Aktualności

Wycieczka do Londynu, Oxfordu, Śladami Harry’ego Pottera🏰✨

29.09-5.10.2024 r.
zorganizowana przez biuro Sportom Travel 🌍✈️

W niedzielne popołudnie, 29. września, jedenastoosobowa grupa uczniów z naszej szkoły 🎒, wraz z opiekującymi się nimi nauczycielkami 👩‍🏫, wyjechała autokarem na wycieczkę do Wielkiej Brytanii 🇬🇧. Towarzyszyli im uczniowie oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Swarzędzu 🚌. Wyjazd zorganizowany został przez biuro podróży Sportom Travel.

W poniedziałek rozpoczęli zwiedzanie od tak bardzo oczekiwanego punktu destynacji – wieży zegarowej Elizabeth Tower 🕰️ ze słynnym dzwonem Big Ben 🔔. Spacerowali wzdłuż rzeki Tamizy 🌊, zobaczyli opactwo Westminsterskie 🏛️ oraz rezydencję królewską Buckingham Palace 👑. Przechodzili ulicą Downing Street, na której mieści się kancelaria premiera 🏠, odwiedzili Stajnie Gwardii Królewskiej 🐴, St James’s Park 🌳 oraz Trafalgar Square z Kolumną Nelsona 🏆. Zwiedzili także jedną z najważniejszych galerii sztuk na świecie – National Gallery 🎨.

We wtorek, wraz z wielkimi kroplami deszczu 🌧️, uczniowie podziwiali panoramę Londynu z koła obserwacyjnego London Eye 🎡, znajdującego się na południowym brzegu Tamizy. Popołudnie spędzili w dzielnicy Covent Garden 🎭, która łączy kulturę, sztukę i ulicznych artystów 🎨🎶. Następnie udali się do Muzeum Historii Naturalnej 🦖, gdzie mogli spróbować wykonać różne symulacje i eksperymenty 🔬. Odwiedzili również Leicester Square 🍬, gdzie znajduje się największy na świecie sklep z cukierkami M&Ms 🍫 oraz Lego Store 🧱. Spacerowali także po kulturowo zróżnicowanej dzielnicy Chinatown 🏮.

W środę uczniowie wyjechali do Oxfordu 🏛️, miasta słynącego z Uniwersytetu Oxfordskiego 🎓, a następnie udali się do Warner Bros Studio 🎥. Tam przenieśli się do magicznego świata Harry’ego Pottera 🧙‍♂️, gdzie czekały na nich rekwizyty, kostiumy, czary i nawet lot na miotle 🧹✨.

Czwartek przyniósł wizytę w Muzeum Madame Tussauds 🕯️, gdzie podziwiali realistyczne figury gwiazd 🌟. Później kontynuowali spacer śladami Harry’ego Pottera 🚶, odwiedzając Leadenhall Market oraz British Museum 📚.

Ostatniego dnia zwiedzili Tower of London 🏰, zjedli posiłek w Borough Market 🍽️ i zakończyli dzień rejsem po Tamizie 🚤 do Greenwich, słynącego z Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego 🔭.

Po pełnej przygód podróży, uczniowie wrócili do Polski 🇵🇱, zmęczeni, ale pełni niezapomnianych wspomnień 🎒🌍.

 

Beata Jankowska

 

Przejdź do treści