herb Polski
Obrazek
ul. Rolna 8, 62-004 Czerwonak, tel.: 618120250, e-mail: poczta@spczerwonak.pl; spczerwonak@poczta.onet.pl

Firma INEA, na zlecenie Stowarzyszenia Metropolia Poznań, zamontowała w naszej szkole system składający się z miernika zanieczyszczenia zainstalowanego na zewnątrz szkoły, monitora informacyjnego wewnątrz budynku oraz komputera. W ramach projektu, wspólnie z NASK (Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa - Instytut Badawczy), organizowane będą w okresie grzewczym warsztaty edukacyjne dla uczniów, rodziców, nauczycieli i lokalnej społeczności na temat przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza w gminach metropolii. Więcej informacji ...

Szkoła Podstawowa w Czerwonaku przystąpiła do projektu „Czerwony pasek w zasięgu ręki – kompleksowy program unowocześniania edukacji w Gminie Czerwonak”. Więcej informacji ...

Program Czerwony pasek ...

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Uczeń z pasją – kompleksowe wsparcie uczniów szkół podstawowych i gimnazjów w wyborze optymalnych ścieżek edukacyjnych i zawodowych" Więcej informacji ...

19.08.2019 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się dnia
2 września 2019 r.:

 • o godz. 8:00 - klasy Ia,b,c,d - IIa,b,c - IIIa,b; (ul. Rolna 8);
 • o godz. 9:30 - klasy IVa,b - Va,b,c,d; (ul. Rolna 8);
 • o godz. 11:00 - klasy VIa,b,c,d - VIIa,b,c - VIIIa,b (ul. Szkolna 1).

SP

11.06.2019 r.

Harmonogram uroczystości zakończenia roku szkolnego

Klasa "0" - 18.06.2019, godz. 10:00 (ul. Rolna 8).
Klasy VIII i gimnazjalne - 18.06.2019, godz. 17:00 (hala sportowa Akwen).

Klasy I - III - 19.06.2019, godz. 9:00 (ul. Rolna 8).
Klasy IV i V - 19.06.2019, godz. 10:30 (ul. Rolna 8).
Klasy VI i VII - 19.06.2019, godz. 12:00 (hala sportowa Akwen).

SP

13.06.2019 r.

Wycieczki klasy I c- Park Dinozaurów w Rogowie, Kids Farm w Przecławiu, Rogalowe Muzeum Poznania

27 maja wybraliśmy się autokarem razem z klasą I b do Rogowa. Zaurolandia to park, który spełnia marzenia o podróży w czasie. Nad brzegiem jeziora Rogowskiego zobaczyliśmy prawie osiemdziesiąt naturalnej wielkości dinozaurów. Podczas dwukilometrowego spaceru z przewodnikiem poznaliśmy historię dinozaurów. Po zjedzeniu śniadania spędziliśmy czas na placu zabaw. Były tam huśtawki, zjeżdżalnie, konstrukcje do wspinania, bujaki. Na koniec pobytu kupiliśmy pamiątki. Pogoda dopisała i w radosnych nastrojach wróciliśmy do Czerwonaka.
29 maja pojechaliśmy autokarem razem z klasą I a do Przecławia. Znajduje się tam Kids Farm. Przywitali nas mili gospodarze, którzy prowadzą to agroturystyczne gospodarstwo. Na początku zobaczyliśmy Zaczarowany Ogród. Jest to bajkowe miejsce, w którym jest bardzo wesoło. W wolierze mieszka ponad 70 kolorowych ptaszków takich jak: papużki faliste, nimfy, rozele białolice, księżniczki tarczowe i bażanty. Ptaszkom towarzyszyły króliczki, świnki morskie i żółwie czerwonolice. Tuż obok spotkaliśmy świnkę wietnamską oraz Melę i Helę –dwie owieczki oraz barana. W oczku wodnym nakarmiliśmy rybki. Duże emocje towarzyszyły nam w Stajni. Konie spoglądały na nas przyjaźnie i mogliśmy je pogłaskać. Gospodyni opowiedziała nam o każdym koniu. W specjalnej zagrodzie zaprzyjaźniliśmy się z dużym stadem kóz. Po zwiedzeniu gospodarstwa bawiliśmy się w piaskownicy, graliśmy w piłkę oraz zjeżdżaliśmy z dmuchanej zjeżdżalni. Na koniec gospodarze ugościli nas kiełbaskami z grilla. Zadowoleni wróciliśmy do domu.
30 maja pojechaliśmy razem z klasą O szynobusem do Rogalowego Muzeum Poznania. Jest to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Mieści się na Starym Rynku z widokiem na wieżę ratuszową z koziołkami. Wzięliśmy udział w warsztatach pt.: „Pokazy rogalowe z koziołkami”. Poznaliśmy legendę o powstaniu rogali, zapoznaliśmy się z ich składnikami i recepturą. Mieliśmy możliwość degustacji tych smacznych rogali. Potem własnoręcznie wykonaliśmy rogale. Pomagał nam Rogalowy Mistrz. Otrzymaliśmy certyfikaty czeladnicze. Zobaczyliśmy krótki animowany film o Lechu, Czechu i Rusie. Na koniec obejrzeliśmy z okien Muzeum pokaz słynnych koziołków. Potem poszliśmy do restauracji Mc Donald’s na smaczne lody i frytki. Do Czerwonaka wróciliśmy szynobusem. Wycieczki dostarczyły nam dużo wrażeń, ciekawych przeżyć i wiedzy.

Lucyna Krysińska

13.06.2019 r.

Wycieczka klasy 7b na Dworzec Główny w Poznaniu

Nagrodą za zajęcie przez klasę 7b pierwszego miejsca w konkursie poświęconym patronowi szkoły Józefowi Wybickiemu był udział w wycieczce na dworzec kolejowy w Poznaniu . W piątek 7 czerwca uczniowie poznali świat kolejarski zwiedzając Dworzec Główny na stacji Poznań Główny, zabytkowy Dworzec Letni i kasę biletową, Dyspozyturę Kolei Wielkopolskich oraz kabinę maszynisty w pojeździe. Dodatkową atrakcją wycieczki była poznanie osób wykonujących bardzo ważne zawody – przedstawiciela Jednostki Policji oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej oraz ratownika medycznego. Spotkanie i rozmowa z wyżej wspomnianymi panami była wspaniałą okazją do omówienia spraw związanych z bezpieczeństwem w perspektywie zbliżających się „szybkimi krokami” wakacji. Pani Joanna Skubiszyńska - koordynator ds. praw pasażerów i systemu zarządzania jakością była nie tylko wspaniałym przewodnikiem po ważnych i ciekawych miejscach na dworcu w Poznaniu. Dzięki pani Joannie uczniowie wrócili do Czerwonaka obdarowani słodkościami, zaopatrzeni w piękny album oraz w odblaski, które na pewno przydadzą się im podczas tak długo wyczekiwanych wakacji. Poniżej wspomnienia dwóch uczniów z tego wyjątkowego dnia.

„Wycieczka bardzo mi się podobała. Spotkaliśmy się z ciekawymi osobami pracującymi na dworcu kolejowym, dbającymi o bezpieczeństwo pasażerów. Fajnie było w kabinie maszynisty, gdzie zgłębiliśmy tajniki maszynistycznej wiedzy. Najbardziej podobało mi się, gdy byliśmy wspólnie na lodach w „maku” oraz czas wolny na placu zabaw. Następnym razem wycieczkę można by było wzbogacić o jakiś film lub przejazd starym pociągiem (wiem, że nie było to zależne od nas)”.
Igor Pietras

„Najbardziej na dzisiejszej wycieczce podobały mi się kabina maszynisty, lody oraz czas wolny w parku.”
Jędrzej Pągowski

Olga Ciesielska

10.06.2019 r.

Szkolny Konkurs Mitologiczny

W maju odbył się dwuetapowy Szkolny Konkurs Mitologiczny dla kl. V. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o kulturze i sztuce starożytnych Greków. W pierwszym etapie zmagań wzięło udział trzynaścioro piątoklasistów. Uczestnicy rozwiązywali test, który sprawdzał znajomość mitów greckich. Do drugiego etapu zakwalifikowało się pięcioro najlepszych uczestników. Tym razem uczniowie musieli poradzić sobie z konkursowymi zadaniami – rozwiązywali rebusy i zagadki, odpowiadali na pytania oraz wykazywali się znajomością związków frazeologicznych.

Z konkursowymi zadaniami najlepiej poradziła sobie Zofia Przybylska z kl. V a, drugie miejsce zajął Antoni Antokolski z kl. V b, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Łasecka z kl. V d.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Borowiak

10.06.2019 r.

„Za kulisami” – teatr z narracją czytelniczą

W ramach projektu edukacyjnego „Za kulisami” uczniowie klas piątych po raz kolejny zaprezentowali koleżankom i kolegom z klas 0–III swoje umiejętności czytelnicze. Początkującym aktorom udało się rozbawić widownię niecodzienną wersją znanej wszystkim baśni o Kapturku. Przedstawienie bardzo się spodobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Karolina Borowiak

23.05.2019 r.

Wymiana młodzieży polsko-niemieckiej - wizyta w Buseck

Projekt sfinansowano dzięki wsparciu finansowemu PNWM

Nie upłynęło zbyt wiele czasu od ostatniego spotkania z uczniami i nauczycielami z partnerskiej szkoły w Buseck, a już nadszedł czas naszego wyjazdu do Niemiec. Swoją długą podróż rozpoczęliśmy pod wieczór 11 maja. Zaopatrzeni w poduszki i koce, wsiedliśmy do autokaru, w którym spędziliśmy około dziewięciu godzin, nie mogąc zasnąć z nadmiaru emocji. Koce przydały się nam jeszcze podczas oczekiwania na niemieckich uczniów - skutecznie ochraniały nas przed chłodnym, porannym powietrzem. Powoli zaczęły pojawiać się na parkingu samochody i stopniowo zaczęliśmy rozjeżdżać się do domów naszych niemieckich koleżanek i kolegów. Ten tydzień okazał się dla nas bardzo emocjonujący. Nie tylko poznaliśmy rodziny uczniów, których gościliśmy w marcu w Czerwonaku, ale zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc: rzymską warownię w Saalburgu, Frankfurt nad Menem, Marburg – jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast w centrum pagórkowatych lasów środkowej Hesji. Wędrowaliśmy także wśród zieleni Parku Narodowego Kellerwald-Edersee, szaleliśmy w Aqua Parku w Marburgu i graliśmy cały wieczór w klubie bilardowym. Poniżej znajdziecie kilka krótkich relacji uczniów, którzy uczestniczyli w tym roku w wymianie.

„Uważam ze wymiana była bardzo ciekawa i fajna zarówno w Niemczech jak i w Polsce poznawaliśmy nowych ludzi nowe miejsca. W Niemczech najbardziej mi się podobała gra w bilard i wizyta na basenie”.
Martyna Giera z klasy 7b

„Wymiana bardzo mi się podobała. To było świetne przeżycie. Oprócz kłótni i drobnych zgrzytów uważam, że wymiana przebiegała w pozytywnej atmosferze. Zajęcia i wycieczki do różnych miejsc organizowane przez nauczycieli były bardzo ciekawe”.
Marysia Sobkowiak z klasy 7 a

„Przyjechaliśmy w niedzielę, pół godziny przed czasem, czyli o godz. 6.00. W autokarze można było spać, jednak nie było to zbyt wygodne miejsce do tej czynności. Po mnie rodzice i Emil przyjechali najwcześniej. Cały ranek do około godz. 10.00 graliśmy w gry planszowe. Około godz. 16.00 pojechaliśmy na kręgle. Po tym spotkaniu poszliśmy na boisko. Stało się to naszą rutyną. W poniedziałek było spotkanie z dyrektorem szkoły, burmistrzem i w-f. I znowu boisko. We wtorek byliśmy w rzymskiej warowni w Saalburgu i muzeum pieniędzy we Frankfurcie nad Menem. W środę byliśmy w Marburgu. Zwiedzaliśmy miasto i mieliśmy czas na zakupy i pizzę. Następnie poszliśmy na basen, gdzie były ciekawe baseny i czterometrowe skocznie. Potem jak zawsze na boisko. W czwartek zwiedzaliśmy Park Narodowy. Około godz. 19.30 spotkaliśmy się w klubie bilardowym. W piątek robiliśmy plakaty ze zdjęć i uczestniczyliśmy w warsztatach artystycznych. Potem pojechaliśmy do parku linowego, jako grupa niezorganizowana. Były tam ciekawe przeszkody, inne niż w Polsce oraz inna asekuracja. Z moich obserwacji wynika, że w Niemczech je się dużo mięsa oraz jest specyficznie smakujący ser, je się tez czasami tosty. Na obiad poza mięsem podawano też czasami knedle, a czasami puree ziemniaczane. Podsumowując, było bardzo ciekawie. Można było zauważyć też, że Niemcy są o wiele bardziej towarzyscy i o wiele bardziej pokazują emocje, są bardzo przyjaźnie nastawieni”.
Marek Machiński z klasy 7 b

Olga Ciesielska

22.05.2019 r.

Sukcesy naszych uczniów w Konkusie Matematcznym "Kangur 2019"

16 maja zostały ogłoszone wyniki międzynarodowego konkursu matematycznego "Kangur Matmatyczny 2019". Dla uczniów naszej szkoły przyznano następujące wyróżnienia:
Joanna Hyży, Franciszek Borejsza-Wysocki, Aleksander Durski w kategorii Maluch,
Franciszek Wąsikiewicz w kategorii Beniamin,
Aleksandra Franc w kategorii Junior.
Antoni Turowicz, trzeci raz z rzędu, wywalczył tytuł laureata konkursu!
Gratulujemy!!!

Szkolny Koordynator Konkursu
Agnieszka Fulczyk

14.05.2019 r.

Apel III maja

30 kwietnia 2019 roku uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi upamiętnili ważną rocznicę - uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość uświetniła obecność Pani Dyrektor Magdaleny Zielenkiewicz oraz szkolnych pocztów sztandarowych.
Apel poprowadzili Martyna Stola i Igor Moskalik z klasy IIIA. Spotkanie dotyczyło refleksji na korzeniami historycznymi tego wydarzenia, a także tego, jak dzisiaj korzystamy z praw uchwalonych w XVIII wiecznej Polsce. Przypomniano również o Dniu Flagi. Komentarz historyczny wygłosił Pan Jarosław Weber. Ważną kwestią współczesnego oblicza patriotyzmu były zagadnienia dotyczące ekologii czy kultury osobistej na co dzień. Pogoda dopisała majowo, a na zakończenie wszyscy uczestnicy odśpiewali popularną pieśń patriotyczną "Witaj, majowa jutrzenko".

