuje swoim podopiecznym za wspaniałe i waleczne reprezentowanie jej na arenie międzyszkolnej.

Karol Pabisiak

14.12.2016 r.

Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych

W środę (14.12.2016 r.) w Szkole Podstawowej w Kicinie odbyły się Gminne Mistrzostwa Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych. W turnieju wzięły udział cztery szkoły. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali następujący uczniowie: Matylda Deckert, Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Zofia Majsnerska, Joanna Walkowiak, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Dominika Mazurek, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Bartosz Siodła, Kamil Sommerfeld, Mateusz Łyskawiński, Bartosz Rus, Sebastian Zakęs, Nikodem Łagoda, Adam Zaborowski. Turniej chłopców wygrała szkoła z Kicina, drugie miejsce wywalczyła drużyna z Czerwonaka. Natomiast w turnieju dziewcząt pierwsze miejsce zajęła również szkoła z Kicina, a uczennice z Czerwonaka - czwarte miejsce.

Karol Pabisiak

11-12.12. 2016 r.

Kolejne turnieje z cyklu - " Enea Liga Mini Piłki Siatkowej"

Kolejny Turniej za nami !
W niedzielę (11.11) w hali Arena odbył się III Turniej z cyklu - " Enea Liga Mini Piłki Siatkowej" w ramach "Enea Akademii Sportu". To kolejne spotkanie "dwójek" siatarskich. W zawodach wystartowało ponad 140 zespołów dziewcząt i chłopców. Mecze rozgrywane były na 16 boiskach. Do wyłonienia zwycięzców rozegrano 576 spotkań. W zawodach wystąpiło 30 Szkół Podstawowych. Dla dzieci podczas Turnieju, przewidziano niespodzianki Mikołajkowe, które rozdawał sam Mikołaj , a były to słodkości oraz bidony sportowe. Na twarzach dzieci gościł uśmiech, a to dowód super pozytywnych emocji ,które towarzyszyły podczas sportowej rywalizacji najmłodszych adeptów siatkówki. Największe emocje okazywali licznie zgromadzeni rodzice, którzy dopingowali swoim pociechom. Wszystkie mecze sędziowali zawodowi sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, który wspólnie z Energetykiem realizuje ten największy w Polsce projekt mini-siatkówki. Kolejne zawody w kategorii klas czwartych Szkół Podstawowych czyli „dwójek” siatkarskich zaplanowano na 16 lutego przyszłego roku.
Dzień później (12.12) odbyło się kolejne spotkanie klas piątych i szóstych, czyli "trójek" i "czwórek" siatkarskich, gdzie rozegrano 324 spotkania na 9 boiskach. W zawodach wystąpiło 30 Szkół Podstawowych. Podczas tego Turnieju organizatorzy również przewidzieli niespodzianki, które rozdawał sam Św. Mikołaj. Kolejne zawody w kategorii "trójek" i "czwórek" odbędą się w poznańskiej Arenie 24 lutego przyszłego roku.

A oto klasyfikacja końcowa, z której jesteśmy ogromnie dumni:

Dziewczyny "dwójki":
grupa "złota" - 35 miejsce na 42 zespoły (Martyna Stachowiak, Julia Sosnowska, Pola Kaszta),
grupa "srebrna" - 4 miejsce na 42 zespoły (Laura Bukowska, Zofia Smuszkiewicz, Alicja Mazurkiewicz),
grupa "srebrna" - 7 miejsce na 42 zespoły (Konstancja Jelińska, Wiktoria Paszkiewicz, Zuzanna Jakiel).
Chłopcy "dwójki":
grupa "srebrna" - 15 miejsce na 18 zespołów (Kacper Rożnowski, Wiktor Grzybowski),
grupa "srebrna" - 16 miejsce na 18 zespołów (Jan Piwosz, Adam Lewandowicz, Bartłomiej Nowak).

Dziewczyny "trójki":
grupa "srebrna" - 10 miejsce na 18 zespołów (Zuzanna Dondaj, Martyna Giera,Natalia Musiałkiewicz, Maria Janicka).
Chłopcy "trójki":
grupa "srebrna" - 14 miejsce na 16 zespołów (Jędrzej Pągowski, Igor Pietras, Kamil Popiołkiewicz, Kacper Antkowiak, Michał Czerniawski).

