herb Polski
Obrazek
ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak, tel.: 618120250, e-mail: spczerwonak@poczta.onet.pl

I Gala Taneczna "Byle do dzwonka"

"O tańcu nie da się pisać (...) taniec trzeba tańczyć" P. C.

Zapraszamy
Agnieszka Fulczyk,
Marta Kapuścińska
i Anna Konieczna

Dragony 2018

26.05.2018 r.

X Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach - Dragony 2018

W sobotę 26 maja nad J. Malta w Poznaniu została rozegrana kolejna edycja zawodów kajakowych pt. „Dragony – wyścig smoczych lodzi”. Zawodnicy rywalizowali w łodziach 10 osobowych na dystansie 200 metrów. Osada Szkoły Podstawowej w Czerwonaku w składzie: Zofia Smuszkiewicz, Martyna Stachowiak, Natalia Winkel, Jan Fengler, Wiktor Jarocki, Antoni Turowicz, Damian Wolniewicz, Sebastian Zakęs, Kamil Gębczyński oraz Nikodem Łagoda zajęłą V miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i życzymy kolejnych udanych starów.

Karol Pabisiak

11.05.2018 r.

Gminny Turniej Piłki Nożnej w Owińskach - III miejsce dla drużyny chłopców z naszej szkoły.

Gratulacje i brawa dla naszych reprezentantów za walkę i zaangażowanie!
Bartek Marlewski 5b
Michał Czerniawski 6b
Kamil Popiółkiewicz 6b
Paweł Zieliński 6b
Hubert Kierstan 6a
Kacper Bartkowiak 7b
Adam Zaborowski 7c
Kamil Konefał 7c
Nikodem Łagoda 7c
Kuba Lewandowski 7c.

Marta Kapuścińska

09.05.2018 r.

Wyniki konkursu matematycznego "Kangur Matematyczny 2018"

9 maja zostały ogłoszone wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego "Kangur Matmatyczny 2018". Dla uczniów naszej szkoły przyznano cztery wyróżnienia:
Ksawery Adamski w kategorii Żaczek,
Hanna Banasiak i Zofia Przybylska w kategorii Maluch,
Marek Machiński w kategorii Beniamin.

Antoni Turowicz wywalczył tytuł laureata konkursu zdobywając maksymalną ilość punktów!

Gratulujemy!!!

Agnieszka Fulczyk

27.04.2018 r.

IV Gminny Konkurs Piosenki Polskiej Klas I-III

27 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbył się się IV Gminny Konkurs Piosenki Polskiej Klas I-III. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć wokalistek oraz jeden wokalista ze szkół w: Bolechowie, Czerwonaku, Kicinie, Koziegłowach i Owińskach.
Rywalizacja była bardzo zacięta. Jury pod przewodnictwem Pani Karoliny Piotrowskiej – Sobczak postanowiło przyznać dwie nagrody Grand Prix. Otrzymały je Liliana Stojczyk z SP Kicin za utwór „Co może mały człowiek” oraz Zuzanna Samojeden z SP Koziegłowy za piosenkę „Rudy Rydz”. Na trzecim miejscu uplasowała się Aleksandra Wilkosz z SP Owińska, która wykonała „Kaczkę Dziwaczkę”. Jedno wyróżnienie przyznano Konstancji Jelińskiej z SP Czerwonak. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.
Nagrody oraz upominki ufundował i wręczał Wójt Gminy Czerwonak Pan Jacek Sommerfeld.
Gratulujemy wykonawcom i zapraszamy za rok.

Lucyna Krysińska,
Marlena Wobszal

26.04.2018 r.

Korowód z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

20.04.2018 r.

Dzień Logicznego Myślenia
Dzień Ziemi

W piątek, 20 kwietnia, uczniowie naszej Szkoły brali udział w matematycznym biegu z mapą, w ramach obchodów „Dnia Logicznego Myślenia”. Zespół klasowy z wychowawcą na czele, miał zadanie znaleźć dany punkt kontrolny, mając do dyspozycji mapę z wyznaczoną trasą biegu i rozwiązać zadanie. Na każdym z siedmiu punktów kontrolnych czekało na uczniów zadanie matematyczne sprawdzające wiedzę i umiejętności wykorzystania matematyki w praktyce. Wśród pojęć znalazły się: zagadki , skojarzenia matematyczne, grafy działaniowe, obliczanie wagi i wysokości, zakupy, zadanie na dodawanie i odejmowanie liczb rzeczywistych oraz niezwyciężone ułamki. Celem tego przedsięwzięcia było połączenie sportu i rekreacji z matematyką, rozwijanie zainteresowań matematycznych oraz integracja klasowa. Matematyka to nie tylko siedzenie w ławkach szkolnych. Wcale nie jest nudna, może być przyjemna i co najważniejsze, jest nieodzowna w życiu codziennym :-) Podczas obchodów "Dnia Ziemi" uczniowie uczestniczyli w warsztatach z geniuszem, wykonując tematyczne doświadczenia. Wśród nich znalazły się następujące zagadnienia: ślimaki i drzewa w pitagorejskim lesie, porgomca niewdzialnych drapieżników, proporcjonalność odcinków wg Talesa. Akcja "Sprzątanie Świata" miała na celu podniesienie świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy środowiska naturalnego. Uczestnikami akcji byli uczniowie klas IV-VI, którzy wraz z nauczycielami zbierali różne rodzaje odpadów. Uczniowie w dobrych humorach wykonali zadanie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki .

Agnieszka Fulczyk,
Elżbieta Musielska

16.04.2018 r.

I Gminny Konkurs Matematyczno-Językowy

Dnia 16.04.2018 roku po raz pierwszy w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbył się I Gminny Konkurs Matematyczno-Językowy. W wyścigu o zwycięstwo uczestnicy musieli pozyskiwać punkty z rozgrywek indywidualnych oraz grupowych. Największym zaskoczeniem okazał się ESCAPE ROOM przygotowany w mrocznym i ciemnym klimacie. Konkurs sprawdzał wiedzę uczestników wielopoziomowo, między innymi: znajomość słownictwa matematycznego w języku angielskim, zdolność logicznego myślenia, szybkie tłumaczenia fragmentów zdań czy rozwiązywanie zadań matematycznych w języku angielskim. W zawodach brały udział szkoły z Koziegłów, Bolechowa, Owińsk oraz Kicina.
W konkurencjach grupowych, szkoły zajęły następujące miejsca:
1.Szkoła Podstawowa z Owińsk
2.Szkoła Podstawowa z Czerwonaka
3.Szkoła Podstawowa z Koziegłów
Wszystkim szkołom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Paweł Rutkowski
Agnieszka Fulczyk

13.04.2018 r.

Zebranie informacyjne

Zebranie informacyjne – Otwarte drzwi – dla rodziców, których dzieci w roku szkolnym 2018/2019 uczęszczać będą do oddziału przedszkolnego przy szkole, a także dzieci rozpoczynających naukę w klasie pierwszej odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. o godzinie 17.30 w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku przy ul. Rolnej 8.

06.04.2018 r.

Antoni Turowicz srebrnym medalistą Konkursu Matematycznego "Pangea" !!!

W piątek, 6 kwietnia, Antek uczestniczył w finale Konkursu Matematycznego "Pangea". Dzielnie zmagał się z łatwymi, trudnymi i trudniejszymi zadaniami oraz dzielnie reprezentował naszą szkołę w swojej kategorii wiekowej wśród finalistów z całej Polski. W klasyfikacji finałowej Antoni zajął dziewiąte miejsce, które pozwoliło mu na zdobycie srebrnego medalu.
Gratulujemy!

Agnieszka Fulczyk

04.04.2018 r.

Eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie"

Miło nam poinformować, że we wczorajszych eliminacjach do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Wiosenne Przebudzenie" nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Klasy I-III
III - Martyna Nowakowska kl.2a
II - Hanna Jóźwiak kl.1b
I - Igor Palacz kl.2b

Klasy Starsze III - Bartosz Siodła kl.7a
I - Natalia Cichoń kl. 2c Gim

Igor Palacz oraz Natalia Cichoń będą reprezentować nasza gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Murowanej Goślinie!
Serdecznie gratulujemy!

Marta Kapuścińska

24-25.03.2018 r.

Taniec dobry na wszystko

W sobotę i niedzielę zespół taneczny, działający przy naszej Szkole, wystąpił podczas I Powiatowego Turnieju Mini Piłki Siatkowej w Owińskach, organizowanego przez UKS Czerwonak.
Tancerki zaprezentowały układ taneczno-akrobatyczny do utworu "Eye of the Tiger", który niewątpliwie zagrzał do walki wszystkich uczestników turnieju.

Agnieszka Fulczyk

23.03.2018 r.

Konkurs Matematyczny - Pangea

Antoni Turowicz, uczeń klasy 4a, zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego "Pangea"!
Konkurs jest organizowany co roku w całej Polsce. Mogą w nim wziąć udział uczniowie od 4-7 klasy szkoły podstawowej. Przeprowadzany jest w dwóch etapach. Etap szkolny odbywa się na terenie szkoły, do której uczęszcza uczestnik. Na etap finałowy, który organizowany jest równolegle w Warszawie, zapraszani są najlepsi uczniowie w każdej z 4 kategorii. Nagrodzeni zostaną najlepsi finaliści w każdej kategorii.
Finał juz 6 kwietnia. Trzymamy kciuki!!!

Agnieszka Fulczyk

23.03.2018 r.