Ewa Wojcieszak

13.05.2019 r.

Apel z okazji święta 3 maja

We wtorek 30 kwietnia na 3 i 4 godzinie lekcyjnej odbyły się apele z okazji święta konstytucji 3 maja dla klas 0-5. Apele odbyły się w 4 turach. Uczniowie uroczyście odśpiewali hymn Polski, a następnie wysłuchali krótkiej prelekcji dotyczącej zarówno święta konstytucji, jak i świąt towarzyszących – święta pracy i święta flagi narodowej. Uczniowie zostali zapoznani z historią i znaczeniem powyższych świąt. Wspomniany został również fakt 15 rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej, która przypadła na dzień 1 maja. Prelekcję oraz towarzyszącą prezentację przygotował i poprowadził nauczyciel historii Dawid Sworowski.

Dawid Sworowski

29.04.2019 r.

V Gminny Konkurs Piosenki Polskiej

5 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Czerwonaku odbył się V Gminny Konkurs Piosenki Polskiej klas I-III. Do rywalizacji przystąpiło osiem wokalistek oraz dwóch wokalistów ze szkół z naszej gminy. Jury składało się z opiekunów uczestników konkursu oraz pani Marleny Wobszal, pani Jolanty Kryszak i przewodniczącej jury pani Karoliny Piotrowskiej-Sobczak. Rywalizacja była bardzo zacięta i wszyscy uczestnicy pięknie wykonali swoje piosenki. Podczas obrad jury, uczestnicy konkursu oraz uczniowie z młodszych klas, wysłuchali solistów oraz uczniów grających krótkie utwory na pianinie. Pierwsza zaprezentowała się zaproszona na występ Natalia Cichoń, uczennica trzeciej klasy gimnazjum, która zaśpiewała trzy piosenki. Następnie zagrali na pianinie : Hanna Jóźwiak, Ksawery Adamski i Tadeusz Górny. Występy zakończyła uczennica klasy czwartej Milena Składan, która zaśpiewała piosenkę ”Wiosna w ogródku”. Potem nastąpiła przerwa i poczęstunek dla wszystkich występujących. Po przerwie jury ogłosiło wyniki konkursu. Nagrodę Grand Prix otrzymała Amelia Klimecka z Czerwonaka, która zaśpiewała piosenkę ”Laleczka z saskiej porcelany” . Drugie miejsce zajęła Zuzanna Biskupska z Owińsk za wykonanie piosenki „Daj mi rękę tato”. Na trzecim miejscu uplasowała się Lilianna Ratajczak z Czerwonaka, która wykonała piosenkę „Zostań moją przyjaciółką”. Przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymały je Agnieszka Wilkosz z Owińsk za wykonanie piosenki „Moje bajki” oraz Daria Kasperczak z Kicina za piosenkę „Mama wszystko wie”. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Lucyna Krysińska,
Arleta Szulc,
Jolanta Kryszak

29.04.2019 r.

V Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej klas I-III

3 kwietnia 2019 roku odbył się w naszej szkole V Szkolny Konkurs Piosenki Polskiej. Wykonawcom towarzyszyli rodzice, którzy mocno dopingowali wszystkich uczestników. Były to jednocześnie eliminacje do V Gminnego Konkursu Piosenki Polskiej. 18 uczniów z klas I-III zaśpiewało przygotowane piosenki. W czasie obrad jury, zgromadzona publiczność wysłuchała utworów zagranych na pianinie przez Hannę Jóźwiak, Tomasza Górnego i Ksawerego Adamskiego . Na koniec Milena Składan zaśpiewała piosenkę : „Wiosna w ogródku”. Po krótkiej przerwie jury pod przewodnictwem pani Dyrektor Magdaleny Zielenkiewicz przyznało dwie nominacje do gminnego konkursu oraz trzy wyróżnienia. Nominacje zdobyły uczennice klasy I c: Amelia Klimecka za piosenkę „Laleczka z saskiej porcelany” i Lilianna Ratajczak za piosenkę „ Zostań moją przyjaciółką”. Wyróżnienia otrzymali: Fabian Nawrocki z klasy I c, Hanna Jóźwiak z klasy II b i Emilia Bukowska z klasy III a. Dziękujemy wszystkim wykonawcom, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy za rok.

Lucyna Krysińska,
Arleta Szulc,
Jolanta Kryszak

6.04.2019 r.

Wymiana polsko- niemiecka
Czerwonak 2019

W niedzielny wieczór 17 kwietnia rozpoczęła się kolejna wymiana młodzieży naszej szkoły z uczniami z niemieckiej szkoły, z miejscowości Buseck. Wraz z dwoma opiekunami panem Torstenem Piske oraz Klausem Steup przybyło do Czerwonaka 13 uczniów. Poniżej możecie przeczytać wspomnienia i wrażenia uczniów, biorących udział w wymianie w tym roku.

„Przed przyjazdem mojej Partnerki z Niemiec bardzo się stresowałam tym, że sobie nie poradzę. W końcu nadeszła ta chwila i powiem tyle: było ekstra! Wszyscy się razem bawiliśmy, rozmawialiśmy, uczyliśmy naszych nowych kolegów i koleżanek języka polskiego. I najważniejsze to chyba to, że zostali oni naszymi PRZYJACIÓŁMI, którzy na zawsze pozostaną w naszej pamięci.”
Marysia Janicka, klasa 7b

„Na wymianie było bardzo dużo różnych wspaniałych i ciekawych atrakcji np. kręgle, wycieczka na Dziewiczą Górę, spotkanie z Wójtem, teatr japoński i wiele, wiele, wiele innych. Mnie najbardziej podobała się wycieczka do kopalni soli. Bardzo mi się podobało i polecam wszystkim przeżyć taka przygodę.”
Martyna Giera, klasa 7 b

„Moje wrażenia z wymiany są bardzo pozytywne. Dzięki temu projektowi miałam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi i podszlifować języki obce. Na początku nie było łatwo, pierwszego dnia najgorsza była bariera językowa. Ale wspólnie udało nam się ją pokonać. Program wymiany obejmował zwiedzanie miasta oraz zabawy grupowe, z których najlepiej wspominam wyjście na kręgle do galerii MM. Nie mogę się doczekać wyjazdu do Niemiec i mam nadzieję, że w przyszłym roku również będzie organizowana wymiana, w której będę mogła wziąć udział.”
Zuzanna Dondaj, klasa 7b

„Kiedy przyjechaliśmy na Dworzec Główny, podekscytowani czekaliśmy na naszych kolegów i nasze koleżanki z Niemiec. Gdy przyjechali na dworzec około 18.00 wiele osób nie wiedziało co powiedzieć. Ja sama należałam do tej grupy. Na szczęście po powrocie do domu z Lotte od razu zaczęłyśmy rozmawiać na różne tematy. Oprócz spędzania czasu w domu codziennie mieliśmy jakieś atrakcje. Najbardziej z atrakcji zorganizowanych w szkole podobał mi się warsztat teatru japońskiego. Było zabawnie oraz niektóre rysunki doprowadziły mnie do łez (oczywiście ze śmiechu). Jedna z takich prac była moja. Musiałam rysować ludzi, czego nie potrafię. Oczywiście nie spędzałyśmy całego czasu wolnego w domu. Cały czas wolny jaki mieliśmy spędzałam z Lotte, Julką i Sophią. Byłyśmy między innymi na basenie. Było zabawnie i szybko mijał nam tam czas. We wtorek z naszą „ekipą” byłyśmy na koniach. (…) W środę poszłyśmy na Jump Arenę. I na tym dniu zakończyły się moje wycieczki. Otóż z moim szczęściem skręciłam kostkę.
Ale mimo to, że na wycieczkach byłam tylko trzy dni, to i tak cieszę się, że mogłam spędzić ten czas z tak wspaniałymi ludźmi. Również cieszę się z tego, że mogłam poznać tak wspaniałych przyjaciół jak Lotte i Sophia, które przyjechały z tak daleka. Chcę brać udział w wymianie za rok.”
Karolina Majcher, klasa 7 b

„Kiedy pojechaliśmy w niedzielę na Dworzec Główny byłam bardzo zestresowana. To był pierwszy raz kiedy miałam spotkać kogoś zza granicy. Kiedy Niemcy przyjechali, miałam problem ze znalezieniem tematu do rozmowy, ale kiedy jechaliśmy przez Poznań do domu, zaczęłam opowiadać mojej nowej współlokatorce o historii i zabytkach. Potem poznałyśmy się trochę lepiej – pogadałyśmy o swoich zainteresowaniach i ulubionych rzeczach. Kiedy przyjechaliśmy do domu, Sophia była zmęczona, wiec czekając na kolacje zagrałyśmy w grę planszową, a po kolacji poszłyśmy spać.
W ciągu tygodnia robiliśmy wiele ciekawych rzeczy. Byliśmy na kręglach, w Teatrze Nowym. Zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, Muzeum Archeologiczne. W tym muzeum mieliśmy też warsztaty z „mumifikacji”, podczas których zostałam bardzo ładną mumią. Mieliśmy też dłuższą wycieczkę do Kłodawy. Zwiedzaliśmy tamtejszą kopalnię soli. To było naprawdę ciekawe i było mi żal, że większość nie słuchała. W drodze powrotnej wstąpiliśmy tez do pałacu w Kościelcu, gdzie a aktualnie mieści się liceum plastyczne. Był bardzo piękny, ale niestety większość zmęczona po kilkugodzinnym chodzeniu, nie słuchała przewodnika. Któregoś dnia mieliśmy również zajęcia sportowe. Nauczyciele wymyślili mnóstwo śmiesznych ćwiczeń. Wtedy też młodzież niemiecka nauczyła się mówić „szybciej”.
W czasie wolnym wraz z Karolina, Lotte i Sophią jeździłyśmy w różne miejsca. Byłyśmy na basenie, na Jump Arenie i na koniach. Podczas tego ostatniego Karolina zażartowała :”O jedzie Konik na koniku!”. Cóż, nie mogę nic poradzić na to, że mam takie nazwisko. Kiedy nadszedł czas rozstania czułam niedosyt. Mimo zmęczenia chętnie pobyłabym z nimi jeszcze dłużej. Za rok również chętnie pojadę na wymianę.”
Julia Konik, klasa 7b

Olga Ciesielska

4.04.2019 r.

Szkolny Konkurs Literacki

27 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Literacki „Pięciopsiaczki” dla klas drugich. Celem konkursu było rozbudzanie pasji czytelniczej uczniów, kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci, rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi oraz logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do zmagań konkursowych. Daną klasę reprezentowała czteroosobowa grupa. Dzieci musiały wykazać się znajomością książki „Pięciopsiaczki” Wandy Chotomskiej. Po wykonaniu wszystkich zadań nadszedł czas na ogłoszenie następujących wyników:
-I miejsce kl.IIa
-II miejsce kl.IIb

Serdecznie gratuluję.

Anita Marlewska

4.04.2019 r.

Gminny Konkurs Recytatorski

2 kwietnia odbyły się Gminny Konkurs Recytatorski Dzieci i Młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne przebudzenie” w Gminnym Ośrodku Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów kl.I-VI. Komisja wyłoniła następujących uczniów :
-I miejsce Igor Palacz kl.IIIb
- III miejsce Anna Palacz kl. Ic.
Tym samym Igor Palacz otrzymał nominację do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”, który odbędzie się 21 maja br. w Murowanej Goślinie.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Anita Marlewska

3.04.2019 r.

I PRZEGLĄD ETIUD AKTORSKICH

28.03.2019 r. Szkolne Koło Teatralne „Granda” wzięło udział w I Przeglądzie Etiud Aktorskich – Lelewel 2019. Organizatorem imprezy było Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich – Rada Oddziału w Poznaniu z siedzibą w Zespole Szkół Zawodowych nr 6 im. Joachima Lelewela. Data Przeglądu niemalże zbiegła się z Międzynarodowym Dniem Teatru, który obchodzimy 27 marca.

Szkolny teatr „Granda” wystąpił z etiudą pt. „Złoty kupon” na motywach mitu o sądzie Parysa. Uczestnicy Przeglądu mieli okazję zaprezentować siebie, poznać inne zespoły, nabrać doświadczenia, wreszcie nauczyć się czegoś, ponieważ jury było bardzo szacowne. W jego skład wchodzili: wieloletni dyrektor teatru w Gnieźnie – p. Tomasz Szymański, aktor Teatru Nowego – p. Filip Frątczak i p. Dariusz Jagodziński – aktor, reżyser, instruktor teatralny.

Udział w Przeglądzie był pouczający i satysfakcjonujący, tym bardziej że Karol Ratajczak z naszej „Grandy” otrzymał wyróżnienie za umiejętności aktorskie.

Małgorzata Tomczak

3.04.2019 r.

„Wiosenne przebudzenie”

25 marca odbyły się eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne przebudzenie”. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych : klasy I-III i klasy IV–VI. Komisja oceniała dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. W kategorii klas I–III wyróżnieni zostali:
Anna Palacz z kl. Ic,
Igor Palacz z kl. IIIb,
Hanna Jóźwiak z kl. IIb.
Spośród dzieci z klas IV – VI wyróżniono:
Milenę Składan z kl. IVc,
Julię Wawrzynkiewicz z kl. IV d,
Alicję Stencel z kl. VIb .
Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu, który odbędzie się 2 kwietnia w GOK „Sokół” w Czerwonaku.

Anita Marlewska,
Karolina Borowiak

Służby mundurowe

22.03.2019 r.

Spotkanie uczniów z przedstawicielami służb mundurowych

15 marca 2019 r. w Centrum Rozwoju Kultury Fizycznej „AKWEN” w Czerwonaku odbyło się spotkanie uczniów Naszej Szkoły z przedstawicielami służb mundurowych. W spotkaniu, zorganizowanym w ramach szkolnego doradztwa zawodowego, uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII oraz III gimnazjalnych. Uczniowie mieli niezwykłą szansę poznania specyfiki pracy w poszczególnych służbach: Policji, Straży Pożarnej, Straży Gminnej, Ratownictwa Medycznego, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz w Służbie Więziennej. Przedstawiciele w/w służb zaprezentowali filmiki zachęcające młodzież do kształcenia się w tych kierunkach oraz opowiedzieli o swojej pracy. Wyjątkowym gościem był owczarek Nero, który przybył na spotkanie z przedstawicielami Służby Więziennej. Nero pełni służbę w Zakładzie Karnym w Koziegłowach - jest przygotowany do wykrywania na terenie zakładu substancji odurzających.
Uczniowie mieli szansę także bezpośrednich kontaktów z przedstawicielami służb oraz zadania nurtujących ich pytań. Widać i słychać było, że każdy z zaproszonych gości wykonuje swoją pracę z ogromną pasją do tego, co robi i mamy nadzieję, że udało się wśród młodzieży tę pasję zaszczepić.