Dziewczyny "czwórki": grupa "srebrna" - 2 miejsce na 12 zespołów (Zofia Majsnerska, Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Matylda Deckert, Julia Kimel, Joanna Walkowiak),
Chłopcy "czwórki" grupa Srebrna" - 2 miejce na 5 zespołów (Bartosz Siodła, Kamil Sommerfed, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs, Kacper Bartkowiak).

Wszystkim gratulujemy !!!

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas
Karol Pabisiak

6.12.2016 r.

Mikołajki

Dzisiejsze Mikołajki pozostaną szczególnie zapamiętane przez uczniów klasy sportowej. W dniu tak szczególnym, zwłaszcza dla dzieci, zaszczycił nas swoją obecnością Wójt Gminy Czerwonak - Jacek Sommerfeld, który przekazał uczniom stroje sportowe. Mamy nadzieję, że młodzi sportowcy będą godnie reprezentować naszą szkołę podczas zawodów sportowych.

Beata Janas

5.12.2016 r.

Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.
5 grudnia obchodziliśmy również w naszej szkole Dzień Tolerancji. Stał się on okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. W holu szkoły wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne symbole i hasła nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję rozmawiać między sobą na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz indywidualnie zastanowić się nad własną postawą w tym zakresie uczestnicząc w debacie oksfordzkiej. Uczniowie uczestniczyli także w warsztacie sprawnościowym „Nie widzę przeszkody” oraz manualnym „Zostań Aniołem”, na którym tworzyli kartki świąteczne dla dzieci z oddziału onkologicznego.
Gośćmi szczególnymi w tym dniu byli uczniowie i wychowawcy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach, którzy w sposób szczegółowy przybliżyli uczniom życie codzienne i naukę człowieka niepełnosprawnego.
Dzień Tolerancji nawiązywał do programu profilaktycznego szkoły oraz programów wychowawczych klas.

Agnieszka Fulczyk
Elżbieta Musielska
Tatiana Kędziora

2.12.2016 r.

Dni Języków Obcych

Na przełomie listopada i grudnia w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku odbyły się Dni Języków Obcych. Uczniowie klas IV-VI przygotowali prezentacje na temat poszczególnych krajów, m.in. USA , Wielkiej Brytanii i Niemiec. Dowiedzieliśmy się, jakie miejsca na świecie warto zwiedzić, poznaliśmy kulturę, kuchnię i obyczaje naszych sąsiadów. Mieliśmy też okazję podziwiać niemiecki taniec wykonany przez uczennice klasy VI. Duże emocje wzbudziła konkurencja „Cześć w 15 językach świata”, jednakże największą popularnością cieszyła się zabawa „Jaka to melodia”, podczas której uczniowie, rywalizując w grupach, odgadywali utwory znanych zagranicznych piosenek. Wszyscy wykazali się ogromną wiedzą. Były to niezwykle pouczające dni, pełne humoru i dobrej zabawy.

Arkadiusz Gas
Paweł Rutkowski

2.12.2016 r.

VII Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN

W piątek (02.12.) na basenie w Koziegłowach odbyły się "VII Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN". Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich szkół podstawowych z gminy Czerwonak. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowali: Jakub Zaborowski, Adrian Augustyniak, Oliwier Augustyniak, Jakub Walkowiak, Adam Meyer, Kalina Bakurow, Aleksandra Jakubowska, Julia Pietrzyńska, Hubert Zieliński, Stanisław Dobrogowski, Adam Lewandowicz, Martyna Stachowiak, Konrad Zawada, Zuzanna Dondaj, Martyna Giera, Igor Pietras, Bartosz Siodła, Mikołaj Stachowiak, Krzysztof Meyer, Joanna Walkowiak oraz Karolina Świętek. Wielu reprezentantów stanęło na podium w swoich koronnych konkurencjach, a sztafeta 4X25m w składzie: Zuzanna Dondaj, Bartosz Siodła, Joanna Walkowiak, Krzysztof Meyer wywalczyła II miejsce. W zawodach pływackich Szkoła Podstawowa z Czerwonaka zajęła II miejsce.

Karol Pabisiak

25.11.2016 r.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas lekcji zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty książek o znanych misiach. Uczniowie opowiadali o swoich ulubionych bohaterach z bajek, a następnie, wykorzystując różnorodne techniki plastyczne, wykonali postać wymarzonego misia. Zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Mój pluszowy Miś”. Uczestnicy wykazali się niezwykłą pomysłowością, wszystkich zachwyciły oryginalne prace małych artystów.