VII Gminny Konkurs Matematyczny "Myślę, liczę, tworzę" w Owińskach

Zwycięstwo w VII Gminnym Konkursie Matematycznym!
W piątek, 23 marca , uczniowie naszej Szkoły w składzie : Julia Konik, Jędrzej Pągowski, Marek Machiński zespołowo zdobyli III miejsce w VII Gminnym Konkursie Matematycznym " Myślę, liczę, tworzę", organizowanym przez nauczycieli matematyki w Szkole Podstawowej w Owińskach.
W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zdobył Marek Machiński.
Gratulujemy!!!

Agnieszka Fulczyk

13.03.2018 r.

I Szkolny Konkurs z Języka Angielskiego dla klas trzecich

Dnia 13.03.2018 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego dla klas trzecich. Uczestnicy konkursu zmagali się z wiedzą językową z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.
Zaszczytne miejsca na podium zajęli:
1.Milena Składan
2.Jagoda Sobierajska
3.Aleksandra Borkowska
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody.
Gratulacje!

Paweł Rutkowski

10.03.2018 r.

"W pogoni za Wybickim" - Dzień Patrona Szkoły

W poniedziałek, 12 marca, jak każdego roku obchodziliśmy uroczystość Święta Patrona – Józefa Wybickiego. Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom tego szczególnego dnia, ponieważ wpisane w nie byłby obchody kolejnej, tym razem już 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mottem święta było zdanie: ,,Wolność kocham i rozumiem”.
Już od samego rana dało się wyczuć w naszej szkole wyjątkową, odświętną atmosferę. Uczniowie z ciekawością słuchali prelekcji o Józefie Wybickim, przygotowanej przez historyka, Pana Dawida Sworowskiego. Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach tematycznych „W pogoni za Wybickim”. Nauczyciele przeprowadzili zajęcia w różnej formie: muzycznej, sportowej, artystycznej, manualnej, literackiej, historycznej i informatycznej. Zadaniem uczniów było między innymi ułożenie treści hymnu narodowego, zbudowanie makiety dworku, czytanie i pisanie trudnych tekstów staropolskich czy też pokonywanie przeszkód w „Biegu Mazurka Dąbrowskiego”.
Zadaniem dla chętnych uczniów było napisanie krótkiej notatki, mówiącej o tym, czym dla nich jest niepodległość. O taką wypowiedź zostali poproszeni również rodzice.
Dopełnieniem całości obchodów tego szczególnego dnia było złożenie kwiatów przez delegacje uczniów przed popiersiem Józefa Wybickiego, wyeksponowanie prac dzieci w holu Szkoły oraz mazurek - pyszne ciastko ufundowane przez Radę Rodziców.

Agnieszka Fulczyk

07.03.2018 r.

Niezwykła lekcja

7 marca klasa III A gościła Panią Anetę Józefczak z dwojgiem uczniów z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących w Poznaniu. Pani Aneta opowiedziała o szkole, poinformowała, kto uczy się w takiej szkole, ile dzieci uczy się w klasach. Uczniowie poznali język migowy, obserwowali rozmowę między osobami niedosłyszącymi oraz nauczyli się kilku słów w tym języku. Dowiedzieli się również, w jaki sposób należy mówić do osoby niedosłyszącej, aby usłyszała co mówimy oraz jak osoby niesłyszące i niedosłyszące radzą sobie w szkole i życiu codziennym. Zaproszeni goście z chęcią odpowiadali na pytania uczniów.
To spotkanie było dla dzieci lekcją tolerancji i zrozumienia dla osób niedosłyszących i niesłyszących.

Lucyna Krysińska

07.02.2018 r.

Trening otwarty

W dniu dzisiejszym odbył się trening otwarty dla kandydatów do kolejnej klasy sportowej. Dziękujemy dziewczętom z klasy sportowej (5a) za aktywne włączenie się, zaangażowanie i pomoc podczas zajęć. Mamy nadzieję, że dzięki Waszej pomocy Wasi koledzy i koleżanki, będą również cieszyć się zdobywaniem umiejętności w piłce siatkowej. Rodzicom dziękujemy za umożliwienie udziału zawodniczkom w tym treningu. Zapraszamy do naszej drużyny!

Ze sportowym pozdrowieniem, Beata Janas

30.01.2018 r.

Podsumowanie akcji "1000 żurawi/flamingów dla Tymka"

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie i sponsorzy!

Serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji pomocy dla małego Tymka. Jest nam niezmiernie miło, gdyż kolejny raz potwierdziliśmy, że nasza społeczność to wspólnota tysięcy otwartych serc niosących nadzieję.
Ileż możemy zdziałać razem! Tysiące żurawi i flamingów, góry złotówek, ciast i ciasteczek, które spełniają to co wydaje się być tylko marzeniem. Niosą wsparcie i wiarę naszemu małemu bohaterowi i jego bliskim. Zapłonęła iskierka, którą wzajemnie się obdarzyliśmy.
Z wielką satysfakcją pragniemy przekazać informację na temat efektów akcji 1000 żurawi i flamingów dla Tymka, która odbyła się w dniach 22 - 26 stycznia. Do minionego piątku zebrano 6897,43 zł.
Zbiórka trwa nadal.