Katarzyna Nowaczyk - Motyl

21.03.2019 r.

21 MARCA - DZIEŃ WIOSNAKA

21 marca, z okazji nadejścia pierwszego, kalendarzowego dnia wiosny, klasy IV-VIII i III gimnazjalne obchodziły w hali sportowej Dzień Wiosnaka zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Na przygotowanej , wiosennej scenie klasy VI-III prezentowały różne wiadomości na wesoło, które były ocenianie przez szanowne jury w składzie: pani dyrektor Magdalena Zielenkiewicz, pani wicedyrektor Iwona Hutek, pani Małgorzata Skrzypczak i pan Grzegorz Michalik. Przyznane punkty wliczały się do konkursu lans – klas. Następnie, już tradycyjnie, nauczyciele wystąpili dla uczniów w przygotowanym przez siebie przedstawieniu pt.: „Czerwony Kapturek”. Po występie nauczycieli nastąpiła chwila, na którą uczniowie czekali cały rok – wręczenie nauczycielom statuetek Uczniaków. Tym razem w ośmiu kategoriach – postaci z bajki Kubusia Puchatka. Super belfrem został pan Paweł Rutkowski. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki z warsztatów z okazji Dnia Patrona. Zwieńczeniem tego cudownego dnia był występ grupy tanecznej, przygotowany przez panią Agnieszkę Fulczyk.

Opiekunowie SU

20.03.2019 r.

Warsztaty z cyklu „Nowy czyta szkołom i przedszkolom”

18 marca klasa V c wzięła udział w nietypowej lekcji zorganizowanej przez pracowników Teatru Nowego w Poznaniu. Na początku uczniowie mieli okazję poznać teatr od kulis. Zwiedzili garderobę oraz trzy sceny teatru. Poznali tajniki pracy aktorów, charakteryzatorów oraz inspicjentów, bez których teatr by nie istniał. Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach czytelniczych. Pani Edyta Łukaszewska - aktorka Teatru Nowego - przeczytała uczniom wybrane rozdziały lektury pt. „W pustyni i w puszczy”. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali czytanych fragmentów książki, a następnie uczestniczyli w warsztatach teatralny, które poprowadziła dla nich pani Edyta.

Była to inspirująca przygoda, dzięki której uczniowie odkryli walory szkolnej lektury i zaczęli ją traktować jako przyjemność, a nie przykry obowiązek.

Karolina Borowiak,
Anna Konieczna

15.03.2019 r.

Dzień Patrona Szkoły

12 marca obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły. Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego apelu przygotowanego przez uczniów klas III – V. Przypomnieliśmy sobie, jak ważną postacią był Józef Wybicki – autor polskiego hymnu narodowego. Całą uroczystość umilił wszystkim występ wokalny uczennicy kl. IVc – Mileny Składan, która zauroczyła widownię wzruszającą interpretacją piosenki pt. „Co to jest niepodległość?”. Po oficjalnej części uroczystości uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych. Tego dnia lekcje miały nietypowy charakter. Nauczyciele przygotowali warsztaty, dzięki którym dzieci pogłębiły swoją wiedzę na temat Józefa Wybickiego. Rozwiązywały zadania, tworzyły plakaty oraz konstruowały gry planszowe. Za wykonane zadania uczniowie otrzymywali punkty. Rywalizacja była niezwykle zaciekła, ponieważ klasy walczyły o główną nagrodę – wyjazd do Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Uczniowie z niecierpliwością czekają na oficjalne wyniki, które zostaną ogłoszone podczas odchodów Dnia Wiosnaka z Czerwonaka.

Karolina Borowiak,
Anita Marlewska,
Małgorzta Skrzypczak,
Anna Konieczna

14.03.2019 r.

Duży sukces młodych szczypiornistów z Czerwonaka!

14.03.2019 w hali sportowej OSiR w Mosinie odbył się Finał Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Chłopców rocznik 2003 i młodsi. Na sali pojawili się przedstawiciele szkół ze Skórzewa, Lubonia, Czerwonaka oraz gospodarze z Mosiny. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym” w wymiarze czasowym 2x10 min i jak się okazało po rozegraniu wszystkich spotkań najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Tym samym zdobywając tytuł Mistrza Powiatu Poznańskiego w Piłce Ręcznej Chłopców. Dzięki triumfowi w turnieju nasza szkoła uzyskał awans do rozgrywek wojewódzkich. Ćwierćfinał wojewódzki odbędzie się 26 marca w Obornikach. Już teraz życzymy powodzenia.

Skład zwycięskiej reprezentacji szkoły to: Witold Weiss, Patryk Ziętkowski, Sebastian Zakęs, Mateusz Baranowski, Kacper Popiak, Bartosz Siodła, Mateusz Janyga, Dominik Czub, Jan Wolniewicz, Maciej Gawłowicz, Hugo Marciniak, Kamil Gębczyński.

Wyniki: Czerwonak – 2 zwycięstwa, 1 remis 0 porażek
Czerwonak – Luboń – 8:4
Czerwonak – Skórzewo – 9:9 (k 4:3)
Czerwonak – Mosina – 11:7.

Michał Szymaś

12.03.2019 r.

Zawody "Dwa Ognie"

8 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się turniej w dwa ognie dla uczniów klas trzecich, w którym udział wzięli reprezentanci SP im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. W trakcie turnieju reprezentacja czerwonaka rywalizowała ze szkołami z Owińsk, Kicina, Bolechowa oraz Koziegłów. Rywalizacja przebiegała systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu wszystkich gier okazało się że bezkonkurencyjna była szkoła z Bolechowa, która wygrała wszystkie spotkania. Na kolejnych miejscach uplasowały się reprezentacje szkół z Owińsk, Kicina, Koziegłów i Czerwonaka.

Szkołę reprezentowali: Heinze Adam , Smuszkiewicz Tomasz, Wawrzyniak Arkadiusz, Wilczyński Jan, Chojka Julia, Palacz Igor, Siodła Marlena, Szulczewski Tymoteusz, Terczewski Semir.

Michał Szymaś

8.03.2019 r.

ŚWIĘTO WSZYSTKICH PAŃ – DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

Miłym wydarzeniem w naszej szkole był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim paniom i dziewczynkom Samorząd Uczniowski przygotował dla nich życzenia i wręczył wszystkim przedstawicielkom płci pięknej słodki poczęstunek. W radosny nastrój wprowadziła nas muzyka w czasie przerw, stroje uczniów z elementami kwiatów i domowe ciasto sprzedawane między zajęciami. Zebrane pieniądze zostały przeznaczone dla Ułana – szkolnego konia. Wszystkim wspaniałym kobietom jeszcze raz składamy serdeczne życzenia - samych dobrych chwil - na każdy dzień roku.

Opiekunowie SU

8.03.2019 r.

Info - kwadrans

W minionym tygodniu odbyły się w naszej szkole Info-kwadranse.
8 marca w budynku przy ul. Rolnej dla klas IV-V. Nauczyciele poinformowali uczniów o warsztatach , które odbędą się podczas odchodów zbliżającego się Dnia Patrona oraz akcji – dzień Wiosnaka z Czerwonaka. Pani Anita Marlewska wręczyła nagrody za konkurs biblioteczny, a Pani Anna Konieczna wyróżnienia za konkurs na nowe logo szkoły. Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor przypominając uczniom o utrzymaniu porządku oraz bezpieczeństwie podczas przerw międzylekcyjnych.
5 marca natomiast w budynku przy ul. Szkolnej uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim przedstawiły uczniom informacje na temat akcji Dzień Wiosnaka oraz wycieczki do Paryża. Pani Małgorzata Skrzypczak omówiła także szczegóły obchodów Dnia Patrona.

Opiekunowie SU

7.03.2019 r.

Jak dbać o powietrze? Jak bronić się przed smogiem?

Są to pytania, które coraz częściej sobie zadajemy. W związku z tym, jako uczniowie mieliśmy możliwość uczestniczyć w warsztatach antysmogowych pt. ,,Weź nie truj”, które odbyły się 28 lutego w Sali Sesyjnej w Czerwonaku. Szkolenie to było otwarte dla wszystkich mieszkańców gminy. Spotkanie poprowadził przedstawiciel Alarmu Smogowego, Pan Karol Raniszewski. Celem spotkania było uświadomienie odbiorcom jak zanieczyszczone powietrze wpływa na nasze zdrowie, ale również dowiedzieliśmy czym jest smog, skąd się bierze, jakie są przyczyny jego powstawania.

Warto także wiedzieć, że Polska jest krajem o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu w Europie.

Julia Kimel,
Uczennica klasy 8a

5.03.2019 r.

Gminny Turniej z Piłki Ręcznej rocznik 2003 i młodsi

12.02.2019 na Hali Sportowej AKWEN w Czerwonaku odbył się Gminny Turniej z Piłki Ręcznej Chłopców i Dziewcząt rocznik 2003 i młodsi. Na sali pojawili się przedstawiciele wszystkich szkół w gminie tj. Koziegłowy, Owińska, Bolechowo, Kicin i gospodarze Czerwonak. Gospodarze nie okazali się zbyt gościnni i zdobyli w kategorii chłopców 1 miejsce oraz awans do półfinałów powiatu poznańskiego, a w kategorii dziewcząt 3 miejsce.

Skład zwycięskiej męskiej reprezentacji szkoły to: Witold Weiss, Patryk Ziętkowski, Sebastian Zakęs, Mateusz Baranowski, Kacper Popiak, Bartosz Siodła, Mateusz Janyga, Dominik Czub, Bartosz Przydanek, Jan Wolniewicz, Maciej Gawłowicz, Hugo Marciniak, Kamil Gębczyński.

Wyniki kat. chłopców:
1. Czerwonak – 4 zwycięstwa, 0 porażek
Czerwonak – Koziegłowy – 5:4
Czerwonak – Kicin – 5:2
Czerwonak – Owińska – 9:0
Czerwonak – Bolechowo – 4:1
2. Kicin – 3 zwycięstwa, 1 porażka
3. Koziegłowy – 2 zwycięstwa, 2 porażki
4. Owińska – 1 zwycięstwo, 3 porażki
5. Bolechowo – 0 zwycięstw, 4 porażki

Skład brązowej żeńskiej reprezentacji szkoły to: Wiktoria Jaroszewska, Hanna Smól, Barbara Idziak, Marika Ratajczak, Jagoda Urbaniak, Agata Sądej, Wiktoria Grzybowska, Hanna Różczka, Dominika Mazurek, Martyna Stola, Anna Koperska, Weronika Iwan

Wyniki kat. żeńskiej:
1. Kicin – 4 zwycięstwa, 0 porażek
2. Koziegłowy – 3 zwycięstwa, 1 porażka
3. Czerwonak – 2 zwycięstwa, 2 porażki
Czerwonak – Koziegłowy – 2:5
Czerwonak – Kicin – 1:3
Czerwonak – Owińska – 3:0
Czerwonak – Bolechowo – 6:0
4. Bolechowo – 1 zwycięstwo, 3 porażka
5. Owińska – 0 zwycięstwa, 4 porażki

Zawody były sędziowane przez profesjonalnie sędziny z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, a sędziną stolikową była Nasza uczennica Eliza Antkowska.

Grzegorz Michalik

5.03.2019 r.

Konkurs „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”

Miło mi poinformować, że uczennice klas piątych Natalia Jabłońska i Matylda Majewska zajęły III miejsce w konkursie plastycznym „Polacy w świecie znani z działalności publicznej, misyjnej, naukowej, artystycznej i sportowej”, którego organizatorem był Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Uroczyste podsumowanie i wręczanie nagród odbyło się 1 marca 2019r. podczas XXIII Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Celem konkursu było wzbudzanie zainteresowań wśród uczniów historią sławnych Polaków we Włoszech.

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Anita Marlewska

3.03.2019 r.

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej powstańców wielkopolskich

Dnia 18 lutego 2019 roku poczty sztandarowe Gimnazjum i Szkoły Podstawowej wzięły udział w uroczystym odsłonięciu tablicy upamiętniającej mieszkańców gminy Czerwonak, którzy wzięli udział w Powstaniu Wielkopolskim 1918-1919. Tablica z nazwiskami powstańców znajduje się przy ulicy Leśnej.

Jarosław Weber

3.03.2019 r.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
– gra edukacyjna

28.02.2019 r. w naszej szkole miała miejsce gra edukacyjna poświęcona pamięci „Żołnierzy Wyklętych- Niezłomnych”. Postacią przewodnią był gen. August Emil Fieldorf - -ps. Nil.

Impreza rozpoczęła się powitaniem Gości przez panią dyrektor Magdalenę Zielenkiewicz – uczestników gry, przedstawicieli władz samorządowych i działaczy Gminy Czerwonak, dyrektorów szkół, opiekunów. Następnie zapaliliśmy symboliczny znicz pamięci Żołnierzy Niezłomnych.

Po krótkim wprowadzeniu przez Filipa Dłubałę w tematykę spotkania i przejmującym wykonaniu piosenki przez Natalię Cichoń, drużyny przystąpiły do zadań. W tym roku w grze brało udział 12 patroli. W ich skład wchodziły rodziny, uczniowie, nauczyciele, rodzeństwo. Można powiedzieć, że gra była międzypokoleniowym spotkaniem. Patrole wykonywały najróżniejsze zadania, od opatrywania ran, przez odczytywanie szyfrów, rozwiązywanie krzyżówki, wydostawanie się z Escape Roomu’u, aż po wyszukiwanie informacji o bohaterze gry. Oczywiście byli zwycięzcy, którzy najsprawniej i najszybciej wykonali zadania. Każdy patrol otrzymał nagrody, których fundatorami byli: pan Roman Król, Rada Rodziców i szkolna biblioteka. Jednakże w przypadku tej gry zwycięstwo nie jest najważniejsze. Bardziej liczy się pamięć o Żołnierzach Wyklętych – Niezłomnych i spotkanie różnych środowisk naszej Gminy.

Zapraszamy na grę w przyszłym roku!

Małgorzata Tomczak

1.03.2019 r.