Karolina Borowiak

logo

18.11.2016 r.

„Szkoła Małego Inżyniera”

Informujemy, że nasza szkoła bierze udział w programie „Szkoła Małego Inżyniera”.
W terminie od 16 listopada do 20 grudnia można oddać jeden głos dziennie na naszą szkołę z każdego komputera lub innego urządzenia mającego dostęp do Internetu.

Jak głosować?

Link do głosowania: kliknij

Każdy głos się liczy!

Razem możemy więcej, dlatego liczymy Drodzy Rodzice na Waszą pomoc.

Marta Kapuścińska

18.11.2016 r.

Podstawowe informacje dotyczące reformy systemu oświaty - Dobra Szkoła

Ministerstwo Edukacji Narodowej udostępniło internetowy serwis informacyjny o zmianach w systemie edukacji www.reformaedukacji.men.gov.pl.

Można w nim znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, harmonogram prac nad wdrażaniem reformy, akty prawne, szczegółowe dane kontaktowe do poszczególnych departamentów w ministerstwie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi materiałami.

Szkoła po zmianie - plakat

Mapa drogowa reformy edukacji

Broszura informacyjna

math

16.11.2016 r.

Konkurs matematyczno-plastyczny „MATEMATYKA-LUBIĘ TO!”

Zapraszamy do udziału uczniów klas 1-3, 4-6 w szkolnym etapie konkursu MATEMATYKA-LUBIĘ TO!.

Zadanie do wykonania: praca plastyczna.
Temat: MATEMATYKA-LUBIĘ TO!.
Format pracy: A4 lub A3.
Technika: dowolna.
Dodatkowe warunki: tytuł pracy, opcjonalnie krótki opis.
Termin oddawania prac: 25 listopada 2016.
Koordynatorzy: Agnieszka Fulczyk, Anna Konieczna.

Prace zostaną ocenione pod względem zgodności z tematem, kreatywności w realizacji tematu i stosowanych technik, walorów artystycznych i estetycznych. Najlepsze prace zostaną zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego.

Przecież matematyka da się lubić :-)

Agnieszka Fulczyk
Anna Konieczna

enea

15.11.2016 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej

Nie opadły jeszcze emocje po inauguracyjnym turnieju siatkarskich "dwójek" w ramach "ENEA Ligi Mini Piłki Siatkowej", a już za nami kolejne rozgrywki w Hali Arena. We wtorek (15.11), na turnieju przygotowanym przez KS Energetyk i WZPS, pod siatką zagrało 68 zespołów "trójek" i 36 zespołów "czwórek". Kolejne pół tysiąca siatkarek i siatkarzy walczyło o punkty w sponsorowanym przez firmę ENEA projekcie, który ma zbudować profesjonalną siatkówkę w Poznaniu.

Naszą szkołę tym razem godnie reprezentowali uczniowie klas V i VI w składzie:
• Zespół „trójek”:
- Zuzanna Dondaj, Martyna Giera, Gaia Pinna, Natalia Musiałkiewicz,
- Kamil Popiołkiewicz, Igor Pietras, Jędrzej Pągowski, Kacper Antkowiak, Mateusz Magnuszewski.

• Zespół „czwórek”:
- Zofia Majsnerska (zawodniczka KS Energetyk), Julia Kimel, Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna, Matylda Deckert, Joanna Walkowiak,
- Kamil Sommerfeld, Bartosz Siodła, Kacper Korta, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs, Kacper Bartkowiak.

Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.
Pragniemy również złożyć szczególne gratulacje zespołowi żeńskiemu „dwójek” w składzie: Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak i Pola Kaszta, które wyszły z grupy, zajmując III miejsce i awansowały do grupy „złotej”, która będzie walczyła o najwyższe miejsca w turnieju. Pozostałe zespoły będą walczyły dalej w grupie "srebrnej".

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas
Karol Pabisiak

foto

15.11.2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „W obiektywie”

Od 25 września 2015 r. do 10 czerwca 2016 r. uczniowie klas 1-6 brali udział w konkursie fotograficznym „ W obiektywie”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Czerwonaku. Celem konkursu było przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na otaczających ich ludzi, zdarzenia, przyrodę, rozwijanie zainteresowań pozalekcyjnych a także doskonalenie umiejętności fotograficznych. Uczniowie w ramach konkursu zgłaszali jedną pracę w miesiącu w postaci odbitki kolorowej lub czarno-białej w rozmiarze 10x15 lub fotografii zapisanej w formacie JPEG i przesłanej w terminie do koordynatora.
Laureatką konkursu została Julia Kimel z klasy 6a.
Osoby wyróżnione: Dominika Mazurek, Jan Kimel, Sonia Lisiak , Gabriela Piwosz, Matylda Deckert, Zofia Majsnerska .
Laureatka konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców przy wsparciu Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkie zgłoszone prace są wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w budynku oraz na stronie internetowej Szkoły.