Dyrektor szkoły
Małgorzata Marciniak

22-26.01.2018 r.

1000 żurawi/flamingów dla Tymka

W ramach akcji "Pomoc dla Tymka":
- w dniach 22-26 stycznia - zbiórka pieniędzy na rzecz Tymka,
- we wtorek, 23 stycznia - wspólne składanie żurawi i flamingów z origami dla Tymka,
- w środę, 24 stycznia - w godzinach 16.00-18.00 warsztaty origami dla uczniów i ich rodziców, dziadków, przyjaciół oraz wszystkich chętnych osób, - w czwartek, 25 stycznia - sprzedaż ciast, ciastek, ciasteczek; dochód ze sprzedaży w całości przeznaczony będzie na pomoc Tymkowi.
Serdecznie zapraszamy.

Społeczność szkolna

17.01.2018 r.

Gminne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

We wtorek odbyły się w Hali AKWEN Gminne Mistrzostwa w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Był to turniej siatkarskich czwórek. Od tego roku nasza szkoła przejęła organizację tej imprezy sportowej i w pięknym stylu ją zakończyliśmy. Nasza reprezentacja zarówno dziewcząt, jak i chłopców zajęła I miejsce i tym samym awansowała do rozgrywek powiatowych. Jesteśmy szczególnie zadowoloni, gdyż nasi uczniowie, z racji młodszego rocznika, nie grali do tej pory w zespołach "czwórek" siatkarskich. Oto skład reprezentacji:
Zespół dziewcząt:
Wiktoria Paszkiewicz (5a - kl.sport.), Alicja Mazurkiewicz - (5a - kl. sport.), Julia Sosnowska - (5a -kl.sport.), Laura Bukowska - (5a - kl.sport.), Pola Kaszta - (5a- kl.sport.), Alicja Szemraj (6b), Maria Janicka (6b), Gaia Pinna (6b), Natali Musiałkiewicz (6b), Zofia Nowajczyk (6b)
Zespół chłopców:
Kacper Rożnowski (5a - kl.sport.), Konrad Korta (5a - kl.sport.), Paweł Zieliński (6b), Damian Wolniewicz (6b), Michał Czerniawski (6b), Kamil Popiołkiewicz (6b), Igor Pietras (6b), Jędrzej Pągowski (6b)
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia na dalszym etapie :)

Ze sportowym pozdrowieniem,
nauczyciele wych.fiz.

31.12.2017 r.

Korzystając ze sposobności
życzymy wszystkim zdrowia, szczęścia i radości.
Niech życie, nie tylko zawodowe, ale również to prywatne
obfituje w sukcesy i przynosi satysfakcję.

22.12.2017 r.

Koncert kolęd

22 grudnia można było poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, a to wszystko za sprawą utalentowanych uczniów z naszej Szkoły. To właśnie tego dnia odbył się, 6-ty już, koncert kolęd i pastorałek, który rozpoczął występ grupy tanecznej do utworu „All i want for Christmas is you”. Ta grudniowa tradycja wprowadziła nas w niepowtarzalny klimat Świąt. Znane tradycyjne kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne wypełniły sceniczny świat.
Bezcenne wrażenia i radość bijącą z przekazu koncertu uczniowie zabrali do rodzinnych domów.

Agnieszka Fulczyk
Marlena Wobszal

20.12.2017 r.

Puchar 5 milionów

W środę, 20 grudnia, 36 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku uczestniczyło w zawodach sportowych zorganizowanych przez POSiR Poznań w hali sportowo-widowiskowej ARENA w Poznaniu.
Oprócz typowej rywalizacji sportowej, na którą składały się wyścigi rzędów, organizator zorganizował wiele atrakcji. Były przygotowane trampoliny oraz zjeżdżalnie, malowanie twarzy, tworzenie ozdób świątecznych i zabawy ruchowe prowadzone przez grupę elfów :). Świetna atmosfera oraz dobra organizacja sprzyjały udanej zabawie i zdrowej, sportowej rywalizacji.
Po zakończeniu konkurencji, każda z pięciu szkół, które stanęły na starcie, otrzymała duży worek z przyborami sportowymi, a uczniowie koszulki.
Gratulujemy oraz dziękujemy uczniom za godne, właściwe oraz oparte na zasadzie „fair play” reprezentowanie szkoły.

Karol Pabisiak

18.12.2017 r.

„Za kulisami” - teatr z narracją czytelniczą

W ramach projektu edukacyjnego „Za kulisami” uczniowie klas piątych zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze kolegom i koleżankom z klas I – III. Przygotowali piękne czytanie scenariusza pt. „Zielony Kapturek”. Ta niecodzienna wersja znanej powszechnie baśni o Kapturku rozbawiła widownię. Przedstawienie bardzo się spodobało i zachęciło uczniów do kolejnych działań.

Karolina Borowiak

18.12.2017 r.