Konkurs Pięknego Czytania

„Jan Brzechwa dzieciom” – pod takim hasłem 27 lutego odbył się szkolny konkurs pięknego czytania zorganizowany przez bibliotekę szkolną. W konkursie wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich. Dzieci czytały wybrane przez siebie dowolne wiersze Jana Brzechwy.
Komisja wyróżniła następujących uczniów, oceniając poprawność językową, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny:
I miejsce – Igor Palacz kl. IIIb
II miejsce – Hanna Jóźwiak kl. II b
III miejsce- Hubert Pietras kl. IIIa i Semir Terczewski kl.IIIb.

Wszystkim uczestnikom gratuluję!

Anita Marlewska

1.03.2019 r.

Warsztaty

W ramach współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu 21 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty z technik zapamiętywania i efektywnego uczenia się. W zajęciach brali udział uczniowie klas piątych. Warsztaty prowadził pracownik biblioteki, który pokazał naszym uczniom, jak w łatwy i przyjemny sposób stosować różne techniki ułatwiające codzienną naukę.

Anita Marlewska

28.02.2019 r.

Półfinał Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej chłopców

26 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Bukowskich w Buku odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego w piłce ręcznej chłopców, w którym udział wzięli reprezentanci SP im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Nasi uczniowie zapewnili sobie awans do tej imprezy dzięki zdobyciu pierwszego miejsca w mistrzostwach gminy. W trakcie turnieju reprezentacja czerwonaka rywalizowała ze szkołami z Przeźmierowa, Szczodrzykowa oraz gospodarzami z Buku. Jak się okazało młodzi szczypiorniści z naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni i wygrali wszystkie spotkania dzięki czemu zajęli pierwsze miejsce i uzyskali awans do finału powiatu, który 14 marca br. odbędzie się w Mosinie.

Reprezentację stanowili: Patryk Ziętkowski, Witold Weiss, Maciej Gawłowicz, Hugo Marciniak, Dominik Czub, Kacper Popiak, Mateusz Janyga, Jan Wolniewicz, Mateusz Baranowski, Kamil Gębczyński, Sebastian Zakęs, Bartosz Siodła, Bartosz Przydanek.

Michał Szymaś

24.02.2019 r.

- ORTOGRAFICZNE POTYCZKI -
ELIMINACJE SZKOLNE

15.02.2019 r. odbyły się szkolne eliminacje do konkursu ortograficznego dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych Powiatu Poznańskiego.

W ortograficzne szranki stanęli wszyscy szóstoklasiści naszej szkoły. Pisali dyktando dotyczące powstania wielkopolskiego. Sprawdzeniu podlegała przede wszystkim umiejętność poprawnego używania wielkich i małych liter. Uczniowie byli bardzo dzielni, gdyż dyktando było obszerne. Po sprawdzeniu prac przez polonistki została wyłoniona trzyosobowa grupa, która będzie reprezentować naszą szkołę 15.03.2019 r. w Koziegłowach w etapie gminnym.

Najlepiej dyktando napisali (w kolejności alfabetycznej): Marcin Klichowicz – 6 b, Ewelina Shematovicz- 6 c i Julia Sosnowska – 6 a.

Trzymajmy kciuki za naszych przedstawicieli!

M. Tomczak – nauczycielka języka polskiego

22.02.2019 r.

Teatr dla klas ósmych

W poniedziałek 18.02 uczniowie klas ósmych obejrzeli przedstawienie teatralne pt. „Pan Tadeusz. Obrazy.” Spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji został wystawiony w Koziegłowach w Centrum Kultury i Rekreacji. Ósmoklasiści mieli okazję „zbliżyć się” do lektury i w ten sposób lepiej przygotować się do egzaminu.

Małgorzata Skrzypczak

21.02.2019 r.

Finał Powiatu Poznańskiego w Mini Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców

W piątek, 15 lutego, w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie został rozegrany Finał Powiatu Poznańskiego w Mini Piłce Siatkowej „Czwórek” Chłopców. Do rywalizacji stanęły najlepsze cztery szkoły z całego Powiatu – SP Murowana Goślina, SP Przeźmierowo, SP Kamionki oraz SP Czerwonak. Mecze stały na wysokim poziomie sportowym. Świadczą o tym trzy „tie-break-i” z sześciu rozegranych spotkań. Po zmaganiach sędziowie mieli nie łatwe zadanie, gdyż musieli liczyć małe punkty. Trzy szkoły (Przeźmierowo, Kamionki i Czerwonak) miały taką samą ilość meczów wygranych i przegranych. Po podliczeniu punktów sędziowie ogłosili wyniki:
I m-ce – SP Murowana Goślina
II m-ce – SP Przeźmierowo
III m-ce – SP Kamionki
IV m-ce – SP Czerwonak

W skład reprezentacji SP Czerwonak w obu tych wyjazdach wchodzili:
- Konrad Korta VI a (klasa sportowa)
- Kacper Rożnowski VI a (klasa sportowa)
- Krzysztof Majsnerski V a (klasa sportowa)
- Bartosz Walkowiak V a (klasa sportowa)
- Kamil Popiołkiewicz VII b
- Michał Czerniawski VII b
- Jędrzej Pągowski VII b
- Igor Pietras VII b
- Paweł Zieliński VII b

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sukcesu oraz wielkiego progresu w stosunku do zeszłego roku.

Karol Pabisiak

20.02.2019 r.

II Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak

W weekend 16-17 lutego br., na terenie Gminy Czerwonak w hali sportowej Akwen przy ul. Leśnej 6 odbył się II Turniej Mini Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Czerwonak. Organizatorem turnieju była Gmina Czerwonak, Uczniowski Klub Sportowy Czerwonak oraz Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku. Rozpoczęcie naszych zmagań siatkarskich uświetnił nam występ grupy tanecznej z naszej szkoły, prowadzonej przez Panią Agnieszkę Fulczyk. Ogromne podziękowania dla całej grupy za ten wspaniały taneczny doping.
W sobotę o 09:30, po uroczystym otwarciu przez Pana Wójta Marcina Wojtkowiaka, Panią Dyrektor Magdalenę Zielenkiewicz oraz Prezesa Klubu Piotra Turowicza, rozpoczęły się zmagania najmłodszych uczestników w kategorii „dwójek” dziewcząt i chłopców. W tym dniu do rywalizacji o Puchar Wójta stanęły kluby – SOS Murowana Goślina, KS Piast Kobylnica, ENEA Energetyk Poznań, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, SP 34 Poznań oraz UKS Czerwonak. Na trybunach było słychać doping licznych przybyłych kibiców, którzy wspierali swoich zawodników.

Klasyfikacja końcowa po całodziennych zmaganiach w kategorii „dwójek” dziewcząt przedstawia się następująco:
1. UKS Czerwonak 1 (Kalina Bakurow, Nadia Sierżant, Zuzanna Luty)
2. KS Piast Kobylnica 1
3. ENEA Energetyk Poznań 1
4. UKS Czerwonak 2 (Kornelia Jelińska, Zuzanna Krawczyk, Maria Sosnowska)
5. SOS Murowana Goślina
6. Enea Energetyk Poznań 1
7. KS Piast Kobylnica 2
8. SOS Murowana Goślina 2
9. UKS Czerwonak 3 (Małgorzata Stachowiak, Joanna Luty, Nikola Całka)
10. SOS Murowana Goślina 3

W kategorii „dwójek” chłopców:
1. SP 34 z Poznania
2. SOS Murowana Goślina 2
3. SOS Murowana Goślina 1
4. Tarnovia Volleyball 1
5. UKS Czerwonak 1 (Franciszek Turowicz, Ignacy Górny, Darwin Rybak)
6. UKS Czerwonak 3 (Tymon Sobisiak, Aleksander Durski))
7. UKS Czerwonak 2 (Szymon Kałek, Maksymilian Sędziak)
8. SOS Murowana Goślina 3
9. Tarnovia Volleyball 2
10. UKS Czerwonak 4 (Jan Nowak, Mykola Skrypnyk)

Na niedzielny turniej w kategorii „trójek” dziewcząt i chłopców oraz „czwórek” dziewcząt przybyły kluby – SOS Murowana Goślina, MKS MOS Śrem, UKS PIĄTKA Turek, Tarnovia Volleyball Tarnowo Podgórne, KS INDRA Kaźmierz, KS SIATKARZ Koło oraz gospodarze UKS Czerwonak. Siatkarskie potyczki rozpoczęły się około 10: 00 zaraz po uroczystym otwarciu imprezy. W tym dniu można było nacieszyć oko wspaniałymi akcjami zawodników. Blok, atak, zagrywka oraz rozegranie piłki były wykonywane na najwyższym poziomie przez młodych adeptów piłki siatkowej. Liczne mecze były wyrównane i niejednokrotnie trzeba było dograć akcję, aby wyłonić zwycięzcę. Wsparcie kibiców było niezastąpione. Emocji nie brakowało, łzy i radość to nieodzowna część turniejów. I tak po rozegraniu ostatniego meczu wszystko było jasne.

W kategorii „trójek” dziewcząt zwyciężyła klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. drużyna KS SIATKARZ Koło 1
2. MKS MOS Śrem 1
3. UKS Czerwonak (Zofia Smuszkiewicz, Pola Kaszta, Konstancja Jelińska)
4. KS SIATKARZ Koło 2
5. SOS Murowana Goślin
6. MKS MOS Śrem 2
7. Tarnovia Volleyball

Kategoria „trójek” chłopców wyglądała następująco:
1. UKS PIĄTKA Turek
2. UKS Czerwonak 2 (Krzysztof Majsnerski, Bartosz Walkowiak, Filip Moroz)
3. UKS Czerwonak 1 (Konrad Korta, Jan Piwosz, Kacper Rożnowski, Tomasz Borowski-Dobrowolski)
4. UKS Czerwonak 3 ( Antoni Turowicz, Franciszek Wąsikiewicz, Hubert Zieliński)
5. UKS Czerwonak 4 (Jan Ratajczak, Szymon Antkowski, Fryderyk Górny)
6. Tarnovia Vollyball
7. SOS Murowana Goślina
8. KS INDRA Kaźmierz

Kategoria "czwórek" dziewcząt:
1. MKS MOS Śrem 1
2. UKS CZerwonak 1 (Alicja Mazurkiewicz, Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak, Natalia Winkel, Patrycja Połczyńska)
3. MKS MOS Śrem 2
4. SOS Murowana Goślina 1
5. SOS Murowana Goślina 2
6. UKS Czerwonak 2 ( Maria Janicka, Natalia Musiałkiewicz, Martyna Giera, Zuzanna Dondaj)

Medale, nagrody oraz Puchar wręczał Wójt Marcin Wojtkowiak wraz z Prezesem Klubu UKS Czerwonak Piotrem Turowiczem. Bez względu na osiągnięty wynik każdy przybyły zawodnik otrzymał pamiątkę z turnieju. Przez cały weekend na parkiecie można było podziwiać około 140 zawodników przybyłych z całego województwa Wielkopolskiego.
Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej sportowej postawy oraz osiągniętych wyników i już dzisiaj zapraszamy za rok.

Ze sportowym pozdrowieniem,
trenerzy

19.02.2019 r.

Konkurs językowy w Zespole Szkół w Bolechowie

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Językowym (j.angielski, j.niemiecki) dla uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i oddziału gimnazjalnego, który odbył się 15 lutego 2019 roku o godz. 9.00 w Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie. Naszą szkołę w kategorii języka niemieckiego reprezentowali uczniowie klasy 8 a: Julia Kimel, Marta Połczyńska, Zofia Majsnerska, Matylda Deckert i Oskar Klemm, natomiast w kategorii języka angielskiego wzięli udział: Patrycja Dobrochowska, Wiktoria Konieczna i Martyna Jankowska.
Konkurs składał się, podobnie jak w poprzednim roku, z dwóch części. Po pisemnym teście wielokrotnego wyboru sprawdzającym wiedzę z zakresu bogactwa leksykalnego i struktur gramatycznych nastąpiła część ustna (finał)w języku polskim, w której uczniowie mieli możliwość wykazania się wiedzą kulturową o wybranych krajach angielsko - i niemieckojęzycznych. Choć nie udało się naszym uczniom przejść do finału, sam udział w konkursie sprawił im dużo satysfakcji.

Olga Ciesielska

14.02.2019 r.

Karnawałowy bal przebierańców

Do najważniejszych tradycji karnawałowych należą zabawy i bale. By tradycji stało się zadość, również w naszej szkole odbył się 13 lutego 2019r. karnawałowy bal przebierańców dla uczniów klas IV – VI. Pomysłowość dzieci i rodziców w przygotowaniu strojów okazała się ogromna. Na sali pojawiły się postacie z bajek, legend i gier. Nad całością czuwały wychowawczynie klas i uczniowie zaangażowani w Samorząd Uczniowski, którzy zadbali o dobry nastrój wszystkich uczestników, a także zapewnili dzieciom wiele atrakcji w postaci konkursów. Na uczniów czekał także poczęstunek i napoje. Wspólne zabawy i tańce przy muzyce szkolnych DJ-ów dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

SU

14.02.2019 r.

Szkolne Walentynki

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkole, jest niewątpliwie poczta walentynkowa. W tygodniu poprzedzającym walentynki uczniowie, którzy chcieli wyrazić uczucia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanego pudełka. W dzień walentynek specjalni listonosze roznosili miłosną korespondencję od klasy do klasy. Uczniowie tego dnia ubrani byli na czerwono z akcentem walentynkowym, a czas przerw umilała im miłosna muzyka. Rada Rodziców zadbała o doznania smakowe uczniów w postaci lizaków w kształcie serca. Klasy VI – VIII dodatkowo nakręcały film walentynkowy.

SU

13.02.2019 r.

Bal karnawałowy

Powrót z ferii zimowych dla uczniów klas 0-3 naszej szkoły był szczególnie miły, gdyż czekała na nich atrakcja.
Jak każdego roku, zgodnie z tradycją, w udekorowanej balonami sali gimnastycznej odbył się bal karnawałowy. Jest to dla uczniów dzień bardzo niezwykły, często wyczekiwany przez długi czas. To właśnie podczas balu karnawałowego spełniają się wszystkie marzenia i dzieci na krótką chwilę mogą wcielić się w ulubioną postać z bajki.
30 stycznia pojawili się w szkole bohaterowie znanych bajek, wróżki, czarownice, królewny, piłkarze , Batmani. Były też motylki, pszczółki i biedronki. Uczniowie wyglądali bajecznie i kolorowo.
Wodzirej ze swoimi pomocnicami zachęcał do tańca.
Wszyscy bawili się świetnie przy znanych przebojach i różnych zabawach.
Z niecierpliwością czekamy na kolejny bal już za rok.