Agnieszka Fulczyk
Anna Konieczna

11 listopada 2016 r.
enea lps

07.11.2016 r.

I Turniej Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej

W poniedziałek wystartowaliśmy z I Turniejem Enea Ligi Mini Piłki Siatkowej.
150 zespołów siatkarskich "dwójek" na 16 boiskach rozegrało pierwsze profesjonalne zawody siatkarskie. Mnóstwo emocji, wspaniała atmosfera, to atrybuty tej imprezy :).
Naszą szkołę po raz pierwszy reprezentowali uczniowie klasy sportowej w składzie:
1.Laura Bukowska
Zofia Smuszkiewicz
Alicja Mazurkiewicz

2.Julia Sosnowska
Martyna Stachowiak
Pola Kaszta

3. Konstancja Jelińska
Wiktoria Paszkiewicz
Zuzanna Jakiel

4. Konrad Korta
Kacper Rożnowski
Paweł Giera

5. Jan Piwosz
Adam Lewandowicz
Bartłomiej Nowak

Pierwszy turniej był turniejem rozstawieniowym do dalszych etapów. Kolejne gry odbędą się w dwóch grupach: grupa "złota" (awansują po 3 zespoły ze swojej grupy) i grupa "srebrna" (pozostałe zespoły, które nie awansowały do grupy "złotej"). Naszej reprezentacji życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

teatr

4.11.2016 r.

Nagroda za monodram!

4.11.2016r. w Kleczewie na 18. Wielkopolskim Konkursie na Monodram dla dzieci ze szkół podstawowych " Młodzi Koryfeusze" Weronika Iwan (uczennica kl.6c) otrzymała nagrodę za monodram pt. "Dziura w moście". Scenariusz monodramu powstał w oparciu o wiersz Wandy Chotomskiej pod tym samym tytułem. Weronika przekonująco przedstawiła historię dziury w Klepkowicach. Bawiąc się kartonami, pokazała świat dorosłych trochę z przymrużeniem oka. Rozbawiła publiczność, która oklaskami nagrodziła jej zabawę w teatr.
Gratulujemy!

Lidia Bronowicka-Trybuś

afr

4.11.2016 r.

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 4 listopada w Szkole Podstawowej w Czerwonaku (w ramach cyklicznych działań systemowych promujących i wspierających rozwój dzieci CZYTAMY LEPIEJ! ) odbyło się spotkanie z autorką wierszy i opowiadań dla najmłodszych panią Agnieszką Frączek. Autorka z wykształcenia jest germanistką, wykładowcą językoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, z zamiłowania poetką. Wielką przyjemność sprawia jej zabawa językiem - zwłaszcza w twórczości dla dzieci. Wydała m.in. "Siano w głowie", "Trzeszczyki, czyli trzeszczące wierszyki", "Banialuki do zabawy i nauki", "Byk jak byk, rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach", "Dranie w tranie, czyli wiersze trudne niesłychanie". Bardzo lubi też koty i psy, które często są bohaterami jej książek.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II, III i IV. Pani Frączek jest osobą bardzo otwartą, szybko nawiązała kontakt z dziećmi. Z wielką ekspresją przeczytała kilka swoich wierszy. Opowiedziała, skąd czerpie pomysły na pisanie książek. Razem z dziećmi tropiła błędy językowe, jakie zdarza się nam popełniać na co dzień. Wykorzystała kilka ciekawych przykładów. Dzieci na pewno zapamiętają , że ubieramy choinkę, a nie spodnie, bo spodnie wkładamy, że kupujemy 10 deka cukierków, a nie 10 deko.
Autorka opowiedziała również, jak powstaje książka, zwróciła uwagę na pracę ilustratora i rolę ilustracji w książce.
Podczas spotkania nie zabrakło też pytań od małych czytelników, na które chętnie odpowiadała. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Na zakończenie dzieci mogły kupić książki, do których Agnieszka Frączek wpisywała dedykacje i autografy.
Cykl spotkań z pisarzami będzie kontynuowany w przyszłym roku.