Warsztaty bożonarodzeniowe

W tym roku uczniowie klasy II b zaprosili swoich rodziców do wspólnego tworzenia ozdób świątecznych. W radosnym nastroju powstawały przepiękne bombki, stroiki i kartki bożonarodzeniowe. Wszystkie te ozdoby można było kupić podczas szkolnego kiermaszu, a kolorowe kartki powędrowały do chorych dzieci.

Karolina Borowiak

17.12.2017 r.

Wycieczka do Dąbrówki Kościelnej

W grudniu klasy drugie pojechały na warsztaty bożonarodzeniowe do Dąbrówki Kościelnej. W gospodarstwie agroturystycznym „Ranczo w Dolinie” podzieliły się swoją wiedzą na temat tradycji bożonarodzeniowych, poznały tajniki wypiekania pierników, miały też okazję samodzielnie je udekorować. Zrobiły przepiękne świąteczne stroiki, a na koniec, po obfitym poczęstunku, spotkały się z Mikołajem. Wszyscy wrócili zadowoleni i z pełnymi brzuszkami:)

Karolina Borowiak

11.12.2017 r.

KAMISHIBAI, czyli jak najstarsi bajali najmłodszym

Szkolny papierowy teatr kamishibai to projekt, w którym najstarsi uczniowie naszej szkoły ilustrowali i czytali bajki uczniom najmłodszym. Celem projektu literacko-plastycznego, było przedstawienie dzieciom z klas najmłodszych w postaci ilustrowanego teatru.książek, które można wypożyczyć w szkolnej bibliotece.
Kamishibai (kami=papier, shibai=sztuka) to wywodząca się z Japonii sztuka głośnego czytania i opowiadania dla dzieci. Technika ta wykorzystuje kartonowe plansze z ilustracjami oraz drewnianą skrzynię, która przypomina teatr marionetkowy - parawan. Ilustracje opowiadają historie, a każda plansza przedstawia kolejny fragment opowieści. Tył karty zarezerwowany jest na tekst oraz miniaturkę obrazka. Parawan stoi odwrócony do publiczności, czytający, opowiadający stoi z boku lub tyłu i czyta opowieści zmieniając płynnie plansze.
Uczniowie klas siódmych otrzymali ze szkolnej biblioteki ciekawe propozycje książkowe dla najmłodszych i na ich podstawie przygotowali w grupach na lekcjach plastyki karty z ilustracjami. Młodzież pracowała z zaangażowaniem, a efektem ich wspólnych działań były piękne prace plastyczne. Kolejnym etapem była wizyta siódmoklasistów w klasach pierwszych. Maluchy zapatrzone były w drewnianą skrzynkę i zasłuchane w kolejne przedstawiane bajki. Wśród nich znalazły się m.in. Królewna Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, opowiadania z książki Wesoły Ryjek i lato Wojciecha Widłaka i historie słonia w kratkę z serii o Elmerze Davida McKee.
Ta alternatywna metoda czytania bardzo spodobała się pierwszoklasistom i z pewnością będzie kontynuowana.

Anna Konieczna

10.12.2017 r.

Spotkanie ze św. Mikołajem

W niedzielę, 10 grudnia, uczniowie naszej szkoły spotkali się z jedynym na świecie, oficjalnym świętym Mikołajem. Ten specjalny, świąteczny gość przybył do nas z Rovaniemi w Laponii. Dzieci z naszej szkoły, specjalnie na tę okazję, przygotowały występ taneczny oraz wręczyły Mikołajowi listy z życzeniami.

Agnieszka Fulczyk

05.12.2017 r.

Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii "trójek"

W sobotę siatkarki naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego wzięły udział w turnieju "trójek" organizowanym przez MKS MOS 6 Śrem! W turnieju wzięło udział 20 zespołów. Po całym dniu siatkarskich zmagań i rozegraniu 15 spotkań drużyna UKS Czerwonak I (J. Sosnowska, A. Mazurkiewicz, L. Bukowska, N. Winkel) zajęły 11 miejsce, natomiast UKS Czerwonak II (W. Paszkiewicz, M. Stachowiak, P. Kaszta) stawiał swoje pierwsze kroki w kategorii "trójek" i uplasował się na 20 miejscu. To była kolejna okazja na zdobycie cennego doświadczenia. Gratulujemy "siatkareczkom" i życzymy dalszych sukcesów ;)

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

22-24.11.2017 r.

Dni Języków Obcych

22-24 listopada 2017r. w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbyły się „Dni Języków Obcych”. Uczniowie klas IV -VI wykazali ogromne zaangażowanie w organizację tych dni oraz zainteresowanie konkurencjami.
Flagi Polski, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Portugali czy Chorwacji przyozdobiły scenę w stołówce szkoły. Pierwszym zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnych o wybranym kraju oraz zaprezentowanie go na forum.
W drugiej części obchodów Dni Językowych, uczniowie zmagali się z łamańcami językowymi, grą 10 sekund w wersji angielskiej, teleturniejem „Jaka to melodia”, układaniem słów w języku angielskim z zawiązanymi oczami, odgadywaniem wyrazów pochodzenia obcego czy dopasowaniem przysłów angielskich do odpowiednika polskiego! Każda poprawna odpowiedź premiowana była punktami. Za udaną zabawę dziękujemy!