Lucyna Krysińska

12.02.2019 r.

Gra

W styczniu kl. III b w zabawny sposób przypomniała sobie przygody Karolci, Piotrusia i czarodziejskiego koralika. Na dywanie wokół gry planszowej dzieci usiadły w grupach. Z wielkim zaangażowaniem rzucały kostką i odpowiadały na pytania zgodnie z zasadą. Uczniowie miło spędzili czas na wspólnej zabawie z bohaterami książki pt. "Karolcia" Marii Kruger. Wszyscy nie mogą już doczekać się na kolejną grę, która nastąpi już wkrótce.

Anita Marlewska
Danuta Olech

8.02.2019 r.

II Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III

Dnia 10.01.2019 roku odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas III. Uczestniczyło w nim 13 uczniów. Miejsca na podium uplasowały się następująco:
1. Joanna Hyży
2.Martyna Nowakowska
3. Semir Terczewski
Każdy z uczestników otrzymał dyplom, a trzy pierwsze miejsca nagrody rzeczowe.

Paweł Rutkowski

6.02.2019 r.

Półfinał Powiatu Poznańskiego w Mini Piłkę Siatkową Chłopców

We wtorek 05 lutego w Szkole Podstawowej im. Adama Wodziczki w Rogalinku odbyły się Półfinały Powiatu Poznańskiego w Mini Piłkę Siatkową Chłopców. Do rywalizacji o pierwsze miejsce oraz awans do finału stanęły szkoły z Czerwonak, Suchego Lasu, Puszczykowa i gospodarz turnieju Rogalinek. Od pierwszego meczu z udziałem Czerwonaka było widać dominację naszych chłopców. W każdym elemencie taktycznym jak i technicznym drużyna SP Czerwonak górowała nad rywalami. We wszystkich potyczkach wychodziliśmy zwycięsko nie oddając żadnego setu. I tak z pierwszego miejsca oraz z awansem do finału powiatu jedzie Szkoła Podstawowa im. Józefa Wybickiego z Czerwonaka. W skład zwycięskiej drużyny wchodzą:
– Michał Czerniawski VII b
– Kamil Popiołkiewicz VII b
– Jędrzej Pągowski VII b
– Igor Pietras VII b
– Paweł Zieliński VII b
– Konrad Korta VI a – klasa sportowa
– Kacper Rożnowski VI a - klasa sportowa
– Jan Piwosz VI a (kontuzjowany) - klasa sportowa
– Krzysztof Majsnerski V a - klasa sportowa
– Bartosz Walkowiak V a - klasa sportowa.

Gratulujemy sukcesu i prosimy o więcej. Czekamy na relację z finału. Powodzenia.

Karol Pabisiak

2.02.2019 r.

Półfinał Powiatu Poznańskiego

Po zwycięskim turnieju w Gminie i po awansie do rozgrywek powiatowych, 01.02.19 odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego Szkół Podstawowych. Nasze zawodniczki o mały włos awansowałyby do Finału. W naszej grupie zagrały 3 zespoły: z Rokietnicy, Stęszewa i Czerwonaka. Zespół z Czerwonaka wygrał ze Stęszewem 2:0 i przegraliśmy w tibreku (9:15) z Rokietnicą 1:2.
Gratulujemy całemu zespołowi i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.
Oto skład zespołu :
Konstancja J. (kapitan), Julia S., Alicja M., Laura B., Pola K., Zuzanna J., Zofia S., Natalia W., Kalina B.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

8.01.2019 r.

Gminne Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców w Piłce Ręcznej Szkół Podstawowych

We wtorek, 8 stycznia, na terenie Szkoły Podstawowej w Kicinie zostały rozegrane „Gminne Mistrzostwa w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych”. Do rywalizacji stanęły wszystkie szkoły z gminy Czerwonak. Turniej dziewcząt odbywał się naprzemiennie z turniejem chłopców. Piłka ręczna jest dyscypliną kontaktową więc można było się spodziewać ostrej rywalizacji. Wszystkie mecze zostały rozegrane na zasadach „fair- play”. Padało dużo bramek po każdej ze stron. Doskonały atak jak i skuteczna obrona to kluczowe elementy taktyki, które nie wybaczają błędów. Po rozegraniu wszystkich spotkań przyszedł czas na podliczenie punktów i ogłoszenie wyników. W turnieju dziewcząt Szkoła Podstawowa z Czerwonaka zajęła IV m-ce. Natomiast chłopcy zajęli III m-ce.

Reprezentacja SP Czerwonak:
Dziewczyny: Julia Sosnowska, Martyna Stachowiak, Zosia Smuszkiewicz, Zuzanna Jakiel, Zuzanna Dondaj, Maria Janicka, Martyna Giera, Laura Bukowska, Zuzanna Korta.
Chłopcy: Kamil Popiołkiewicz, Michał Czerniawski, Paweł Zieliński, Konrad Korta, Piotr Wojtkowiak, Bartosz Marlewski, Kacper Rożnowski, Igor Pietras, Filip Stańczyk.

Gratulujemy wyników. Życzymy dalszych sportowych sukcesów opartych na zdrowej, sprawiedliwej rywalizacji !

Karol Pabisiak

07.01.2019 r.

Spotkanie wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to czas, z wielu powodów, niezwykły. Jednym z nich są spotkania w gronie najbliższych. Pamiętając, że stanowimy szkolną rodzinę, również zorganizowaliśmy wigilijne spotkanie.

21.12.2018 r. uczniowie klas VI – VIII, trzecich gimnazjalnych, nauczyciele i Dyrekcja szkoły spotkali się w hali sportowej. Uroczystość prowadziła przewodniczącą szkoły – Julia. Najpierw obejrzeliśmy Jasełka – „Bóg się rodzi …” - w wykonaniu Szkolnej Grupy Teatralnej „Granda”. Następnie miał miejsce koncert kolęd. Rozbrzmiewały one przy akompaniamencie różnorodnych instrumentów: flażoletów, trójkątów, marakasów, bębenków, a nawet gitary. To było bardzo inspirujące doznanie.

Nie zapomnieliśmy o setnej rocznicy powstania wielkopolskiego. Uczennice klasy III przygotowały prezentację i przedstawiły ją koleżankom i kolegom.

A potem … . Potem były życzenia od Pani dyrektor Magdaleny Zielenkiewicz dla całej braci szkolnej.

A potem … . Potem były spotkania w mniejszych gronach – wigilie klasowe, a więc życzenia, prezenty, miłe słowa. A potem …. Potem była przerwa świąteczna i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

Małgorzata Tomczak

03.01.2019 r.

Spotkania przedświąteczne

Tradycyjnie tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się w naszej szkole klasowe spotkania wigilijne. Po wspólnym świętowaniu uczniowie wzięli udział w szkolnym koncercie kolęd. Usłyszeliśmy przepiękne wykonania tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek. Dzieci obejrzały też przedstawienia bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów klas III. Tego dnia wszystkim udzielił się świąteczny nastrój.

Karolina Borowiak

31.12.2018 r.

Wielu sukcesów, odważnych marzeń,
mądrych decyzji, satysfakcjonujących zdarzeń.
Spokoju, uśmiechu i pomyślności,
szczęścia, zdrowia i dużo radości.
Niech wszystko o czym człowiek marzy
w 2019 roku się wydarzy.

17.12.2018 r.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Co roku 5 grudnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole jego obchody odbyły się w poniedziałek, 10 grudnia. Uczniowie mieli okazję do poznania idei tego Święta, a także udziału w prelekcjach z paniami z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Czerwonaku, panią Anną Daszkiewicz z Policji w Czerwonaku, przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego w Czerwonaku oraz psychologami ze Szkoły Podstawowej w Czerwonaku. Zajęcia przybliżyły ideę wolontariatu, cechy wolontariusza, możliwości zapisania się na wolontariat, a także ukazały, że pomoc innym niesie ze sobą wiele radości, przyjemności i satysfakcji. Poza wykładami, uczniowie mogli na własnej skórze przekonać się, jak miłe jest zrobienie czegoś dla drugiego człowieka. Klasy 4 i 5 pakowały upieczone pierniczki w kształcie motyla dla Hospicjum Palium w Poznaniu. Uczniowie klas 6 i 7 tworzyli świąteczne kartki dla dzieci ze specjalistycznej zawodowej rodziny zastępczej z Poznania. Natomiast klasy 8 i 3 gimnazjum wykonywały upominki dla Domu Dziecka w Poznaniu. Widać było, że uczniowie z chęcią włączyli się w działania. Finałem obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza był koncert i pokaz talentów z naszej szkoły, zorganizowany i poprowadzony przez Samorząd Uczniowski. Serdecznie wszystkim gratulujemy odwagi i pięknych występów!

Agnieszka Fulczyk,
Katarzyna Nowaczyk-Motyl

12.12.2018 r.

Gminny Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców

4 grudnia w Owińskach obył się Gminny Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003 i młodsi. Na hali sportowej pojawili się wszyscy reprezentanci szkół z gminy Czerwonak. Podczas Turnieju zastosowano system rozgrywek „każdy z każdym” i do ostatniej rundy wśród chłopców nie było wiadomo kto zwycięży i awansuje do dalszego etapu rozgrywek, niestety różnicą 7pkt. Zwyciężyła szkoła z Kicina.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czerwonaku wraz ostatnimi klasami gimnazjalnymi wystąpiła w składzie:
1. dziewczęta:
- Hanna Smól klasa 8B
- Marika Ratajczak klasa 3B gimnazjum,
- Jagoda Urbaniak klasa 3B gimnazjum,
- Martyna Stola klasa 3A gimnazjum,
- Dominika Mazurek klasa 8C,
- Weronika Iwan klasa 8C,
- Julia Jakiel klasa 8C.
2. chłopcy:
- Kacper Korta klasa 8A,
- Kamil Gębczyński klasa 8B,
- Bartosz Rus klasa 8B,
- Dawid Bryjak klasa 3A gimnazjum,
- Patryk Ziętkowski klasa 3A gimnazjum,
- Maciej Gawłowicz klasa 3C gimnazjum,
- Hugo Marciniak klasa 3C gimnazjum,
- Bartosz Szorcz klasa 3C gimnazjum.

Wyniki prezentowały się następująco:
1. dziewczęta:

1. SP Bolechowo – 4 zwycięstwa,
2. SP Czerwonak – 3 zwycięstwa, 1 porażka,
3. SP Koziegłowy – 2 zwycięstwa, 2 porażki,
4. SP Kicin – 1 zwycięstwo, 3 porażki,
5. SP Owińska – 4 porażki

SP Czerwonak – SP Kicin – 4:1
SP Czerwonak – SP Bolechowo – 7:9
SP Czerwonak – SP Koziegłowy – 6:4
SP Czerwonak – SP Owińska – 23:0

2. chłopcy:

1. SP Kicin – 3 zwycięstwa, 1 porażka, +30pkt (równica rzucone i stracone kosze)
2. SP Czerwonak – 3 zwycięstwa, 1 porażka, +24pkt,
3. SP Koziegłowy – 3 zwycięstwa, 1 porażka, +23pkt,
4. SP Bolechowo – 1 zwycięstwo, 3 porażki,
5. SP Owińska – 4 porażki

SP Czerwonak – SP Kicin – 1:4
SP Czerwonak – SP Bolechowo – 25:4
SP Czerwonak – SP Koziegłowy – 1:0
SP Czerwonak – SP Owińska – 7:2

Grzegorz Michalik

12.12.2018 r.

Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców

20.11.2018 Na Hali Sportowej AKWEN w Czerwonaku odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2003 i młodsi. Gospodarzem tego turnieju była Szkoła Podstawowa w Czerwonaku. Na hali sportowej pojawili się wszyscy reprezentanci szkół z gminy Czerwonak. Podczas Turnieju zastosowano system rozgrywek „każdy z każdym”. W kategorii Dziewcząi i Chłopców zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Czerwonaku i awansowała do dalszego etapu rozgrywek tj. Półfinałów Powiatu Poznańskiego.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Czerwonaku wraz ostatnimi klasami gimnazjalnymi wystąpiła w składzie:
1. dziewczęta:
- Martyna Stola klasa 3A gimnazjum,
- Anna Koperska klasa 3B gimnazjum,
- Monika Okupniak klasa 3B gimnazjum,
- Marika Ratajczak klasa 3B gimnazjum,
- Deckert Matylda klasa 8A,
- Dobrochowska Patrycja klasa 8A,
- Wiktoria Konieczna klasa 8A,
- Zofia Majstnerska klasa 8A,
- Joanna Walkowiak klasa 8A.

2. chłopcy:
- Dawid Bryjak klasa 3A gimnazjum,
- Patryk Ziętkowski klasa 3A gimnazjum,
- Witold Weiss klasa 3A gimnazjum,
- Mateusz Baranowski klasa 3B gimnazjum,
- Kacper Popiak klasa 3B gimnazjum,
- Kacper Korta klasa 8A,
- Mikołaj Pomorski klasa 8A,
- Bartosz Siodła klasa 8A,
- Bartosz Przydanek klasa 8A.

Wyniki prezentowały się następująco:
1. dziewczęta:

1. SP Czerwonak – 4 zwycięstwa,
2. SP Koziegłowy – 3 zwycięstwa, 1 porażka,
3. SP Bolechowo – 2 zwycięstwa, 2 porażki,
4. SP Kicin – 1 zwycięstwo, 3 porażki,
5. SP Owińska – 4 porażki

SP Czerwonak – SP Kicin – 2:1
SP Czerwonak – SP Bolechowo – 2:0
SP Czerwonak – SP Koziegłowy – 2:0
SP Czerwonak – SP Owińska – 2:0

2. chłopcy:

1. SP Czerwonak – 4 zwycięstwa,
2. SP Koziegłowy – 3 zwycięstwa, 1 porażka,
3. SP Bolechowo – 2 zwycięstwa, 2 porażki,
4. SP Kicin – 1 zwycięstwo , 3 porażki,
5. SP Owińska – 4 porażki

SP Czerwonak – SP Kicin – 2:0
SP Czerwonak – SP Bolechowo – 2:0
SP Czerwonak – SP Koziegłowy – 2:0
SP Czerwonak – SP Owińska – 2:0

Grzegorz Michalik

11.12.2018 r.