J. Frankiewicz
A. Marlewska

rec

27.10.2016 r.

Konkurs Recytatorski " Jesienna zaduma"

W dniu 27 października 44 uczniów naszej szkoły wzięło udział w eliminacjach szkolnych do Powiatowego Konkursu Młodych Recytatorów "Jesienna zaduma".
Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy I - III i IV - VI. Komisja oceniała dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.
W grupie dzieci młodszych nagrodzeni zostali:
Igor Palacz - klasa I b
Antoni Wobszal - klasa II c
Julia Wawrzynkiewicz - klasa II d.
W kategorii klas IV - VI zwyciężyli:
Pola Kaszta -klasa IV a
Natalia Winkel - klasa IV a
Bartosz Siodła - klasa VI a.
Uczniowie Ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach gminnych do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Jesienna zaduma", odbywającego się w GOK "Sokół". Igor Palacz i Bartosz Siodła w swoich kategoriach zajęli III miejsce. Gratulujemy!

J. Frankiewicz
R. Orłowska
L. Bronowicka-Trybuś

Gminny KPA

26.10.2016 r.

Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

26 października w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Do konkursu za wyjątkiem szkoły w Czerwonaku przystąpiły szkoły z Koziegłów i Owińsk. Celem konkursu była popularyzacja piosenki w języku angielskim w klasach 4-6. Każdy uczestnik mógł wybrać dowolny repertuar w języku angielskim i zaprezentować go publiczności. Laureatami konkursu zostali:
1. Joanna Jeżewicz z Owińsk
2. Emilia Łukaszkiewicz z Koziegłów
3. Alicja Szemraj z Czerwonaka
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe występy sceniczne.

Paweł Rutkowski
Arkadiusz Gas

pieczony ziemniak

22.10.2016 r.

Święto Pieczonego Ziemniaka

W październiku uczniowie klas trzecich Szkoły Podstawowej w Czerwonaku tradycyjnie już obchodzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Impreza zorganizowana została nad Wartą w przystani Akwen Marina. Dzieci piekły kiełbaski i ziemniaki oraz brały udział w licznych zabawach i konkurencjach. Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim wiele radości i dostarczył pozytywnych wrażeń.

wychowawcy klas 3

turniej

25.10.2016 r.

„Enea Liga Mini Piłki Siatkowej”

Nasza szkoła weźmie udział w projekcie „Enea Liga Mini Piłki Siatkowej”.
Otwarty cykl rozgrywek prowadzonych na terenie aglomeracji Miasta Poznania pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania. Uczestnicy to reprezentacje szkół podstawowych objętych programem ENEA Akademia Sportu oraz innych placówek zainteresowanych udziałem w samych zawodach. Liga obejmuje turnieje w kategorii mini siatkówki „dwójek” (kl.IV), „trójek” (kl.V) i „czwórek” (kl.VI), rozgrywane w okresie od listopada do maja.
Organizatorem rozgrywek jest KS „Energetyk” Poznań.
Celem imprezy sportowej jest popularyzacja siatkówki wśród dzieci szkół podstawowych, wskazania na prozdrowotne, edukacyjne i wychowawcze wartości, jakimi jest sport, wymiana doświadczeń szkoleniowych.
W tym roku pierwszy raz będzie reprezentować naszą szkołę, nowo utworzona klasa sportowa. Wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas
Karol Pabisiak

turniej pn

21.10.2016 r.

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

21 października w Szkole Podstawowej w Koziegłowach odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców, w którym wzięły udział wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Czerwonak.
Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w składzie: Julia Jakiel, Weronika Iwan, Hanna Smól, Dominika Mazurek, Karolina Pawlik, Magdalena Fiksa, Patrycja Dobrochowska, Joanna Walkowiak oraz Jakub Figan, Kamil Konefał, Mikołaj Pomorski, Sebastian Zakęs, Kacper Korta, Jakub Lewandowski, Michał Czerniawski, Kamil Popiełkiewicz, Mateusz Łyskawiński. zajęła odpowiednio IV miejsce w turnieju dziewcząt i V miejsce w turnieju chłopców.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy uzyskanych wyników, zaangażowania, dobrej postawy oraz walki o każdą piłkę na boisku.

Karol Pabisiak
Beata Janas

W drodze do maratonu

08.10.2016 r.