Paweł Rutkowski,
Dawid Sworowski

24.11.2017 r.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia lekcje miały niecodzienny charakter. Uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi ukochanymi maskotkami. Podczas warsztatów plastycznych samodzielnie tworzyli gry pamięciowe i puzzle przedstawiające misie z kreskówek. Zaproszeni goście czytali dzieciom fragmenty książek o znanych i lubianych niedźwiadkach. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się budka fotograficzna przedstawiająca pluszowego misia. Dzieci chętnie pozowały do pamiątkowego zdjęcia. Był to naprawdę wyjątkowy dzień.

Karolina Borowiak

23.11.2017 r.

Dzień Tolerancji

23 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tolerancji. Stał się on okazją do zastanowienia się nad własną postawą m.in.: wobec przedstawicieli innych religii, kultur, koloru skóry, a także tych, których poglądy i zachowanie różnią się od naszych. W holu szkoły wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające różne hasła i informacje nawiązujące do tematyki i ogólnych założeń Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klas IV-VI mieli okazję rozmawiać między sobą na temat tolerancji dla inności, różnych poglądów, statusu materialnego oraz indywidualnie zastanowić się nad własną postawą w tym zakresie uczestnicząc w debacie oksfordzkiej. Uczniowie uczestniczyli także w warsztacie sprawnościowym „Wytęż zmysły” oraz manualnym „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”, na którym tworzyli kartki świąteczne dla dzieci z domu dziecka. Dzieci miały okazję poznać alfabet Braille'a podczas zajęć "Dotykiem czytane", a także "oglądać" obrazy uczestnicząc w warsztacie "Dotknąć znaczy zobaczyć".
Gościem szczególnym w tym dniu była Pani Dorota Pomorska, która przybliżyła uczniom życie codzienne i naukę człowieka niepełnosprawnego.
Dzień Tolerancji nawiązywał do programu profilaktycznego szkoły oraz programów wychowawczych klas.

Agnieszka Fulczyk,
Elżbieta Musielska

21.11.2017 r.

Enea Liga Mini Piłki Siatkowej

W dniu dzisiejszym odbył się turniej "dwójek". Na meczu otwarcia zawodniczki i zawodnicy walczyli o awans do grupy "złotej" (3 pierwsze zespoły) na 6 w grupie. Nasz UKS Czerwonak reprezentowało 9 zespołów, spośród których 5 dostało się do grupy "złotej".
Dziewczęta:
- I m-ce UKS Czerwonak 1 (L. Bukowska, Z. Jakiel, P. Kaszta) / gr. "złota",
- I m-ce UKS Czerwonak 4 (K. Bakurow, M. Klorek) / gr. "złota",
- IV m-ce UKS Czerwonak 2 (M. Stachowiak, K. Jelińska) / gr. "srebrna",
- V m-ce UKS Czerwonak 3 (Z. Luty, I. Raminiak) / gr. "srebrna",
- V m-ce UKS Czerwonak 5 (N. Całka, N. Sierżant) / gr. "srebrna".
Chłopcy:
- II m-ce UKS Czerwonak 3 (F. Moroz, J. Rejniak) / gr. "złota",
- III m-ce UKS Czerwonak 4 (K. Majsnerski, B. Walkowiak) / gr. "złota",
- III m-ce UKS CZerwonak 1 (K. Korta, K. Rożnowski) / gr. "złota",
- V m-ce UKS Czerwonak 2 (J. Piwosz, B. Nowak, A. Lewandowicz) / gr. "srebrna".
W kolejnych rozgrywkach zespoły będą walczyły o miejsca w swoich grupach- "złotej" i "srebrnej".
Gratulujemy wszystkim zespołom i życzymy najwyższych miejsc na kolejnych turniejach.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

14.11.2017 r.

Konkurs recytatorski „Jesienna zaduma”

14 listopada odbył się finał konkursu recytatorskiego „Jesienna zaduma”.Uczestniczyli w nim uczniowie klas 0 – VII, którzy w eliminacjach szkolnych, w dniu 27 października, zdobyli nominację do finału. Na spotkanie zaproszeni zostali również uczniowie klas II i III – laureaci konkursu pięknego czytania oraz rodzice. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: 0 – III, IV – V i VI – VII. Komisja oceniała prawidłowe opanowanie pamięciowe wiersza, interpretację utworu, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Przed występem dzieci p. Marlena Wobszal zagrała utwór Williama Gilocka „Jesienny szkic”, wprowadzając nas w poetycki nastrój.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja udała się na obrady. W tym czasie zebrani wysłuchali koncertu szkolnej grupy flażoletowej i piosenki w wykonaniu Natalii Cichoń, uczennicy III klasy gimnazjum. Następnie uczniowie, rodzice i nauczyciele zostali zaproszeni do wspólnego czytania poezji dziecięcej. Po pięknym czytaniu nadszedł moment ogłoszenia wyników konkursu. Laureatami zostali: Igor Palacz, Martyna Nowakowska, Julia Wawrzynkiewicz, Pola Kaszta, Matylda Majewska, Gaia Pinna, Julia Kimel i Bartosz Siodła. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Gratulujemy !
J. Frankiewicz
L. Trybuś
R. Orłowska
A. Marlewska
M. Wobszal

11 listopada 2017 r.

Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada

07.11.2017 r.

Kolejny siatkarski sukces naszej uczennicy

Uczennica kl.VII a - Zofia Majsnerska, została powołana na zgrupowanie organizowane w ramach Programu Kadra Polski U16/U17.
Życzymy powodzenia naszej uczennicy i gratulujemy dotychczasowych osiągnięć.

Beata Janas

Dalej...

07.11.2017 r.

Bajkoterapia

7 listopada uczniowie klas II i III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. bibliotekarki z Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Uczniowie klas II na podstawie tekstu D. Bełtkiewicz „Jeżyk Jaś jak ja” rozmawiali o odmienności, różnorodności i tolerancji, o tym, że inny nie znaczy gorszy. Podsumowaniem zajęć było wykonanie papierowego jeżyka, głównego bohatera dzisiejszego dnia . Natomiast dzieci z klas pierwszych , po wysłuchaniu tekstu „Deszczowy dzień”, próbowały wyjaśnić co to jest nuda, , dlaczego się nudzą i czego potrzebują, żeby się nie nudzić. Wzięły udział w zajęciach rozwijających wyobraźnię i myślenie twórcze. Wykonały prace plastyczne (kleksy i origami) prezentując je w formie wystawki. Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w dzisiejszych zajęciach.

J. Frankiewicz
A. Marlewska

04.11.2017 r.

Ogólnopolski Turniej Święta Niepodległości w Mini Piłce Siatkowej

W sobotę 4 listopada, dwa zespoły dziewcząt Uczniowskiego Klubu Sportowego Czerwonak, uczestniczyły w Ogólnopolskim Turnieju Święta Niepodległości w Mini Piłce Siatkowej. Turniej odbył się w Hali Widowiskowo - Sportowej Arena w Poznaniu, a organizatorem turnieju była Enea Energetyk Poznań. W ten siatkarski weekend wystąpiło ponad 100 zespołów z całej Polski. Ponad 500 zawodniczek i zawodników rywalizowało na 12 boiskach. Zespoły z Łodzi, Piły, Kalisza, Aleksandrowa Łódzkiego, Nowego Dworu Mazowieckiego i wielu innych znakomitych ośrodków zagrały w Arenie. Nasz UKS Czerwonak reprezentowały dwa zespoły "trójek": UKS Czerwonak I: Alicja Mazurkiewicz, Laura Bukowska, Julia Sosnowska, Zofia Smuszkiewicz UKS Czerwonak II: Wiktoria Paszkiewicz, Martyna Stachowiak, Pola Kaszta, Natalia Winkel.
Spośród 24 zespołów nasze zawodniczki uplasowały się na 20 i 21 miejscu. Naszym celem było nabycie kolejnych doświadczeń siatkarskich i walka z emocjami, które niewątpliwie czasami przeszkadzały w grze ;). Jesteśmy dumni z naszych "siatkareczek", zwłaszcza że mieliśmy w składzie młodsze o rok zawodniczki. Było dużo grania, mnóstwo emocji i dobrej zabawy. I o to chodzi. :)

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

26.10.2017 r.

IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej

W czwartek 26 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbył się już IV Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej. Główną ideą muzycznego wyścigu, było przełamanie barier językowych oraz zachęcenie uczniów do nauki języków obcych.
W tym roku do współzawodnictwa przystąpili uczniowie z następujących szkół: Szkoła w Kicinie, Szkoła w Koziegłowach, Szkoła w Owińskach oraz Szkoła w Bolechowie.

Laureatami konkursu zostali:
Miejsce pierwsze: Antonina Wolszczak - Kicin
Miejsce drugie Antonina Maciejewska - Kicin
Miejsce trzecie: Alicja Szemraj – Czerwonak

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Paweł Rutkowski
Dawid Sworowski

24.10.2017 r.

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

24 października uczniowie klas II i III wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania. Zostali wytypowani przez wychowawców, po 3 osoby z każdej klasy. Uczestnicy konkursu przygotowali fragment książki Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!”. Komisja oceniała płynność, bezbłędność, wyrazistość, tempo czytania oraz interpretację tekstu. Laureatami konkursu zostali: Hubert Pietras, Igor Palacz, Amelka Paprocka, Franek Milanowski, Hania Banasiak i Małgosia Stachowiak.