Gminny Turniej Mini Piłki Siatkowej

Kolejny raz obroniliśmy tytuł najlepszej drużyny Mini Piłki Siatkowej w Gminie! To był dla nas wielki dzień pełen zwycięstw. 6 grudnia zawodnicy UKS Czerwonak dzielnie reprezentowali tym razem naszą szkołę i wraz z reprezentacją szkoły z dużą przewagą pokonali pozostałe zespoły z Gminy.
Przedstawiamy ostateczną klasyfikację:
Dziewczęta:
1 m-ce SP Czerwonak (Alicja M., Laura B., Pola K., Martyna S., Konstancja J., Zuzanna J., Zofia S., Julia S., Natalia W., Zuzanna D.)
2 m-ce SP Kicin
3 m-ce SP Koziegłowy
4 m-ce SP Bolechowo-Osiedle

Chłopcy: 1 m-ce SP Czerwonak (Konrad K., Kacper R., Jan P., Krzysztof M., Jędrzej P., Michał C., Igor P., Kamil P., Paweł Z.)
2 m-ce SP Koziegłowy
3 m-ce SP Kicin
4 m-ce SP Bolechowo-Osiedle

Ogromne podziękowania dla uczennic z kl. 8a za pomoc przy obsłudze sędziowskiej. Jak zawsze można na Was liczyć.

Gratulujemy awansu do rozgrywek powiatowych i życzymy powodzenia na dalszym etapie !

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

10.12.2018 r.

IX Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN

W piątek 30 listopada na basenie AKWEN w Koziegłowach zostały rozegrane IX Szkolne Zawody Pływackie o Puchar CRKF AKWEN. Na starcie stawiły się cztery szkoły z gminy. Szkołę Podstawową z Czerwonaka reprezentowały 22 osoby. Wyniki i czasy:

25m st. dowolny

Rocznik 2011
• Agata Wieczorek – IV m-ce (00:35,36)
• Filip Fulczyk – III m-ce (00:31,50)
• Piotr Pomorski – IV m-ce (00:37,86)
Rocznik 2010
• Marlena Siodła – IV m-ce (00:22,88)
• Julia Skałecka – VI m-ce (00:23,30)
• Helena Stanisławska – IX m-ce (00:26,41)
• Hanna Jóźwiak – XII m-ce (00:51,74)
• Hubert Pietras – VIII m-ce (00:25,19)
• Tadeusz Górny – X m-ce (00:28,344)
Rocznik 2009
• Zuzanna Kuźniewska - VII m-ce (00:30,64)
• Jakub Zaborowski - III m-ce (00:22,08)
• Michał Rybarczyk - V m-ce (00:25,77)
Rocznik 2008
• Nikola Całka - IV m-ce (00:18,75)
• Adrian Augustyniak - V m-ce (00:19,72)
• Oliwier Augustyniak - VII m-ce (00:20,37)

50m st. dowolny

Rocznik 2007
• Julia Pietrzyńska - IV m-ce (00:49,76)
• Martyna Stachowiak - V m-ce (01:03,66)
• Adam Lewandowicz - III m-ce (00:38,60)
Rocznik 2006
• Igor Pietras - IV m-ce (00:38,26)
Rocznik 2005
• Karolina Świętek - V m-ce (00:44,00)
• Adam Zaborowski - I m-ce (00:28,74)
Rocznik 2004
• Łukasz Trawka - IV m-ce (00:34,66)

25m st. grzbietowy

Rocznik 2009
• Jakub Zaborowski - II m-ce (00:24,63)
Rocznik 2008
• Nikola Całka - II m-ce (00:22,32)
• Adrian Augustyniak - IV m-ce (00:22,79)

50m st. grzbietowy

Rocznik 2007
• Martyna Stachowiak - II m-ce (00:55,70)
• Julia Pietrzyńska - III m-ce (00:56,45)
• Adam Lewandowicz - IV m-ce (00:47,78)

25m st. klasyczny

Rocznik 2008
• Oliwier Augustyniak - III m-ce (00:25,93)

50m st. klasyczny

Rocznik 2006
• Igor Pietras - III m-ce (00:47,14)
Rocznik 2005
• Karolina Świętek - II m-ce (00:51,90)
• Łukasz Trawka - II m-ce (00:45,16)

25m st. motylkowy

Rocznik 2005
• Adam Zaborowski - I m-ce (00:16,53)

Sztafeta 4 x 25m st. dowolny

Julia Pietrzyńska, Łukasz Trawka, Karolina Świętek, Adam Zaborowski - II m-ce

SP Czerwonak - II m-ce (30 pkt.)

Wszystkim zawodnikom gratulujemy wspaniałej, sportowej rywalizacji. Dziękujemy również za każdy najmnieszy punkt. Dzięki waszej postawie nasza szkoła zajęła II miejsce z wynikiem 30 pkt wyprzedzając szkołę z Owińsk. Pierwsze miejsce przypadło szkole z Koziegłów.

Karol Pabisiak

10.12.2018 r.

Zbiórka na renowację mogił Postańców

Z inicjatywy uczniów nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy na renowację mogił i miejsc pamięci Postańców Wielkopolskich. Na konto Stowarzyszenia Kibiców Lecha Poznań została przekazana kwota w wysokości 180,50 zł. W imieniu uczniów dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przebieg akcji.
Więcej informacji o zbiórce na stronie http://wiarapowstancom.pl

Opiekunowie SU

9.12.2018 r.

Dni Języków Obcych

W dniach 28-30.11.2018 w Szkole Podstawowej w Czerwonaku obchodziliśmy Dni Języków Obcych.
Uczniowie przygotowali prezentacje oraz plakaty, z których dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o krajach anglojęzycznych. Ponadto, poznać można było kulturę, zabytki oraz najciekawsze potrawy z Grecji, Hiszpanii, Włoch czy Francji.
Podczas zajęć usłyszeliśmy przysłowia w językach obcych, odkrywaliśmy pochodzenie danego wyrazu, tworzyliśmy mapy myśli oraz flagi państw. Praktykowaliśmy także pracę ze słownikami, gdzie ćwiczyć można było słowotwórstwo.
Dla klas 4-5 zorganizowany został konkurs wiedzy o USA oraz konkurs plastyczny dotyczący zabytków Stanów Zjednoczonych.

Paweł Rutkowski
Marta Przymusińska

7.12.2018 r.

Mikołajki

Od wielu lat 6 grudnia jest dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach uczniowie, nauczyciele ubrani na czerwono, w mikołajkowych czapkach, a w czasie przerwy czas umilały świąteczne piosenki. I przybył... - po długim oczekiwaniu uczniowie doczekali się wizyty upragnionego Mikołaja. Po odśpiewaniu świątecznych piosenek Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował dzieci i nauczycieli miłym upominkiem od Rady Rodziców. Dzień ten zapisał się na kartach historii naszej szkoły bardzo pozytywnie i z pewnością powtórzmy go za rok.

Opiekunowie SU

6.12.2018 r.

Kiermasz bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie to wyjątkowy, magiczny czas, a każdy moment poświęcony na tworzenie świątecznych ozdób, potęguje ten klimat. W dniach 04.12 i 05.12.2018 r. odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Wszyscy włożyli wiele serca i pracy w przygotowania, zapewniając miłą świąteczną atmosferę, która wszystkim się udzieliła. Na kiermaszu można było zaopatrzyć się w świąteczne upominki wypieki wykonane przez dzieci, rodziców. Pomysły wykonania stroików, przepięknych aniołów i przeróżnych ozdób choinkowych przeszły nasze oczekiwania. W imieniu Rady Rodziców, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przyniesienie ozdób, materiałów do ich przygotowania, ciast, Paniom, które prowadziły kawiarenkę, dziewczynkom i mamom za pracę podczas świątecznego kiermaszu Dzięki Waszej wspaniałej pracy kiermasz przygotowany był perfekcyjnie. Podziękowania kierujemy również do osób kupujących, którzy swoją hojnością wsparli nasze przedsięwzięcie.

Aurelia Jabłońska

3.12.2018 r.

Warsztaty czytelniczne

W listopadzie odbyły się w naszej szkole warsztaty czytelnicze, w których uczestniczyli uczniowie klas II-V. Gościliśmy wydawnictwo Zakamarki z Poznania, które wydaje cenione na całym świecie książki dla dzieci. Ich podstawową zasadą jest publikowanie książek z wartościową treścią, dopracowanym językiem i ciekawą ilustracją. Uczniom klas II i III zaprezentowano popularną serię książek szwedzkiego autora Martina Widmarka pt."Biuro dedyktywistyczne Lassego i Mai". Dzieci dowiedziały się na czym polegają poszczególne etapy związane z pisaniem i wydaniem książki.
Nasi najmłodsi z zaciekawieniem śledzili przygody głównych bohaterów w książce pt. "Tajemnica diamentów".
Klasy czwarte poznały fragmenty książki "Tsatsiki i mamuśka" autorstwa Moni Nilsson, która porusza tematykę dorastania, relacji w rodzinie, wyznaczania granic i opowiadania się za słuszną sprawą, nawet w trudnych sytuacjach. Natomiast klasy piąte zachęcone zostały do przyglądania się własnym emocjom, nazywania ich i mówienia o nich na podstawie książki Oscara Brenifiera "Uczucia co to takiego?" z serii Dzieci filozofują. Głównym celem spotkania było zachęcenie dzieci do czytania i literackich poszukiwań. Ciekawie napisane ksiażki mogą wiele podpowiedzieć i pomóc w znajdowaniu rozwiązań. Tuż po zakończonym spotkaniu uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną, żeby wypożyczyć poznane pozycje książkowe.

Marta Przymusińska,
Anita Marlewska

3.12.2018 r.

Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych

21 listopada odbył się szkolny Konkurs Pieśni i Piosenek Patriotycznych. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas IV-VIII oraz gościnnie wystąpiło 3 uczniów z klasy 1c [J.Ratajczak, A.Grzegorek, A.Palacz], którzy wykonali piosenkę "Co to jest niepodległość?".
Komisja oceniała uczniów zwracając uwagę na : uzdolnienia i wrażliwość muzyczną, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny.
Po wysłuchaniu wszystkich piosenek komisja udała się na obrady, natomiast publiczność dokonała wyboru zwycięzcy nagrody publiczności.
Jury, w składzie: A.Marlewska, M.Wobszal, A.Kroehnke, przyznało następujace nagrody:
I miejsce – M.Olejniczak [kl.6c]
II miejsce – A.Mazurkiewicz [kl.6a]
III miejsce – A.Składan [kl.4c]
Nagroda publiczności – A.Bukowska [kl.6a].
Gratuluję.

nauczycielka muzyki
A.Kroehnke

30.11.2018 r.

Warsztaty plastyczne

We wtorek 27 listopada oraz w czwartek 29 listopada w budynku naszej szkoły przy ulicy Rolnej 8 odbyły się warsztaty plastyczne, na których rodzice i dzieci przygotowywali ozdoby świąteczne na KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY.

Piękne ozdoby oraz rękodzieła dzieci i rodziców można będzie nabyć na kiermaszu:
- we wtorek 4 grudnia w budynku przy ulicy Szkolnej,
- w środę 5 grudnia w budynku przy ulicy Rolnej.

Początek o godzinie 16.45.

Organizatorzy zapraszają w czasie kiermaszu do kawiarenki z pysznymi wypiekami oraz zimową herbatą.

Wychowawcy świetlicy
oraz Rada Rodziców

30.11.2018 r.

Szkolne andrzejki

Z inicjatywy uczniów z Samorządu Uczniowskiego odbyły się w naszej szkole szkolne andrzejki. Św. Andrzej jest patronem miłości oraz zamążpójścia, zatem andrzejki są świetną okazją dla wszystkich młodych ludzi do poznania swojej miłosnej przyszłości.
W budynku przy ul. Rolnej odbyła się dyskoteka dla uczniów klas IV – VI. Były wróżby, zabawy konkursowe z niespodziankami oraz tańce przy muzyce naszych szkolnych DJ-ów. Dla spragnionych i głodnych czekało stoisko z wodą i przekąskami.
W budynku przy ul. Szkolnej świetlica zamieniła się w salę wróżb. Uczniowie przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek stoiska, na których można było się dowiedzieć kiedy staniemy na ślubnym kobiercu, jakie imię będzie nosiła osoba, którą poślubimy oraz jaki będzie miała charakter.
Liczne przybycie uczniów na dyskotekę oraz ich zaangażowanie w przygotowanie sali wróżb sprawiło, że czas szybko minął w andrzejkowej atmosferze.

Opiekunowie SU

29.11.2018 r.

Spotkania z kulturą

Cyklicznie, przez cały rok trwają w szkole koncerty organizowane przez Filharmonię Poznańską. 27 XI uczniowie klas szóstych i siódmych uczestniczyli w spotkaniu poświęconym bajkom i przypowieściom Ignacego Krasickiego. Oprawę baletową przygotowali tancerze Teatru Wielkiego w Poznaniu. Znalazło się kilku odważnych, którzy pod okiem zawodowców mogli poćwiczyć kroki polskich tańców narodowych. Wszyscy obecni oprócz pięknych wrażeń wyszli z wiedzą, że mamy w Polsce pięć tańców narodowych: polonez, krakowiak, kujawiak, oberek i mazur.

Małgorzata Skrzypczak

25.11.2018 r.

Spotkanie z funkcjonariuszami Straży Gminnej

We wrześniu i w październiku funkcjonariusze Straży Gminnej w Czerwonaku odbyli spotkania z uczniami klas 0-III.
Podstawową tematyką były kwestie bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotu do domu, zachowanie warunków bezpieczeństwa w domu i podczas zabaw na dworze, zachowanie się wobec osób obcych, postępowanie w przypadku napotkania agresywnego zwierzęcia oraz zasady skutecznego wzywania pomocy w sytuacjach wystąpienia niebezpieczeństwa.
Dzieci otrzymały kolorowanki o tematyce związanej z bezpieczeństwem.
26 października strażnicy ponownie odwiedzili uczniów klas pierwszych i wręczyli im kamizelki odblaskowe.

Lucyna Krysińska

24.11.2018 r.

Dzień Życzliwości

W środę 21 listopada na całym świecie obchodzono Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Nasza społeczność szkolna również zaangażowała się w to święto. Podczas lekcjach wychowawczych uczniowie rozmawiali o tym co to znaczy życzliwość, jakie cechy ma osoba życzliwa, a następnie na gazetce klasowej stworzyli z pozdrowień i miłych sformułowań w postaci liści lub dłoni drzewko życzliwości. Rada Rodziców ufundowała wesołe naklejki z uśmiechem, a Samorząd Uczniowski urozmaicił ten wyjątkowy dzień słodką niespodzianką i muzyką na przerwach. Każda osoba miała na sobie jakiś element lub całość żółtego stroju oraz zgodnie z założeniami Dnia Życzliwości, kierowała miłe słowo dla kolegi/ koleżanki.

