Trening asertywności

W dniach 7, 8, 9 i 10 grudnia 2020 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas VI, VII i VIII pod nazwą „Trening asertywnych zachowań” realizowane przez Centrum Działań Profilaktycznych   współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Każda klasa wzięła udział w dwugodzinnym spotkaniu z trenerem. Uczniowie dowiedzieli się, że asertywność może być rozwijana jedynie przez trening, nikt nie rodzi się asertywny. Zazwyczaj bywamy zbyt ulegli lub zbyt roszczeniowi/agresywni. Asertywność pozwala na przedstawianie swojego zdania (w tym odmawianie), bez nadmiernego lęku i bez atakowania. Stąd też sprzyja budowaniu pewności siebie, jak i podnosi poczucie bezpieczeństwa w relacjach z innymi.

 Warsztaty służyły nabywaniu praktycznych umiejętności prezentowania swojego zdania oraz odmawiania, dzięki czemu dzieci lepiej sobie radzą z presją rówieśniczą, nawiązują zdrowsze relacje oraz rzadziej sięgają po alkohol i środki psychoaktywne. Ufają sobie i stawiają przed sobą śmielsze marzenia i cele. A przecież wszystkim nam zależy na tym, aby wzmacniać postawy młodych ludzi!

Zajęcia przebiegły w miłej, przyjaznej atmosferze, która sprzyjała dużej aktywności dzieci, które chętnie zadawały pytania, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące je pytania.

 

Centrum Działań Profilaktycznych realizując projekt profilaktyczny dla uczniów, rodziców i nauczycieli z województwa wielkopolskiego oferuje bezpłatną możliwość skorzystania z telefoniczno-mailowego wsparcia ze strony psychologów Centrum. Silny i długotrwały stres powodowany izolacją społeczną, zdalnym nauczaniem, czy lękiem o zdrowie i życie najbliższych, może prowadzić bowiem do szeregu zachowań ryzykownych, takich jak agresja, przemoc, czy używanie substancji psychoaktywnych. Dlatego jeżeli ktoś czuje się zalękniony, zestresowany czy przygnębiony niech nie waha się zadzwonić. Centrum zapewnia pełną dyskrecję!

 

W załączniku „notka” załączamy dyżury psychologów udzielających wsparcia psychologicznego on-line dla mieszkańców Wielkopolski.

Dyżury psychologów

Zmień rozmiar
Kontrast