Gratulujemy!
J. Frankiewicz

23.10.2017 r.

Pasowanie na ucznia

Dnia 23 października 2017r. odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickigo w Czerwonaku. Dzieci w obecności pani dyrektor Małgorzaty Marciniak i rodziców zaprezentowały swoje umiejetności recytatorskie i wokalne w programie artystycznym "Szkolne Pasowanie w TVS", który prowadziła pani Marta Kapuścińska. Pierwszoklasiści recytowali wiersze dotyczące nauki i zasad dobrego wychowania. Nikt nie miał wątpliwości, że ma przed sobą młodych ludzi gotowych do przyjęcia w poczet społeczności szkolnej. Dzieci ślubowały być wzorowymi uczniami i dobrymi kolegami. Następnie pani dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Na koniec wychowawczynie wręczyły pamiątkowe dyplomy i upominki.

Marta Kapuscińska,
Anita Marlewska

25.09.2017 r.

Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

25 września uczniowie klas II i III wzięli udział w spotkaniu autorskim z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel. Pani Jędrzejewska-Wróbel jest pisarką, doktorem literaturoznawstwa, autorką książek dla dzieci, tekstów do podręczników, bajek terapeutycznych, słuchowisk i telewizyjnych wieczorynek. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród i wyróżnień. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, są to m.in.: "Sznurkowa historia", "Królewna", "Florka. Z pamiętnika ryjówki", "Kamienica", "Alojzy @kot_w_podróży.com".
Autorce towarzyszyły maskotki: ryjówka Florka i kot Alojzy. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się, skąd pani Roksana czerpie pomysły na pisanie książek i w jaki sposób przywiezione pluszaki i jej wyobraźnia stworzyły bohaterów książek.
Pani Jędrzejewska-Wróbel, opowiadając o przygodach wędrownego kota Alojzego, skłoniła (sprowokowała) dzieci do przemyśleń.
Sprawiła, że mali słuchacze zaczęli zastanawiać się nad tym, co tak naprawdę daje szczęście i co w życiu jest ważne.
Zaciekawione dzieci obsypały panią Roksanę pytaniami, na które chętnie odpowiadała. Po spotkaniu każdy dostał na rękę pieczątkę Florki. Uczniowie mieli też możliwość kupienia książki autorki i otrzymania imiennej dedykacji.

J.Frankiewicz, A Marlewska

23.09.2017 r.

Plener rysunkowo – malarski

W sobotę, 23 września odbył się jesienny plener rysunkowo – malarski, w którym udział wzięli uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej w Czerwonaku.
Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Łopuchówko, które udostępniło nam przestrzenie Ośrodka Dydaktycznego „Dziewicza Góra” mogliśmy tworzyć mimo pochmurnej i deszczowej pogody. Udało się w pracach uchwycić nawet trochę światła. Na zakończenie pleneru ogrzaliśmy się przy ognisku, a Rada Rodziców zadbała, żebyśmy nie byli głodni! :) Wszystkim, którzy pomogli zorganizować sobotnie zajęcia bardzo dziękuję. Uczestnikom gratuluję twórczego zapału do malowani i rysowania oraz powstałych prac. Kolejny plener, na który już serdecznie zapraszam, odbędzie się wiosną.

Anna Konieczna

08.09.2017 r.

Dokumenty dotyczące ubezpieczenia dzieci w roku szkolnym 2017/2018

Dalej...

25.08.2017 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18 odbędzie się
4 września 2017 r. w budynku przy ulicy Rolnej 8:

 • o godz. 9:00 - klasa "O" - Ia,b - IIa,b - IIIa,b,c,d;
 • o godz. 10:00 - klasy IVa,b,c,d - Va,b,c - VIa,b;
 • o godz. 11:00 - klasy VIIa,b,c - klasy gimnazjalne (IIa,b,c - IIIa,b,c).

SP

21.08.2017 r.

Przypomnienie o podręcznikach

Przypominamy, że w roku szkolnym 2017/2018 uczniowie wszystkich klas naszej szkoły otrzymają podręczniki (z wyjątkiem religii) i ćwiczenia bezpłatnie. Podręczniki zostaną uczniom wypożyczone. Będą musieli je zwrócić w czerwcu 2018 r. Ćwiczenia nie podlegają zwrotowi. Podręcznik do religii wszyscy uczniowie muszą zakupić we własnym zakresie.

...

Patron szkoły
obraz Wybickiego
Lekcje
 1. 0800 - 0845
 2. 0855 - 0940
 3. 0950 - 1035
 4. 1050 - 1135
 5. 1150 - 1235
 6. 1255 - 1340
 7. 1350 - 1435
 8. 1445 - 1530
 9. 1535 - 1620
 10. 1625 - 1710
Instytucje

Gmina Czerwonak

Kuratorium Oświaty
w Poznaniu

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna w Poznaniu

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Archiwum

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012