.Opiekunowie SU

24.11.2018 r.

Odwiedziny Ułana

Słoneczny piątek 9 XI był dniem naszej kolejnej już wizyty w Schronisku Fundacji Tara w Piskorzynie. Zaopatrzeni w marchew i jabłka, nastawieni na pomoc, stanęliśmy u bram. Przywitała nas pani Scarlett Szydłogalis, prezes fundacji. O godz. 11.11 odśpiewaliśmy wspólnie hymn narodowy. Pani Scarlett uświadomiła nam jak ogromne znaczenie w historii Polski miały konie! W odzyskaniu niepodległości też miały swój udział. A nasz podopieczny ma na imię Ułan. Spacer po terenie schroniska pozwolił nam poznać jego mieszkańców i ich historie, czasami bardzo smutne. Wygłaskaliśmy wszystkie pyszczki. Nakarmiliśmy kogo się dało. Mieliśmy też okazję obserwować powrót koni do domu po okresie letniego wypasu. Wszyscy dzielnie pracowali przy porządkowaniu wyznaczonego terenu. Grabie i szczotki śmigały w rękach uczniów, aż miło było patrzeć. Ostatnim punktem programu była wizyta u Ułana. Ma piękne oczy i kręconą grzywę.
Pozdrawia Was!

A to wrażenia kilku uczestników wyprawy:

„Zakochałam się w tym miejscu. To piękne, że można pomóc zwierzętom, które tyle przeżyły. Spojrzałam tez na to z innej strony: my jemy po prostu na obiad mięso, a te zwierzęta cierpią.” Natalia

„Dzięki temu wyjazdowi zrozumiałam, że zwierzęta są tak jak ludzie, mają uczucia, okazują emocje, potrzebują miłości. Cieszę się, że mogłam pomóc. Chcę, żeby ten dzień się powtórzył.” Martyna

„Odwiedziny w Tarze będą dla mnie niezapomniane. Kocham konie i cieszę się, że mogłam poznać ich tak wiele. Chciałabym wrócić do Tary i przywitać się ze zwierzętami jak ze starymi przyjaciółmi.” Karolina

„Myślę, że w Tarze można się wiele nauczyć. Super się bawiłam, a poza tym pomogliśmy. Było bardzo wesoło.” Hania

„To było dla mnie niesamowite przeżycie. Dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy. Naprawdę wzruszył mnie los tych zwierząt. Myślę, że powinnam w przyszłości trafić właśnie do takiego miejsca. Myślę, że byłabym bardzo pomocna w takiej fundacji.” Gabrysia

„Tara to niesamowite miejsce, w którym pani Scarlett wraz ze współpracownikami pomagają zwierzętom. Tam każdy może się czegoś nauczyć. Każdy tam może pomóc. Było miło i wesoło. Wracam ze świadomością, że mogliśmy pomóc i to zrobiliśmy.” Nikola

Małgorzata Skrzypczak

15.11.2018 r.

Rok dla Niepodległej

W tym roku obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Dla nas – ludzi współcześnie żyjących jest oczywiste i naturalne, że Polska to wolny kraj. Ta rocznica uświadamia nam, że nie zawsze tak było. Wiele pokoleń walką i pracą dążyło do niepodległości. Nasze pokolenie ma wyjątkową okazję obchodzenia wyjątkowego jubileuszu. Następny będzie przecież za sto lat.

W związku z tym niezwykłym świętem 13.11.2018 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole warsztaty „Rok dla Niepodległej” i uroczysty apel. Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej części uczestniczyli goście – uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy, przedstawiciele Urzędu Gminy, ksiądz proboszcz – z terenu Gminy i oczywiście, Rada Rodziców SP w Czerwonaku.

W czasie warsztatów uczniowie wykonywali wiele różnorodnych zadań angażujących intelekt i emocje – rozum i serce.

Następnie wszyscy - społeczność SP w Czerwonaku i Goście z Gminy – zebraliśmy się w hali sportowej na uroczystym apelu, który zakończył się „sztafetą światła”, czyli rozniesieniem symbolicznych zniczy przez przedstawicieli szkół w Gminie w miejsca upamiętniające tych, którzy mają związek z praca na rzecz niepodległości.

Rok dla Niepodległej trwa - ciągle jest to dobry czas do refleksji na temat wolności.

Małgorzta Tomczak

14.11.2018 r.

"Minutki na czytanie"

W październiku rozpoczęły się cykliczne spotkania czytelnicze "Minutki na czytanie". Biorą w nich udział uczniowie zerówki i klas pierwszych. Celem akcji jest propagowanie czytelnictwa i popularyzacja książek z biblioteki szkolnej. Podczas czytania pacynki: sowa i żółw, umilają czas naszym najmłodszym dzieciom. W tym miesiącu dzieci wysłuchały opowiadania Wojciecha Widłaka pt. "Wesoły Ryjek", z którego dowiedziały się, że każdy jest wyjątkowy oraz, że czasem, żeby coś zobaczyć trzeba zamknąć oczy. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne spotkanie, które nastąpi już wkrótce.

Anita Marlewska

14.11.2018 r.

Świętujemy Niepodległą

W piątek, 9 listopada, zebraliśmy się całą społecznością szkolną w sali gimnastycznej w budynku przy ulicy Rolnej i dokładnie o 11.11, stojąc na baczność, odśpiewaliśmy hymn państwowy. Głos zabrał także pan Dawid Sworowski, który krótko powiedział o 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Następnie odbył się Info – kwadrans, podczas którego zostały omówione podejmowane przez bibliotekę szkolną i SU działania.
W budynku przy ulicy Szkolnej młodzież także włączyła się w akcję bicia rekordu i uroczyście odśpiewała czterozwrotkowy hymn .
Każdy uczeń z refleksją brał udział w krótkiej uroczystości.

Opiekunowie SU

11.11.2018 r.

Stulecie odzyskania niepodległości

"Odbudowa państwa polskiego po 123 latach niewoli była wydarzeniem przełomowym. Wysiłek wielu Polaków, trud i ofiara poniesiona na frontach I wojny światowej oraz aktywne działania dyplomatyczne doprowadziły do narodzenia się II Rzeczypospolitej."

Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wojciech Korfanty, Wincenty Witos i Ignacy Daszynski.

"Jest wsród nich artysta, są dyplomaci, żołnierze i politycy, a także działacze społeczni. Reprezentowali różne poglądy polityczne, różnili sie przynależnością społeczną i religią, urodzili sie pod różnymi zaborami. Mimo to potrafli zjednoczyć się wokół jednego, nadrzędnego celu: NIEPODLEGŁOŚCI. Nie oznaczało to, że we wszystkim byli zgodni i we wszystkim wzorowo współdziałali. Pozostali wierni własnym poglądom, ale wykorzystując sprzyjające warunki zewnętrzne, poprowadzili Polaków ku WOLNOŚCI."

Źródło: Materiały edukacyjne IPN

Kalendarium. Droga do niepodległości.

6.11.2018 r.

Konkurs recytatorski

6 listopada odbył się finał szkolnego konkursu recytatorskiego Jesienna zaduma. W konkursie wzięło udział jedenaścioro uczniów z klas I - III oraz dziesięcioro uczniów z klas starszych. Komisja oceniła dobór repertuaru, interpretację i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji komisja udała się na obrady, a zgromadzeni goście wysłuchali występów artystycznych w wykonaniu uczniów, nauczycieli i rodziców. W kategorii klas I-III jury przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Anna Palacz i Hanna Jóźwiak,
II miejsce- Marlena Siodła,
III miejsce - Stanisław Ida.

W kategorii klas starszych przyznano następujące nagrody:
I miejsce - Julia Wawrzynkiewicz i Natalia Cichoń,
II miejsce - Franciszek Malinowski,
III miejsce - Sonia Lisiak.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Anita Marlewska,
Małgorzata Tomczak,
Karolina Borowiak

30.10.2018 r.

Pasowanie na czytelnika

W październiku uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście pasowani na czytelnika. Pierwszoklasiści musieli wykazać się podstawową wiedzą z zakresu literatury dziecięcej, rozwiązywali bajkowe rebusy i zagadki. Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez dzieci przyrzeczenia, po którym mogli przystąpić do wypożyczenia swojej pierwszej książeczki. Na pamiątkę tej uroczystości uczniowie otrzymali kolorową zakładkę do książki.
Tego dnia biblioteka przeżyła prawdziwe oblężenie.

Anita Marlewska

26.10.2018 r.

Gminne Mistrzostwa Unihokeja Szkół Podstawowych

W piątek, 26 października, na terenie hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Kicinie odbyły się Gminne Mistrzostwa Unihokeja Dziewcząt i Chłopców. Do rywalizacji stanęły wszystkie szkoły podstawowe w gminie Czerwonak. Podczas turnieju naprzemiennie odbywały się mecze chłopców oraz dziewcząt. Poziom konkurencji był wyrównany, a o zwycięstwie decydowała nieraz jedna bramka. Szkoła Podstawowa w Czerwonaku zajęła odpowiednio miejsce:
- IV w turnieju dziewcząt,
- V w turnieju chłopców.

W składzie reprezentantów naszej szkoły znaleźli się:
Dziewczęta:
Kalina Bakurow, Zuzanna Luty, Zofia Przybylska, Nadia Sierżant, Julia Sobieraj, Zuzanna Korta, Maja Kryszczyńska.

Chłopcy:
Krzysztof Majsnerski, Filip Moroz, Bartosz Walkowiak, Kacper Terebelski, Jan Rejniak, Huber Zieliński, Antoni Turowicz.

Wszystkim uczestnikom mistrzostw gratulujemy waleczności, zawziętości w dążeniu do celu oraz zdrowej, opartej na zasadach „fair – play” rywalizacji.

Nauczyciel wychowania fizycznego
Karol Pabisiak

26.10.2018 r.

Wycieczka do Berlina

O świcie, 26 października uczniowie klas ósmych i trzecich z gimnazjum wyruszyli na wycieczkę do Berlina. Droga minęła bardzo szybko, bo przewodnik ciekawie opowiadał o historii Niemiec, ilustrując swoje opowieści muzyką. Przybliżył zarówno oryginalne postaci historyczne, jak i fakty z najnowszej historii Berlina.
Zachowane fragmenty Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska, Kościół Pokoju, pomnik poświęcony ofiarom Holokaustu, Reichstag, spacer Aleją pod Lipami- to wszystko, a nawet więcej można było zobaczyć w Berlinie. Uczniowie eksperymentowali także w Muzeum Techniki, podziwiali parowozy, samoloty czy łódź podwodną. Po zwiedzaniu udaliśmy się na posiłek, czyli...prawdziwie niemiecki kebap i hamburgery w McDonaldzie. Miłośnicy zakupów także nie byli zawiedzeni, znalazł się także czas na buszowanie po Primarku i kupowanie pamiątek.
Zmęczeni, ale zadowoleni, wróciliśmy do Czerwonaka.

Marta Przymusińska,
Lidia Zielińska,
Agnieszka Homa,
Dawid Sworowski

26.10.2018 r.

V Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

"Imagine" Johna Lennona, "This is a man's world", czy "Eins, zwei, drei"- takich hitów mogliśmy posłuchać w czasie V Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej, który odbył się 25 października w naszej szkole. Muzykalni uczniowie ze szkół z Owińsk, Kicina, Bolechowa, Koziegłów i Czerwonaka zaprezentowali się solo, w duecie, a nawet trio z zespołem tanecznym. Konkurs wygrały Antonina i Gabriela z Owińsk, które zaśpiewały hit "Riptide," grając jednocześnie na ukulele. Drugie i trzecie miejsce zajęły uczennice z Kicina, Antonina i Olga, śpiewając a cappella. Dziękujemy za dobrą zabawę i zapraszamy za rok!

Marta Przymusińska i Paweł Rutkowski

24.10.2018 r.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

24 października odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Do zmagań konkursowych stanęło 10 uczniów z klas VII-VIII oraz 13 uczniów z klas gimnazjalnych.
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Aleksandra Franc,
Bartosz Machiński,
Marek Machiński.

Gratulujemy zwycięzcom tego etapu i wszystkim uczniom, którzy podjęli trud i przygotowali się do konkursu.
Życzymy powodzenia podczas etapu rejonowego.

Agnieszka Fulczyk,
Daria Ziółkowska,
Krystyna Niedośpiał

22.10.2018 r.

Akcja - segregacja

Dnia 22 października w ramach Akcji – segregacji uczniowie klas IV-VIII brali udział w warsztatach tematycznych. Po wcześniejszym zapisaniu na zajęcia aktywnie w nich uczestniczyli, pogłębiając swoją wiedzę i umiejętności na temat segregacji i recyklingu. Zaangażowani byli w wykonywanie doświadczeń podczas, których badali właściwości i stopień zanieczyszczeń gleb, wód, przeprowadzali ankietę wśród społeczności szkolnej na temat segregacji odpadów w domu, a następnie ją analizowali i wykonywali wykres. Przygotowywali plakaty i mapy myśli na temat segregacji. Część uczniów w ramach akcji sprzątała wyznaczony teren Czerwonaka. Dzień ten uświadomił potrzebę podejmowania działań na rzecz ochrony przyrody.

Elżbieta Musielska

19.10.2018 r.

Eliminacje Szkolne do V Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej

Dnia 19.10.2018 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do V Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Wyłonionych zostało trzech reprezentantów szkoły:
1.Kacper Woźny
2.Grupa uczniów klasy 8A
3.Jagoda Sobierajska
Największe BUM wywołał występ klasy 8A – czekamy na więcej podczas gminnego konkursu! Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia już 25 października!

Paweł Rutkowski
Marta Przymusińska
Lidia Zielińska

18.10.2018 r.

Turniej Piłkarski "Z podwórka na stadion"

18 października uczniowie z klas 2-6 brali udział w turnieju piłkarskim "Z podwórka na stadion" Tymbarku.
W kategorii młodszej U10 naszą szkołę reprezentowali:
Klasy 2: Tadeusz Górny, Marcel Kowalewski,Patryk Małecki
Klasy 3: Igor Palacz, Antoni Sommerfeld, Tomasz Smuszkiewicz
Klasy 4: Jakub Matuszwski, Filip Konefa, Damian Ratajczak, Aleks Rudnik

Natomiast w kategorii starszej U12:
Klasy 4: Jakub Fraszewski, Maciej Szała
Klasy 5: Jan Kimel, Kacper Terebelski, Krzysztof Rybarczyk, Krzysztof Majsnerski, Hubert Zieliński
Klasy 6: Kacper Rożnowski, Piotr Wojtkowiak

Oba zespoły zajęły 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marta Kapuścińska

17.10.2018 r.