„W drodze do maratonu”

W sobotę 08.10.2016 r. nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyły się zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. W różnych kategoriach wiekowych i na wielu dystansach startowało 1500 uczestników. Wśród nich byli zgłoszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w liczbie 36. Prawie wszyscy stanęli na starcie swoich biegów. Pogoda nie sprzyjała. Było chłodno i wiał nieprzyjemny wiatr. Szkoła Podstawowa z Czerwonaka w klasyfikacji drużynowej zajęła 5 miejsce z dorobkiem punktowym 32.

Lista zawodników SP Czerwonak, którzy wystartowali w zawodach pt. „W drodze do maratonu”:
Kamil Gębczyński (6b), Kacper Rożnowski (4a), Konrad Korta (4a),
Julia Sosnowska (4a), Wiktoria Paszkiewicz (4a), Alicja Mazurkiewicz (4a),
Zuzanna Jakiel (4a), Adam Lewandowicz(4a), Martyna Stachowiak (4a),
Zofia Smuszkiewicz (4a), Hubert Zieliński (3c), Mateusz Urbanek (3c),
Aleksandra Jakubowska (3c), Wiktoria Wolna (3c), Hanna Szulczyńska (3c),
Gabriela Zdrojewska (3c), Patrycja Połczyńska (4a), Kacper Korta (6a),
Zofia Majsnerska (6a), Martyna Jankowska (6a), Marta Połczyńska (6a),
Antoni Pustkowiak (4b), Bartosz Marlewski (4b), Marta Olekszy (4b),
Alicja Stencel (4b), Hubert Kierstan (5a), Marek Machiński (5b),
Alicja Szemraj (5b), Gaia Pinna (5b), Zuzanna Korta (3a),
Julia Konik (5b), Bartłomiej Przybył (5a).

Beata Janas
Karol Pabisiak

kch

03.10.2016 r.

Koncert charytatywny

W październiku klasy pierwsze zostały zaproszone na koncert charytatywny przygotowany przez uczniów Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Pretekstem do zorganizowania takiego spotkania był Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dzieci prezentowały swoje umiejętności, zachwyciły grą na gitarze, skrzypcach i pianinie. Było to inspirujące i pełne wrażeń spotkanie, dzięki któremu pierwszaki mogły wspomóc dzieci z rodzin potrzebujących.

Karolina Borowiak

dzien chlopca

30.09.2016 r.

Dzień Chłopca

W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych z okazji Dnia Chłopca wybrali się na Dziewiczą Górę. Był to dzień pełen wesołej zabawy na świeżym powietrzu. Nie zabrakło też słodkich upominków przygotowanych przez rodziców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne plenerowe szaleństwa.

Karolina Borowiak

pasowanie

24.09.2016 r.

Pasowanie na ucznia

24 września 2016 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Uroczystość miała nietypowy charakter. Uczniowie i rodzice zostali poddani próbie. Wyznaczoną trasą musieli dojść na Akwen Marinę w Czerwonaku. Uczestnicy wyprawy poszukiwali harcerzy, którzy przygotowali dla nich zadania sprawnościowe. Nie zabrakło też pytań ze znajomości zasad ruchu drogowego. Wszyscy spisali się na medal i w świetnych humorach dotarli na miejsce zbiórki. Podczas oficjalnej części uroczystości pani Dyrektor pasowała na ucznia wszystkich pierwszoklasistów. Ślubowanie złożyli też rodzice uczniów. Podsumowaniem imprezy było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz zajadanie słodkości przygotowanych przez rodziców.

Karolina Borowiak

Gminne Biegi Przełajowe

20.09.2016 r.

Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe

Dwie drużyny naszej szkoły, dziewcząt i chłopców, brały udział w biegach przełajowych w Koziegłowach. Obydwie drużyny zajęły drugie miejsce. Starowały cztery szkoły podstawowe Gminy Czerwonak.

Skład zespołu dziewcząt: Martyna Giera, Weronika Iwan, Julia Jakiel, Zuzanna Jakiel, Julia Pędzińska, Hanna Smól, Julia Sosnowska, Joanna Walkowiak.

Skład zespołu chłopców: Kacper Korta, Nikodem Łagoda, Hubert Marciniak, Krzysztof Meyer, Mikołaj Pomorski, Daniel Popiak, Bartosz Siodła, Sebastian Zakęs.