Dzień Pyry

17 października uczniowie klasy I c i III a wybrali się na AKWEN Marinę w Czerwonaku, aby świętować „Dzień Pyry”. Na Marinie było przygotowane ognisko, w którym dzieci mogły razem z opiekunami upiec kiełbaski i „pyry”. Wspólny posiłek z widokiem na Wartę wszystkim bardzo się podobał.
Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała różnym zabawom i grze w piłkę nożną na piasku.
Uczniowie pełni wrażeń wrócili do szkoły i już czekają na kolejne spotkanie przy ognisku.

Lucyna Krysińska,
Marzena Nowak

13.10.2018 r.

W drodze do maratonu

Tyle emocji, energii i siły, co podczas Maratonu, tylko w wersji „mini”, czyli zawody biegowe dla dzieci i młodzieży. W sobotę 13.10 nasza szkoła uczestniczyła już kolejny raz w biegowej imprezie rekreacyjnej dla dzieci i młodzieży “W drodze do maratonu”.
Organizatorem imprezy były Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Uczestnicy zmagali się, w zależności od grupy wiekowej, z dystansami 150m, 500m, 1000m, 2000m.
Celem imprezy była popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie jak w sposób aktywny można spędzić czas wolny.
Nasza reprezentacja liczyła 27 uczniów i każdy uczestnik na mecie otrzymał medal i słodki poczęstunek. Wszystkim młodym maratończykom życzymy dalszych startów i kolejnych pokonanych dystansów. Do zobaczenie na MECIE ! 

Ze sportowym pozdrowieniem,
Beata Janas

11.10.2018 r.

Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej

11.10.2018 roku w Owińskach odbyły się Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej. Zawody organizowała Szkoła Podstawowa w Bolechowie. Brały w nich udział zespoły damskie i męskie. Zwycięzcy tylko grupy męskiej miały prawo grać w dalszych etapach, natomiast drużyny żeńskie kończyły rywalizację na tym etapie. Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Czerwonaku nie miała sobie równych i zwyciężyła obie kategorie;)

Drużyna żeńska w składzie:
Weronika Ratajczak 3Cgim, Marika Ratajczak 3Bgim, Eliza Antkowska 3Bgim, Nicol Pawłowska 3Bgim, Jagoda Urbaniak 3Bgim, Barbara Idziak 3Agim, Martyna Stola 3Agim, Hanna Smól 8B
wyniki:
Czerwonak - Bolechowo 1:0 (Barbara Idziak),
Kicin - Czerwonak 1:3 (Hanna Smól 3),
Koziegłowy - Czerwonak 0:1 (Eliza Antkowska).

Drużyna męska w składzie:
Michał Domagalski 3Cgim, Bartosz Szorcz 3Cgim, Mateusz Baranowski 3Bgim, Bartosz Wiśniewski 3Bgim, Kacper Popiak 3Bgim, Mateusz Janyga 3Bgim, Norbert Strugarek 3Bgim, Witold Weiss 3Agim, Kamil Gębczyński 8B, Bartosz Siodła 8A
wyniki:
Czerwonak - Bolechowo 4:0 (Witold Weiss 2, Bartosz Wiśniewski, Michał Domagalski),
Czerwonak - Kicin 3:1 (Mateusz Janyga, Witold Weiss, Kacper Popiak),
Czerwonak - Owińska 1:0 (Mateusz Janyga),
Czerwonak - Koziegłowy 2:2 (Mateusz Janyga, Bartosz Wiśniewski).

Grzegorz Michalik

9.10.2018 r.

Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej

09.10.2018 roku w Koziegłowach odbyły się Gminne Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej. Zawody organizowała Szkoła Podstawowa w Koziegłowach. Brały w nich udział zespoły damskie i męskie. Zwycięzcy poszczególnych kategorii mieli prawo grać w kolejnych etapie rozgrywek tj. półfinałach powiatu poznańskiego.

Drużyna żeńska w składzie:
Zuzanna Jakiel, Julia Sosnowska, Natalia Winkiel, Zuzanna Dondaj, Martyna Giera, Maria Janicka, Natalia Musiałkiewicz zajęła IV miejsce. Jedyną bramkę dla Naszego zespołu zdobyła Natalia Winkiel.
wyniki:
Czerwonak - Bolechowo 0:1,
Kicin - Czerwonak 5:1 (Natalia Winkiel,)
Koziegłowy - Czerwonak 0:3.

Drużyna męska w składzie:
Konrad Korta, Kacper Rożnowski, Bartosz Marlewski, Piotr Wojtkowiak, Michał Czerniawski, Jędrzej Pągowski, Kamil Popiołkiewicz, Paweł Zieliński zajęła II miejsce i ostatecznie nie awansowała do kolejnej fazy rozgrywek, choć emocje były do samego końca, gdyż ostatni pojedynek był z SP Koziegłowy i w przypadku zwycięstwa Nasza drużyna obierałaby laury zwycięzcy. Dodatkową nagrodę Fair Play otrzymał Piotr Wojtkowiak.
wyniki:
Czerwonak - Bolechowo 2:0 (Bartek Marlewski, Kacper Rożnowski),
Czerwonak - Kicin 0:0,
Czerwonak - Owińska 2:0 (Michał Czerniawski, Kacper Rożnowski),
Czerwonak - Koziegłowy 0:2.

Grzegorz Michalik

28.09.2018 r.

Info - kwadrans

W piątek 28 września w budynku przy ulicy Rolnej odbył się Info – kwadrans, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – V wraz z nauczycielami. Na początku spotkania głos zabrała pani dyrektor Magdalena Zielenkiewicz, która przypominała uczniom o zasadach bezpieczeństwa i wchodzenia po przerwie do budynku szkoły oraz korzystania z placu zabaw i obowiązków dyżurnych. Następnie opiekun samorządu uczniowskiego pani Elżbieta Musielska zaprezentowała wyniki wyborów na zastępcę SU, odczytała skład sekcji technicznej, plastycznej, informacyjnej i zaprosiła na środowe spotkania SU wszystkich chętnych, kreatywnych uczniów. W związku z Dniem Chłopca zastępca Klaudia Greszta z klasy Vc złożyła życzenia wszystkim chłopcom, którzy następnie otrzymali drobny, słodki poczęstunek. Na koniec zostały zaprezentowane przez pana Marcina Orlika wyniki z zawodów sportowych w biegach przełajowych, które odbyły się w Owińskach. Uczniowie zostali także poinformowani o szkolnym konkursie piosenki angielskiej organizowanej przez nauczycieli języka angielskiego.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego
Elżbieta Musielska

27.09.2018 r.

Powiatowe Mistrzostwa w Drużynowych Przełajowych Biegach Sztafetowych

27.09.2018 roku w Kórniku odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Drużynowych Przełajowych Biegach Sztafetowych. Do tego etapu, po wygraniu eliminacji gminnych, zakwalifikowała się drużyna dziewcząt z rocznika 2003-2005.
W składzie drużyny znalazły się:
Weronika Iwan 8C,
Julia Jakiel 8C,
Hanna Smól 8B,
Marika Ratajczak 3Bgim,
Nicol Pawłowska 3Bgim,
Jagoda Urbaniak 3Bgim,
Hanna Różczka 3Agim,
Martyna Stola 3Agim,
Weronika Ratajczak 3Cgim,
Natalia Strzałkowska 3Cgim .
Dziewczęta podczas zawodów dały z siebie wszystko. Pokazały olbrzymi hart ducha, próbując nawiązać walkę z uczennicami z innych szkół (15 szkół pojawiło się na starcie), w tym także z klas sportowych. Dziewczęta zajęły 9 miejsce. Brawo za wytrwałość.

Grzegorz Michalik

27.09.2018 r.

Mistrzostwa gminy w indywidualnych biegach przełajowych

W czwartek 27 września 2018 r na terenach ośrodka "Tropicana" w Owińskach odbyły się mistrzostwa gminy w indywidualnych biegach przełajowych dla dzieci urodzonych w latach 2006, 2007 oraz 2008. Każda szkoła mogła wystawić do rywalizacji maksymalnie 10 uczniów z każdej grupy wiekowej. Zawody odbywały się w z zachowanie podziału na kategorie wiekowe, a także podziałem na biegi chłopców oraz dziewcząt. Szkołę Podstawową w Czerwonaku reprezentowali następujący uczniowie: Aleksander Durski, Jakub Fraszewski, Zuzanna Krawczyk, Martyna Ratajczak, Franciszek Turowicz, Oliwia Wicherek, Lena Gajewska, Eryk Grabarski, Aleksandra Jakubowska, Kacper Walkowiak, Adrian Bock, Bartosz Haraj, Konrad Korta, Zofia Smuszkiewicz, Julia Sosnowska, Michał Czerniawski, Marek Machiński, Natalia Musiałkiewicz. Najlepszym wynikiem popisała się Julia Sosnowska, która w swojej kategorii wiekowej uplasowała się na 3 miejscu za co otrzymała brązową statuetkę. Julia oraz jej dwie koleżanki Zofia Smuszkiewicz oraz Zuzanna Krawczyk uzyskały awans do etapu powiatowego zawodów.
Wielkie gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Michał Szymaś

27.09.2018 r.

Pasowanie na ucznia

27 września uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Czerwonaku zostali oficjalnie włączeni do społeczności szkolnej. Tego dnia wszyscy zebrali się w holu, gdzie pani Dyrektor Magdalena Zielenkiewicz powitała zgromadzonych i wspomniała o swoim pierwszym dniu w szkole. Potem uczniowie wykonywali różne zadania według wylosowanej kolejności. Następnie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wszyscy wzorowo wywiązali się ze swoich zadań. Podczas oficjalnej części uroczystości dzieci złożyły ślubowanie, a pani Dyrektor specjalnym ołówkiem pasowała dzieci na uczniów. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i prezenty. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Ten dzień z pewnością na zawsze pozostanie w pamięci szczęśliwych pierwszaków.

Zofia Borkowska
Aneta Bruk
Lucyna Krysińska

26.09.2018 r.

Bieg z przeszkodami

W środę 26 września 2018 r na stadionie piłkarskim w Owińskach zostały rozegrane trzy biegi z przeszkodami dla dzieci z klas 4, 5 i 6 szkół podstawowych z gminy Czerwonak. Każda szkoła wystawiła do rywalizacji 40 uczniów po 8 osób z każdej grupy wiekowej. Zawody miały charakter biegu masowego co oznacza, że każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzymał medal oraz posiłek regeneracyjny. Szkołę Podstawową w Czerwonaku reprezentowali następujący uczniowie: Ignacy Górny, Kornelia Jelińska, Joanna Luty, Maria Sosnowska, Małgorzata Stachowiak, Darwin Rybak, Sonia Lisiak, Antoni Wobszal, Jakub Zaborowski, Nikola Całka, Fryderyk Górny, Filip Moroz, Inez Raminiak, Antoni Turowicz, Izabella Kaszyńska, Fabian Napierała, Artur Świątek, Tomasz Borowski-Dobrowolski, Aleksandra Bukowska, Paweł Giera, Bartłomiej Nowak, Jan Piwosz, Adam Lewandowicz, Piotr Wojtkowiak. Nagrodę dodatkową w postaci pucharu za wygranie swojego biegu zdobył Igancy Górny.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy waleczności, hartu ducha oraz zdobytych nagród.

Karol Pabisiak

25.09.2018 r.

Info - kwadrans

Pierwszy info – kwadrans dla uczniów klas VI – VIII oraz klas gimnazjalnych odbył się we wtorek, 25 września, w budynku przy ul. Szkolnej. Pani dyrektor Iwona Hutek przypomniała uczniom zasady panujące w szkole. Pan Karol Pabisiak zaprezentował wyniki zawodów sportowych. Ogłoszone zostały także wyniki wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a wszystkich chętnych uczniów serdecznie zapraszam do pracy na rzecz szkoły.

Agnieszka Fulczyk

Rok szkolny 2018/2019

03.09.2018 r.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 odbyła się 03.09.2018 r. Pani Dyrektor Magdalena Zielenkiewicz serdecznie powitała wszystkich uczniów naszej podstawówki, w szczególności uczniów klas pierwszych, grono pedagogiczne, rodziców oraz pracowników administracji i obsługi, życząc sukcesów w nowym roku szkolnym.
To ważny dzień w życiu każdego ucznia. Rozpoczyna kolejny rok nauki i ciężkiej pracy podczas zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju.

"Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem....
Życzę wam wszystkim na początek
Szkolnego roku - samych piątek!"

I szóstek też :-)

Agnieszka Fulczyk

20.08.2018 r.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się dnia
3 września 2018 r.:

 • o godz. 9:00 - klasa "O" - Ia,b,c - IIa,b - IIIa,b; (ul. Rolna 8);
 • o godz. 10:00 - klasy IVa,b,c,d - Va,b,c,d; (ul. Rolna 8);
 • o godz. 11:30 - klasy VIa,b,c - VIIa,b - VIIIa,b,c - klasy gimnazjalne IIIa,b,c (ul. Szkolna 1).

SP

Patron szkoły
obraz Wybickiego
Lekcje
 1. 0800 - 0845
 2. 0855 - 0940
 3. 0950 - 1035
 4. 1045 - 1130
 5. 1145 - 1230
 6. 1250 - 1335
 7. 1345 - 1430
 8. 1440 - 1525
Instytucje

Gmina Czerwonak

Kuratorium Oświaty
w Poznaniu

Okręgowa Komisja
Egzaminacyjna w Poznaniu

Ośrodek Rozwoju Edukacji

Archiwum

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2011/2012

Gdzie szukać pomocy?

112 - Centrum Powiadamiania Ratunkowego
999 - Pogotowie Ratunkowe
997 - Policja
998 - Straż Pożarna

Posterunek Policji w Czerwonaku
tel. 61 841-49-40
tel. kom. 722 292 929

Straż Gminna
tel. 61 652-63-04
tel. kom. 601 535 019

Urząd Gminy w Czerwonaku
tel. 61 654-42-04

SAPO
tel. 61 812-01-21

Rejonowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Swarzędzu, filia w Koziegłowach
tel. 61 812-14-54

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
tel. 61 812-14-88 lub 89

Ośrodek zdrowia w Czerwonaku
tel. 61 812-04-00

Poradnia Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia w Koziegłowach
tel. 690-167-591

Grupa wsparcia dla członków rodzin osób z problemem alkoholowym
tel. 61 812-12-79