Klasyfikacja drużynowa chłopców i dziewcząt:
1. SP Koziegłowy
2. SP Czerwonak
3. SP Owińska
4. SP Bolechowo

Karol Pabisiak

16.09.2016 r.

Akcja "Sprzątanie Świata"

Dnia 16 września z okazji akcji Sprzątania Świata klasa VIc wystawiła przedstawienie „Zmartwienia leśnych krasnali”. Następnie w klasach uczniowie przygotowywali plakaty pt: „Drugie życie odpadów – co powstaje z odzyskanego: szkła, plastiku, papieru”.

Elżbieta Musielska
Arkadiusz Gas

07.09.2016 r.

BUDŻET OBYWATELSKI 2017

Głosujemy na projekt nr 4 - walczymy o miejsca integracji dla Czerwonaka!!!
W zeszłym roku udało się zdobyć pieniądze na inwestycje w Czerwonaku. Jeszcze jesienią na Zdrojach powstanie wspaniały plac zabaw, a Park Źródlesie zostanie odświeżony i wyposażony w nowe ławeczki.
W tym roku walczymy o kontynuację projektu, czyli o siłownię zewnętrzną, dużą wiatę integracyjną, miejsce postojowe, nasadzenia roślin i dodatkowe urządzenia zabawowe. Projekt zakłada też zagospodarowanie zielonego zakątka przy maszcie w Szkole Podstawowej w Czerwonaku oraz budowę altany integracyjno-lekcyjnej na terenie Gimnazjum. Chcemy mieć poczucie, że Czerwonak pięknieje, że mieszkańcy mają się gdzie spotykać, a dzieci znajdą bezpieczne miejsce zabaw.

Głosowanie trwa do 14 września. Prosimy zatem o głosy na projekt nr 4 „My też chcemy się bawić”.
http://czerwonak.pl/budzetobywatelski/pl/karta_do_glosowania.html

Anita Banaszak – była przewodnicząca Rad Rodziców przy SP i Gimnazjum w Czerwonaku,
Małgorzata Marciniak – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czerwonaku,
Karina Szatkowska – Dyrektor Gimnazjum w Czerwonaku.

Rok szkolny 2016/2017

01.09.2016 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbyła się 01.09.2016r. Pani Dyrektor Małgorzata Marciniak serdecznie powitała wszystkich uczniów naszej podstawówki, a w szczególności uczniów klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym. To ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach. Pojawiły się wspomnienienia o łąkach, lasach, górach i innych wakacyjnych miejscach... To już za nami – teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki. I jak w tym wierszu …

Jeszcze jesteśmy w lesie
i leżymy na plaży...
Pozwól przed pierwszą lekcją –
powspominać, pomarzyć!

A za chwilę nad książką
pochylimy znów głowy...
Bo już słońce przez okno
świeci blaskiem wrześniowym.

A już jutro pierwszy dzwonek na lekcję...

Agnieszka Fulczyk

Rok szkolny 2016/2017

22.08.2016 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17 odbędzie się 1 września 2016r.:

 • o godz. 9:00 - klasy "O", Ia, Ib, IIa, IIb;
 • o godz. 10:00 - klasy IIc, IId, IIIa, IIIb, IIIc, IIId;
 • o godz. 9:00 - klasy IV - VI.

SP

wykaz podrecznikow

21.06.2016 r.

Podręczniki w roku szkolnym 2016/17

W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klas I, II, III, IV i V otrzymają podręczniki (z wyjątkiem religiii) i ćwiczenia bezpłatnie. Podręczniki zostaną uczniom wypożyczne. Będą musieli je zwróciić w czerwcu 2017r. Ćwiczenia nie podlegają zwrotowi. Podręcznik do religii wszyscy uczniowie muszą zakupić we własnym zakresie. Uczniowie klas VI kupują wszystkie podręczniki we własnym zakresie.

Wykaz podręczników dla klas VI oraz wykaz podręczników do religii dla klas I - VI

SP

Patron szkoły
obraz Wybickiego
Lekcje
 1. 0800 - 0845
 2. 0855 - 0940
 3. 0950 - 1035
 4. 1050 - 1135
 5. 1150 - 1235
 6. 1255 - 1340
 7. 1350 - 1435
 8. 1440 - 1525
 9. 1530 - 1615
 10. 1620 - 1705
Instytucje

Gmina Czerwonak

Kuratorium Oświaty
w Poznaniu

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna w Poznaniu

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Archiwum

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012